Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, nie wiem czy ten temat był poruszany wśród Was ale nie mogłem znaleźć go w szukajce.

 

Mianowicie chodzi mi o to, żebyście mi poradzili jaką nawigacje kupić, która sprawdza się dobrze w waszych podróżach na kempingi a która się nie sprawdziła i źle prowadziła. Wiadomo z cepką jedzie się inaczej niż solówką i każda pomyłka nawigacji na wąskiej uliczce może nas sporo czasu i nerów kosztować. Nie znam sie zabardzo na tych nawigacjach i chciałbym się Was poradzić zanim zakupie. Jak często trzeba wgrywac dodatkowe mapy lub uaktualnienie map i które nawigacje są do tego najlepsze (jakiej firmy), żeby wgrac w jakimś punkcie i zeby nie schrzaniła się zaraz albo pokazywała błędy jakies. Poradźcie cos w tej kwestii

 

Miałem w telefonie zainstalowanego naviexperta, który poprowadził mnie w tym roku nad morze idealnie, ale coś sie w pewnym momencie ostatnio skopało i w żaden sposób nie chce sie otworzyć i szukam teraz osobnej nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AutoMapy na Europę, ale muszę mieć tradycyjną mapę, by ewentualnie korygować "tor jazdy" - zwłaszcza w Polsce. Tam gdzie "zabłądzę" osobówką - niekoniecznie zawrócę zestawem, lepiej więc programować trasę "szybką", ale i tak nie zawsze prowadzi główniejszymi drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem MapęMap i AutoMapę ... w sumie nie wiem która lepsza, obu zdarzały się wpadki

 

Tu zgadzam się z Mriuszem, nie ma co ślepo wierzyć maszynie, staram się kontrolować gdzie mnie prowadzi, np pilnuje nr drogi i kierunku

np czasem jest tak że przez miasteczko navi prowadzi po swojemu, podczas gdy trasa główna jest wyznaczona "na około", ale lepszymi ulicami

 

przeglądam też całą trasę zanim wyjadę i wprowadzam ew korekty, fajnie się to robi na dużym monitorze komputera, potem tylko eksport do nawigacji i w drogę

 

Papierowa leży w schowku na wypadek awarii, w trasie prawie nie używam

 

w sumie na przejechane kilkadziesiąt tyś km z navi większość błędów wynikała ze złego zrozumienia komunikatu

np skrzyżowanie ma 5 dróg i zamiast w 2 pojechałem w 3, skończyło się na zawracaniu u chłopa na podwórku ... dobrze że jechałem z niewiadką

 

na autostardach często jest taki myk, że zjazd na węzeł jest kilkaset metrów wcześniej ... a navi mówi skręć w prawo jak już masz barierę :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie, jak Konrad miałem obydwie nawigacje i AutoMapa ma jedną zasadniczą zaletę - ma opcję Truck. Możesz wówczas ustawić parametry swojego trucka - ciężar, długość, szerokość, wysokość. MapaMap tego nie miała. AutoMapa przy ustawieniu Truck inaczej oblicza trasę - potrafi ominąć miejscowości, wokół których jest obwodnica. Ale mimo wszystko - żaden automat nie zastąpi mapy papierowej. To są fajne pomocniki w czasie jazdy, jednak wcześniej powinieneś mieć trasę w miarę opracowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AutoMapy na Europę, ale muszę mieć tradycyjną mapę, by ewentualnie korygować "tor jazdy" - zwłaszcza w Polsce. Tam gdzie "zabłądzę" osobówką - niekoniecznie zawrócę zestawem, lepiej więc programować trasę "szybką", ale i tak nie zawsze prowadzi główniejszymi drogami.

 

Na co dzień używam Automapy.. W większości wypadków mam nastawioną trasę szybką. Jeżeli ktoś się boi wpadki można ustawić, że jedzie się TIRem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko AutoMapa jeździłem trzy lata temu z taką po Sztokholmie i ani razu nie zabłądziłem, pomimo nie najnowszej wersji.

Wiadomo że błędy zawsze będą, ale z dostępnych na rynku jest według mnie najlepsza.

Ja mam w urządzeniu Windows CE Core 5.0 i wgrywam dowolną wersję. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nic nie zastapi mapy papierkowej wystarczy czasem lekka zmiana trasy, wykopy, budowa czy nieplanowana zmiana w organizacji ruchu i nawigacja wariuje, miałem taką sytuacje w nocy z cepką. Czyli najpierw musze mieć urzadzenie nawigacyjne jakieś i dopiero potem wgrac do niego oprogramowanie automapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przeglądam też całą trasę zanim wyjadę i wprowadzam ew korekty, fajnie się to robi na dużym monitorze komputera, potem tylko eksport do nawigacji i w drogę

 

 

Powiedz mi masz może jakiś ciekawy program to ustalania trasy na komputerze a potem wysłanie tego do automapy? Od wczoraj mam właśnie nową Automapę wgraną do navi.

 

Wcześniej korzystałem ze standardowego oprogramowania Navigona i byłem z niego zadowolony, wydaje mi się że w zasadzie każda z bardziej popularnych map jest w porządku o ile korzysta się z niej umiejętnie i nie wierzy ślepo. Jak raz zawierzyłem to znalazłem się zamiast na obwodnicy to w centrum Budapesztu z cepka w 40 stopniowym upale i stanowiłem tam nie lada atrakcje w godzinach szczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta automapa to jest oprogramowanie które się wgrywa już do posiadanej nawigacji (sprzętu) tak?

 

W zasadzie do każdej navi wgrasz inne oprogramowanie, problem jedynie jest w tym że są one blokowane przez producenta pod autorską mapę, ale punkty serwisowe bez problemu ściągają te zabezpieczenia i wgrają Ci mapę jaką chcesz.

Żeby mnie tu zaraz nie ochrzanili że coś nie zgodnego z prawem podaje to mówię od razu że z tym zabezpieczeniem jest tak jak z sim lockiem w tel. jedyne co tracisz to gwar. na urządzenie, oczywiście wgrywaną mapę musisz mieć legalną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.