Skocz do zawartości

miajsca na kaszubach


walruc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę z karawaningiem i poszukuję miejsc blisko domu ( Gdańska) gdzie mógłbym się zatrzymać z dwójką małych dzieci 2 i 5 lat i nie zapłacić jakichś "strasznych" pieniędzy. :piwko: będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o jakieś mniej "cywilizowane" miejsca niż standartowe campimgi. Myślę że bardziej odpowiadały by mi miejsca typu gospodarstwo agroturystyczne lub inne (bezpieczne dla dzieci) miejsce w lesie lub nad jeziorem. Dobrze by było gdyby można tam było pojechać na wekend, stąd też myśl by nie było zbyt daleko od gdańska.http://www.forum.karawaning.pl/images/smiles/spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam okolice jeziora Chażykowskiego w borach tucholskich. Okolica piękna. Byłem tam co prawda 6 lat temu ale nie sądze aby lasy wycieli :piwko: .

Zatrzymać możesz się np. w Chżykowych albo w Funce. I tu i tu były campingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma ktoś jakiegoś miejsca bliżej gdańska (jakieś 50-60 km) Mam mało czasu po pracy i nie chcę go marnować na jeżdżenie. Dzieciom jest obojętne gdzie byle z przyczepą pojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam okolice jeziora Wdzydze :hop1:

Szczególnie godny polecenia jest kemping na półwyspie Lipa w miejscowości Wdzydze Tucholskie.Byłem tam w poprzedni weekend,jestem zafascynowany tym miejscem :ok: Rowerami zwiedziliśmy kilka ciekawych zakątków :ok:

 

Lepciak,jestem również zainteresowany ładnymi miejscami na kaszubach :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wsyzstkie odpowiedzi!!! Wdzydze to troche daleko ale miejsce napewno fajne. W jaki sposb Wy znajdujecie swoje miejsca? Jezdzicie w ciemno? Byl ktos moze z przyczepa w okolicy jeziora radunskiego Wierzyca itp.

Bosmanbryzy -dzieki za zaproszenie ale ze wzgledu na odleglosc wypad wekendowy nie ma sensu- co innego wakacje

Lepciak -chetnie skorzystam z twojej wiedzy tylko podaj nr telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie godny polecenia jest kemping na półwyspie Lipa w miejscowości Wdzydze
Dawny ośrodek CTO. Napisz czy się coś zmieniło, jak byłem ostatni raz to każda załoga dostawała klucz do kibelka z umywalką i prysznicem. Jak na ośrodku było mniej ludzi to do jednego takiego "zestawu" było kilka załóg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro nie odpowiem czy się coś zmieniło,ponieważ byliśmy tam rowerami,zwiedzając okolicę.Kamperem staliśmy w innym miejscu w Borsku,biorąc udział w zlocie (spotkaniu) organizowanym przez forum Bońkowskich.

Powiem tylko że kemping (ośrodek) tętnił życiem,zauważyłem ok.10 załóg z przyczepami,w domkach też było widać odpoczywających.

W mojej ocenie godny polecenia,okolica przepiękna.

 

Przesyłam kilka fotek z tego miejsca:

iizlotmaj2007128af4.th.jpg

iizlotmaj2007129vh8.th.jpg

iizlotmaj2007130hg9.th.jpg

iizlotmaj2007133op0.th.jpg

iizlotmaj2007134wb8.th.jpg

iizlotmaj2007135xo7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie godny polecenia,okolica przepiękna.

Ja w tych okolicach byłem pierwszy raz w chyba 1975 r. - ośrodek był wtedy zamknięty, jeździliśmy tam po wodę do picia.

Obiecałem kiedyś zdjęcia z tych okolic i dotrzymam słowa (jak znajdę zdjęcia a właściwie slajdy i trochę czasu), Są co prawda pożółkłe ale coś tam widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Choczewo, piekna okolica, niedrogie pole namiotowe w okresie lipiec - sierpień utrzymywane przez harcerzy z Rumi, jeziorko czyste dookoła las - szczególnie polecam dla amatorów wędkowania. Poza lipcem i sierpniem pole jest darmowe. Ja juz prawie standardowo wybieram sie tam na cały ostatni tydzień czerwca - wtedy mozna naprawde odpocząć od codziennego haosu miejskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.