Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

No to wsiądź do ciężarówki i jedź według Tom Tom czy Auto Mapy, życz powodzenia :ok:

No ale wiem ten temat nie jest o ciężarówkach, tylko o przyczepach.

A używasz tomtom dla osobówek czy specjalnej wersji dla samochodów ciężarowych? Jak już porównujemy nawigację to może ten sam typ. Igo używasz dla ciężarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych nie sprawdzałem ale od lat używam starego dobrego Garmina 250 i nie szukam innej ; odświeżanie błyskawica i nigdy nie miałem z nim problemów na południu Europy i w PL ; uważam , że na nasze potrzeby wystarcza i Garmin to Garmin. :skromny::ok::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGO to nie czasem mapy Tomtoma?

iGO to potęga  :)  więc możesz wgrać i TT i Here a nawet lokalnych dostawców i w locie się przełączać.

Opinia na forach obecnie sugeruje pogorszenie map Here w ostatnich wydaniach, twierdzi się że lepsze są TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o nawigacji Mapy co są w telefonach?, dostęp do internetu wskazany, wczoraj używałem jej jak jechałem solo i w miastach koryguje trasę w czasie jazdy. Chodzi mi tylko o PL akurat 

używam , i od pewnego czasu zrezygnowałem całkowicie z nawigacji na rzecz google maps w telefonie , tyle że mówię o jeździe solo osobówką po Polsce,

wyliczanie trasy przez google maps i omijanie korków uważam że działa bardzo dobrze, choć w moim mieście jadąc "swoimi " trasami i tak wychodzę lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Córa załatwiła mi tablet, musiałem zrobić reset serwisowy, po którym jest tak czysty jak prosto z fabryki - wszystko co było zainstalowane poszło w cyberprzestrzenny niebyt  ;)
korzystając z okazji postanowiłem wypróbowac zwykłe Igo (nie truck), ale w opisie jest napisane, że apka ma feature dla caravanów i trucków.

Zobaczymy, ściąga się.


Ostatnio też używam mapy google i jest  :yes:

Dziś rano wypróbowałem zawożąc dziecko do przedszkola - po włączeniu:  nie ma map, nie ma internetu, nie można się połączyć. Radź se sam. Bez sensu.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mapy pobrałes do trybu offline?

Apka chciała pobrać ale nie mogła - nie było internetów. Ta apka bez sieci nie ma racji bytu.

 

Igo zainstalowałem i pierwsze wrażenie - słabo. negatyw. Czytelność map kiepska, podobna do free Navigatora, tylko tamten jest darmowy. Interfejs też jest do bani, informacje podawane na ekranie są bardzo małą czcionką i nie jest to konfigurowalne. Ale rzeczywiście można ustawić pojazd jako ciężarówkę lub "pojazd rekreacyjny". Na plus szybkość wyliczania trasy, algorytm misi być napisany bardzo dobrze, zapodałem mu trasę 2000km i wyznaczył ją błyskawicznie. mapy też słabizna: w mojej miejscowości nie ma ani numeracji ani nawet zarysów budynków, tylko nazwa jest..

 

AM a nawet OSM ma u mnie kontury budynków i numerację. (AM- pełną, OSM- częściową)

 

Zobaczę jak się z tym jeździ, ale w sumie trochę zawiedziony jestem, spodziewałem się czegoś co duuużo przerasta automapę, a tu raczej jest coś bliższego darmowemu free navigatorowi.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna wada: nie potrafię go zmusić, żeby pobierał mapy na kartę SD, tylko zapisuje mi do pamięci urządzenia, która nie jest zbyt pojemna.. Mam 32GB wolnego miejsca na SD a nie mogę już pobrać więcej krajów bo zapaskudził już całą pamięć wewnętrzna urządzenia... Słabo: znowu darmowy free navigator ma tu przewagę bo potrafi zapisywać mapy na SD.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się powtórzę, ale po co czasami kombinować? Jak ktoś nie daje rady sobie załadować kawałka mapy do telefonu, albo nie podobają mu się niektóre darmowe interfejsy, to niech sobie odżyłuje koszt 3 nędznych flaszek i zakupi licencje Automapy. Koszt 90 dni na europę to niecałe 60 zł. Można też za free na 7 dni... policzyć ile telefonów się ma w rodzinie i ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automapę znam i lubię: była na tablecie przed resetem. ale koledzy polecali iGo - czasem trzeba zobaczyć co słychać u konkurencji. Ale wygląda to raczej biednie ;) Pozatym igo nie jest ani darmowe ani nawet tanie.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździłem jeszcze w trasy to korzystałem z AM  pomimo że teraz  korzystam głównie z Google Maps  to AM mam dalej zainstalowaną na androidzie, jak wyjeżdżam za granicę czy nawet w PL na urlop to wykupuje subskrypcję za parę zł i mam z głowy.Jeszcze na kożyść AM przemawia spora baza POI , lubię sobie powrzucać na podgląd wybrane kategorie POI i zerkać w czasie jazdy czy czasem nie ma czegoś w okolicy co nas może zainteresować, przydaje się podczas "luźnych" wycieczek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.