Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze taniej też kupi ;) ale to nie jest AutoMapa Europy tylko Goclever VIA GPS 3.1 - dlatego taka cena :)

 

Proszę bardzo 5" z mapami Europy za 250zł http://allegro.pl/na...1932707638.html

ale to nie AutoMapa!!!

 

Nie może urządzenie z legalną AM Europy kosztować tanio skoro sama mapa kosztuje ponad 300zł

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, możesz jeździć na legalnej nieaktualnej.

Porównaj specyfikacje. Ja bym kupił to http://www.abcgps.pl...a_2GB-1753.html

 

Cena przedłużenia subskrypcji = 170zł a AM Polska = 176zł

 

Ja co 2-3 lata kupuję nową AM :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciupke kosztowny ten zestaw szczerze myślałem ze w granicy 300 zł coś kupię sensownego:-(

 

w biedronce będzie geoclaver 5070 za 190zł, niestety mapa tam siedzi jakaś ... :niewiem:

ale samo urządzenie jest OK, tata ma taką i jest zadowolony

post-2580-0-73727000-1322121767_thumb.jpg

zawsze możesz tam wgrać inny program, niestety legalnie tanio nie jest

 

w wakacje był ten sam sprzęt ale z AutoMapą PL za niecałe 300zł :ok:

IMO bdb oferty

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ją oglądam i porównuje, Czyli tutaj jest wgrana automapa i żeby zaktualizować sobie ją np po roku czasu musze zapłacić żeby wgrali w punkcie nową aktualizacje. Jak często aktualizujecie swoje np raz do roku przed dalszym wyjazdem, czy czesciej w praktycie powinno się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi masz może jakiś ciekawy program to ustalania trasy na komputerze a potem wysłanie tego do automapy? Od wczoraj mam właśnie nową Automapę wgraną do navi.

 

Wcześniej korzystałem ze standardowego oprogramowania Navigona i byłem z niego zadowolony, wydaje mi się że w zasadzie każda z bardziej popularnych map jest w porządku o ile korzysta się z niej umiejętnie i nie wierzy ślepo. Jak raz zawierzyłem to znalazłem się zamiast na obwodnicy to w centrum Budapesztu z cepka w 40 stopniowym upale i stanowiłem tam nie lada atrakcje w godzinach szczytu.

 

niestety oryginalne http://www.targeo.pl/, ale na razie tylko PL, podobno mają rozszerzyć na EU

za granicą trzeba się bawić ręcznie, z google map albo viamichelin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta w Biedronce - gorszy procesor, mniej pamięci, wgrana mapa, ale nie AM

 

Co do aktualizacji to możesz kupic przez internet i sam zaktualizować. AM jest przypisywana do urządzenia lub do karty pamięci (tak lepiej, bo możesz kartę wyciągnąć i zaktualizować nie podłączając całego urządzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze do niedawna używałem dwóch nawigacji (urządzeń).

1 - stara poczciwa AKIRA,

2 - w telefonie Samsung OMNIA (1).

w te wakacje (z powodu problemów z AKIRĄ) zakupiliśmy taki sprzęcik - NaviRoad

http://allegro.pl/nawigacja-gps-navroad-nr470-do-automapa-lodz-fv-i1955503365.html

Szybko czyta satelity, lokalizuje, przelicza trasy. Wszystko ok.

Od kilku lat używam AutoMapy. Ma oznaczenie pikiteżu - (numery słupków), więc łatwiej zlokalizować zagrożenia radarowo-inspekcyjne. Dodatkowo ustawiasz sobie w profilu wymiary (łącznie z wysokością i dmc).

Dość dobrze zaopatrzona baza POI - łącznie z kempingami oraz parkingami.

 

Od nowej wersji - możliwość wyboru tras z pominięciem viaTolla. W moim przypadku - fajna rzecz :-) choć jeszcze nie korzystałem.

 

Teraz jak bym kupował urządzenie to z możliwością podpięcia kamery. Wtedy mamy dwa w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra kupie załóżmy sprzęcik z wgraną już automapą (bo tak bym wolał) i to oznacza że od momentu uruchomienia moge korzystac tak długo jak chcę z niej. Czy po 2 latach używaniaona nadal jest aktywna tak? Tylko nieaktualna i żeby ja zaktualizowac muszę zapłacić za subskrypcje tak?

 

bo chciałbym żeby posłuzyła mi np 2 lata a potem dopiero zaktualizować, czy trzeba co rok bo inaczej subskrypcja wygasa i mapa jest nieaktywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra kupie załóżmy sprzęcik z wgraną już automapą (bo tak bym wolał) i to oznacza że od momentu uruchomienia moge korzystac tak długo jak chcę z niej. Czy po 2 latach używaniaona nadal jest aktywna tak? Tylko nieaktualna i żeby ja zaktualizowac muszę zapłacić za subskrypcje tak?

 

dokładnie tak, możesz używać ile chcesz ... płacisz za aktualizacje :ok:

przez rok była gratis subskrypcja gdy kupowało się nową mapę

 

trzeba poczytać zapisy licencyjne :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś właścicielem programu. Możesz go używać do samego końca ;-) Mapa jest aktywna.

Kwestia polega na aktualizacjach. Wykupujesz roczną "prenumeratę" za 79 zł i masz kilka aktualizacji w roku. W innym przypadku korzystasz ze starego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.