Skocz do zawartości
 • Dethleffs Megaron


  Piotrek
  • Autor: Piotr Ratajczak

  #1Dethleffs Megaron to największa przyczepa w ofercie firmy, przygotowana dla ludzi pracujących na różnego rodzaju targach, którzy większość czasu spędzają poza domem. Ta dwuosiowa konstrukcja ma ponad 11,5m długości, powierzchnię aż 23m2, a jej maksymalna waga to 3,5T.

  Ze względu na przeznaczenie zastosowano w niej rozwiązania niespotykane gdzie indziej takie jak zamontowane pod podłogą trzystrefowe ogrzewanie oparte na przepływie gorącej wody. Luksusowy charakter podkreśla skórzane wykończenie obszernych siedzisk i zestaw kina domowego z 32-calowym telewizorem i pełnym dźwiękiem przestrzennym.

  W kuchni zamontowano 138l lodówkę i klasyczny piekarnik, opcją jest normalnych rozmiarów pralka i zmywarka. W łazience znalazło się miejsce na obszerną oddzielną kabinę prysznicową, dużą umywalkę i oczywiście toaletę. Można z nich korzystać bez ograniczeń ze względu na bezpośrednie przyłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej.

  Za łazienką znajdują się sypialnie. Zastosowano półtorametrowej szerokości, ustawione w poprzek przyczepy, łóżko francuskie a w sypialni dla dzieci łóżko piętrowe, z możliwością elektrycznej regulacji. W razie potrzeby można oddzielić te pomieszczenia. W ściance działowej znajduję się drugi zamontowany na obrotowej półce telewizor.

  Niestety przy cenie 60 tys. Euro przyczepa raczej nie znajdzie zbyt wielu nabywców w Polsce.

  #2 #3 #5


  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

 • Kategorie

 • Czym jest caravaning?
  Caravaning to współczesna forma aktywnej turystyki motorowej, dla której bazą noclegowo-żywieniową są kampery i przyczepy kempingowe. Jest to więc camping, tyle że wykorzystujący bardziej zaawansowany sprzęt, coś w rodzaju plenerowych wczasów na wyższym poziomie wyposażenia technicznego. Sprzętem tym mogą być zarówno bezsilnikowe pojazdy rekreacyjne, tj. holowane przez samochody przyczepy kempingowe różnej konstrukcji, jak i pojazdy silnikowe, z zabudową mieszkalną nazywane potocznie kamper ( z ang. camper) czyli samochody kempingowe.

  Komu spodoba się ta forma turystyki?
  W człowieku żyjącym we współczesnym zurbanizowanym, wysoko uprzemysłowionym i zanieczyszczonym świecie coraz częściej rodzi się potrzeba zupełnie odmiennego trybu życia - ucieczki od szarej codzienności, brudnych miast i przebywanie na łonie natury wśród lasów, wód i łąk. Taką ucieczkę są w stanie nam zapewnić samochody i przyczepy kempingowe, przy czym nie zrezygnujemy z podstawowych wygód, jakim jest łóżko, ciepły posiłek i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Karawaning spodoba się ludziom kochającym ruch, niezależność i wolność - wyprawa z przyczepą kempingową czy camperem stwarza dużo sytuacji zachęcających do ruchu i przebywania na łonie natury.

×