Skocz do zawartości

Miejsce Na Mazurach


11thebest

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

ze wzgledu że tegoroczny urlop mam w planie spedzic na Mazurach, a w tych okolicach byłem raz w życiu i to tylko na przysiedze u kumpla :hop1: chciałby aby ludzieska z tego forum doradzili mi jakieś fajne miejsce.

wyjazd planuje na połowe lipca, a kirunek chce obrac Giżycko, Węgorzewo i własnie w tych okolicach interesowałoby mnie jakies fajne rozwiązanie......

hmmm, oczywiscie przegladalem rózne stronki w necie na temat Mazur, i mam wiedze o tych miejscach co sa zamieszcone w necie, ale licze ze moze ktos doda tu cos od siebie :ok: ......

hi......fotki mile widziane! :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Akurat w miejscach, o któych piszesz, nie miałem okazji przebywać, ale polecam kempingi w okolicy Augustowa. Jeśli wyszumieć się to na "Placku" w Przewięzi, coś spokojnijszego to Studzieniczna (pole półdzikie - dobre miejsce na wycieczki rowerowe, wędkarstwo...), pole o niezłym standardzie i przyzwoitych cenach w miejscowości Wigry (ok. 30km od Augustowa) i jeziorze o tej samej nazwie - jest co pozwiedzać, miło się spaceruje po okolicy...

Fajne ośrodki są jeszcze w okolicy Rajgrodu, Rybczyźnie...

 

Jeśli coś z tego by interesowało to napisz czego wymagasz od kempingu to konkretniej coś polece z opisanych przeze mnie okolic :hop1:

 

Giżycko i Węgorzewo narazie mam w planach do zwiedzenia... niemniej ze słyszenia opinie są pochlebne :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mazury zaciągnęli mnie znajomi ok. 15 lat temu, na swoją prywatną działkę we wsi Rybical koło Rynu. Przez następne kilkanaście lat spędzałem w tych okolicach przynajmniej część urlopu. Blisko było na wypady do Mikołajek, Mrągowa i Giżycka. Zatrzymywałem się głównie w Rynie, w dawnych ośrodkach wypoczynkowych kopalń: Sośnica, Szczygłowice i Zofiówka. Teraz zmieniły one nazwy i właścicieli, niemniej można się u nich zatrzymać na polu namiotowym. Ceny były dosyć niskie. Wyposażenie, które ja nazywam „późny Gierek”

z biegiem lat było coraz bardziej zniszczone. Każdy z ośrodków miał jakiś bar i sklep, tak że z jedzeniem i wypiciem np. piwka nie było problemu przy niewygórowanych cenach. Szukałem też po okolicy, ale przeważnie ceny były zaporowe dla mnie, chociaż kilka miejsc było ładnych. Mogę polecić również wieś Rybical. Wieś leży nad samym jeziorem Ryńskim i gospodarze mający działki z linią brzegową mają tam prywatne pola biwakowe. Luksusów raczej tam nie widziałem, ale ceny były niskie. Bardzo ładnie jest też w Nowych Gutach na wschodnim brzegu jeziora Śniardwy i tam też można się zatrzymać.

Jeżeli kogoś to zainteresuje, mogę dołączyć parę zdjęć, tylko musiałbym je wskanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey, dzieki za informacje he napewno je jakos wykozystam, no oczywiscie licze ze w dalszym ciagu ktos tu bedzie cos nowego dodawał...... :piwko:

 

 

he, tak jak pisalem moj wyjazd planuje w polowie lipca, a chce go zacząć od wizyty na polach Grunwaldzkich jak wiadomo co roku jest tam inscenizacja słynnej bitwy, w kolejne rocznice (15.07) i od znajomych wiem ze bardzo fajne to sie prezentuje, no i ze warto to zobaczyc. Jest tu moze ktos kto sie tez wybiera w tym terminie w te rejony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pole o niezłym standardzie i przyzwoitych cenach w miejscowości Wigry (ok. 30km od Augustowa) i jeziorze o tej samej nazwie - jest co pozwiedzać, miło się spaceruje po okolicy...

Ta miejscowość jeśli dobrze kojarzę to nie Wigry, a Stary Folwark. :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pole o niezłym standardzie i przyzwoitych cenach w miejscowości Wigry (ok. 30km od Augustowa) i jeziorze o tej samej nazwie - jest co pozwiedzać, miło się spaceruje po okolicy...

Ta miejscowość jeśli dobrze kojarzę to nie Wigry, a Stary Folwark. :swieca:

 

 

Na 99% jestem pewnien, że Wigry. Można powiedzieć, że leży wewnątrz jeziora bo dookoła otacza woda. Kemping leży u stóp kościoła... ale w odpowiedniej odległości by dzwony dały żyć :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że leży wewnątrz jeziora bo dookoła otacza woda. Kemping leży u stóp kościoła...

To na pewno, tylko myśłałem, że tam nie ma kampimgu, a w Starym jest na 100%. Choć już kilka lat tam nie byłem bo ostatnio do Zakątów jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z Rynu i okolic.

Niestety, takie które oddawałyby uroki okolicy wyciąłem z nagrań video.

Jakość jest fatalna, ale może coś da się zobaczyć.

Wydawało mi się, że mam dużo zdjęć z tamtych okolic. Po przejrzeniu albumów okazało się, że głównie fotografowałem swoją rodzinę i psa. Były to czasy normalnych zdjęć, a nie tak jak obecnie na cyfrówkach, robi się znacznie więcej.

 

Wymieniłem kilka zdjęć na aktualne z ostatnich wakacji.

post-19929-imported-4d669d0a-466b-42e1-8a66-aab76777a876_thumb.jpg

post-19929-imported-c2774737-b9e6-4a7b-9c15-3bafd7d5ca7c_thumb.jpg

post-19929-imported-c8909355-c8c8-48af-8b0c-44d8416dc86e_thumb.jpg

post-19929-imported-db3d89f5-2158-4182-8fec-050996b6b8bf_thumb.jpg

post-19929-imported-7358ac16-0012-4c8b-83cc-57a5dd120b79_thumb.jpg

post-19929-imported-ae70d1d3-5ed2-4538-bed4-d7995ea5e97c_thumb.jpg

post-19929-imported-3c85320d-28ea-45f5-b940-103a6d79efc9_thumb.jpg

post-19929-imported-f5f579e0-14c8-4ed2-a535-0736716b87a6_thumb.jpg

post-19929-imported-c56955c3-9a65-4385-a404-3c0745ffbcb1_thumb.jpg

post-19929-imported-fbd7d17e-407e-4e81-8231-5617eda125c2_thumb.jpg

post-19929-imported-a51df65f-6783-4e74-9309-8f83e26062b6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywało się, bywało, polecam Przewięż, Giby, okolice Augustowa, Frącki, spływ Czarną Hańczą,

zamoczenie nogi w strasznie zimnym i najgłębszym w Polsce jez. Hańcza, no całe Mazury są piękne, musisz zrobić gdzieś bazę a potem zwiedzać i oglądać myślę.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam .

Ja jeżdże od 14 lat na Mazury i zatrzymywaliśmy się na polu namiotowym, które kiedyś nazywało sie: "Binduga Zielona", potem "Zielona"( miedzy Ruciane-Nida, a Krzyże). Pole zawsze tętniło życiem. Pełno rodzin z dziećmi, ogniska, gitara, starzy bywalcy.

Niestety jak zajechalismy w zeszłym roku, to okazało się, że poprzedni właściciel przegrał przetarg na dzierżawę pola i nowego właściciela nikt nie zna. Mieliśmy obawy, czy możemy tam sie rozbić, ale postanowilismy spróbować. W sumie staliśmy za friko jeden tydzień, a za drugi zapłaciliśmy( bo pojawił się nowy właściciel) 80zł- łącznie za 2 duże przyczepy , 5 dorosłych osób i 2 dzieci. Wypad był prawie darmowy. Niestety były minusy: toalety załadowane po brzeg, wodę przywoziliśmy z sąsiedniego ośrodka.

Wyjeżdżam na Mazury 14 lipca i podczas poszukiwań nowego campingu, napewno tam zajedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.