Skocz do zawartości

Egzamin na Prawo jazdy E do B


Rekomendowane odpowiedzi

Akubit, masz rację przy tym znaku chodzi o DMC i dotyczy on równiż nas. Masa rzeczywista jest przy znaku gdzie na białym tle są tylko cyfry określające tonaż bez piktogramu samochodu. Takich znaków z wartością 2,5t jest w Słupsku sporo i nie dałem się złapać - ZDANE!!!!

Dobrze jednak, że zainwestowałem w godzinę jazdy po Słupsku. Facet pokazał mi miny i parę sztuczek tamtejszych egzaminatorów.

Zasady zdawania nieco inne niż w Gdańsku:

- pod zaczep trzeba dojechac idealnie bez ruszania przyczepy - w Gdańsku można

- manewry cofania sa zarówno w prawo jak i lewo - w Gdańsku tylko w prawo. Dzowniłem do swojego instruktora i był zdziwiony. Pierwszy raz dopiero na egzaminie cofałem w lewo (nie chodzi mi tu o jazdę z naszymi przyczepami).

 

A egzaminator ..... szkoda słów, przypomniał mi się dowcip. Nie wiem gdzie go czytałem, ale oddaje sedno sprawy. Osoby wrażliwe proszone są o nie czytanie dalej tego postu:

- Czym różni się wibrator od egzaminatora?

- Wibrator nigdy nie będzie prawdziwym ch....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki

oczywiście w poście poprzednim jest/był błąd przez co może być/był nie zrozumiały - oczywiście NIE dałem się złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak czytam i czytam i dobrze że te egzaminy mam za sobą skóra cierpnie z tych relacji co potrafią zrobić egzaminatorzy państwowi aby przynieść dla WORD -u ( i oczywiście domniewam dla siebie ) kolejne egzaminy poprawkowe ( i KASĘ ) . Pewnie powiecie że demagogie , zgoda , są beztalencia ( SORY !!!! ) do jeżdżenia ale w wielu przypadkach to zwykłe naginanie na zasadzie nauki pływania , co samemu nie moczy się nóg . Daję że nie jeden z nas zagonił by takiego Pana w przysłowiowy kozi ...........

 

Pozdrawiam i życzę zdania oraz gratulacje dla szczęśliwców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wielki Pan Egzaminator powinien wsiąść do samochodu i najpierw wszystkim pokazać jak mają wyglądać prawidłowe manewry na placu - ciekawe ilu by potrafiło to zrobić tak jak wymagają od innych.

Ale niestety takich zawodów jest więcej, gdzie zwykli teoretycy mają dużo do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się pochwalę wczoraj tj 18.06 również zdałem egzamin na E do B :hop1:

 

Z tego co słyszałem od egzaminiatorów podobno od stycznia mają dośc poważnie podrożeć kursy na prawo jazdy (jak zwykle z cenami bedziemy równać do cen Unijnych).

 

Co do egzaminu to dojazd do przyczepy prawie na zero, przyczepa zaklinowana wiec pole manewru zaczepem prawie żadne.

Po placu wszystkie manewry w prawą stronę (kiedyś były też w lewą, ale podobno sprawa obyła sieo ministerstwo, które to wydało jednoznaczne zalecenia, egzaminatorzy tłumaczyli sie, że nie ma opisane czy z prawej czy z lewej, natomiast ministerstwo odpowiedziało im, że do opisu załaczone są rysunki manewrów, które to je jednoznacznie określają.

 

Egzaminator poza tym, że się bardzo denerwował i był strasznie niecierpliwy to nie szukał dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim, którzy zdali i życzę powodzenia tym, przed którymi egzamin.

 

Coś mnie jednak zastanawia...

Czytałem wczoraj Polski Karawaning i jakiś wykształcony policjant :hop1: jasno tłumaczy co i kiedy można holować na kategorii B.

Masa całkowita przyczepy nie może przekraczać masy własnej pojazdu oraz całkowita masa zestawu nie może przekraczać 3,5 t.

No i wszystko jasne...

Po co więc to E do B robicie? Macie takie wielkie przyczepy, czy takie małe samochody? :hop1:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.