Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

@kristofer, ale to nie nawigacja, tylko aplikacja webowa na PC.

 

Być może tak jest, nie wiem, nie sprawdzałem i nie testowałem.

Jak pisałem - nic o niej nie wiem.

Nie chciałem zakładać na jeden krótki post informacyjny nowego tematu, a ten wydał mi się odpowiedni, aby tą informację umieścić.

:hmm: 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokupiłem dodatek do Navigona pod iOS (akurat jest 38% obniżki). Dotyczy jazdy samochodem ciężarowym i kempingowym.

 

Wprowadziłem wymiary zobaczę w drodze powrotnej jak się sprawdzi.

 

Już przy planowaniu trasy widzę, że czasy są realne.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A tu osobówka dla porównania.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego wynika za wyjątkiem  w różnicy dopuszczalnych prędkości.Pamiętajcie nawigacje są przydatne,ale mapy są podstawą- oczywiście dla kumatych- dla nie kumatych tylko nawigacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego wynika za wyjątkiem w różnicy dopuszczalnych prędkości.Pamiętajcie nawigacje są przydatne,ale mapy są podstawą- oczywiście dla kumatych- dla nie kumatych tylko nawigacje.

Nie wiem może to, że w nocy nie będę jechał przez osiedle domków jak w tym z mapami Google w Chorwacji. Dojazdówka do Fazany ;) A w Borach Tucholskich zawracałam z szutrówki w lesie. Jeżeli się nie spisze oddam po powrocie.

 

Nie ma czegoś takiego jak mapa. Kiedyś były takie drukowane, teść ma taką jeszcze. Ja muszę polegać na 3 smartfonach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie może być każda nawigacja aby odpowiednio wcześniej informowała o korkach na drogach i wskazywała alternatywne połączenia drogowe.

TomTom

Garmin

Becker

:]:]:]:]:]:]:]:]:]

Fabryczna VW z podłączeniem do neta :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie może być każda nawigacja aby odpowiednio wcześniej informowała o korkach na drogach i wskazywała alternatywne połączenia drogowe.

TomTom

Garmin

Becker

:]:]:]:]:]:]:]:]:]

Papierowe tego nie robią ;) ... ładnie to ująłeś. I jeszcze ostrzegała o znakach, dwa razy policja mnie zatrzymała za przekroczenie prędkości z przyczepą. Smartfona trzymam na centralnej konsoli dlatego nie znam bieżącej prędkości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też o czym mówimy o jeździe po Polsce czy Europie dla mnie jeśli nawigacje nie jest on-line to praktycznie może być każda albo nawet wcale, a jeśli jest już online to aby informowała za wczasu o korkach opóźnieniach z nich wynikających i ewentualnie proponowała trasę alternatywną, w tamtym roku idealnie na Eu sprawdził mi się mobilny TomTom i w tym roku tez przetestuje. sprawdzę też jak sobie radzi navi w aucie chodz ona to też w sumie TomTom tylko tyle że chyba po TMCie.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja jak najlepsza nie zastąpi mapy wspartej umiejętnością jej czytania i minimum orientacji w terenie. Wyjątkiem jest poruszanie się w aglomeracjach miejskich gdzie dobra nawigacja jest niezastąpiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dołączę do tego tematu z pytaniem

Od lat korzystam z różnych navi.

Ostatnio spodobała mi się navi : https://www.naviexpert.pl/

Czy ktoś korzystał z niej zagranicą ?  /D,F,NL,B,A,CH,E/

Dotychczas zagranicą najlepiej mi sprawdziła się pokładowa BMW,

zwłaszcza na terenie D.

Proszę o opinie osoby które faktycznie korzystały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie nawigacje są przydatne,ale mapy są podstawą- oczywiście dla kumatych- dla nie kumatych tylko nawigacje.

 

No to ja jestem z tych nie kumatych. Oczywiście w dawnych czasach tylko się jeździło na papierkach, jednak dla mnie nie ma żadnej zalety z wyjątkiem specyficznych zastosowań. Jazda samemu z papierkiem to mordęga, jak masz kumatego pilota to jeszcze jako tako. Natomiast Papierek nigdy Ci nie da tej podstawowej informacji - gdzie jesteś. Dodatkowo ja prawie zawsze jeżdżę w nowe miejsca i nie wyobrażam sobie za każdym razem kupować odpowiednią mapę (kiedyś tak robiliśmy jak wjeżdżaliśmy do nowego kraju). Teraz z przyczepą wystarczy nawigacja na Europę i masz wszystko w jednym małym urządzonku. Nie zmienia to faktu, że i z papierkiem i z navi trzeba się choć trochę przygotować do drogi.

 

Zresztą niezależenie, czy jedziemy z jednym czy z drugim, zawsze możemy wjechać tam, gdzie nie powinniśmy. Obyśmy mieli jak najmniej takich sytuacji.

 

Pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zawsze możemy wjechać tam, gdzie nie powinniśmy.

 Jeżeli nawigacja czasem kieruję kierującego przez przykładowo :

Fotów / Tarnówka / Fotów / Knyki i Osipąty :]  :]  :]  :]  :]  :]  :]  :]  :]  - to najczęściej jest źle skonfigurowana od początku w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmut - dobre. 

Dlatego mówiłem o przygotowaniu się przed trasą.

Ale w tym przypadku bardziej mi chodziło o ludzki błąd np. skręcając uliczkę za wcześnie lub przejechanie za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem dodatek do Navigona pod iOS (akurat jest 38% obniżki). Dotyczy jazdy samochodem ciężarowym i kempingowym.

 

Wprowadziłem wymiary zobaczę w drodze powrotnej jak się sprawdzi.

 

Już przy planowaniu trasy widzę, że czasy są realne.

 

71fb74c06806051c4e3d1cc9542ebb7d.jpg

b0b8dca94267eb0f2e568788a0112800.jpg

 

A tu osobówka dla porównania.

 

91385120dae8359b0948c993e824088f.jpg

 

... zwróciłem po powrocie ten dodatek, nie wnosi czegoś super fajnego do mojego zestawu. Natomiast sama nawigacja super, daje mi dodatkowe informacje, których nie miałem od google (prędkość, ostrzeżenia o ograniczeniach i znakach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.