Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Tomii napisał:

TomTom ma też wersję dla kamperów i turystów z przyczepami kempingowymi https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/camper/products/go-camper/

Jedynie 1750 zł ;)

No właśnie musiałbym chyba wziąć kredyt na nią...:huh:

Ale najpierw pasuje spłacić cepkę;)

Chętnie poznałbym natomiast opinie użytkowników tejże - jeśli w ogóle jacyś są - jak wyglądają te niby-karawaningowe funkcjonalności urządzenia.

Czy jak mu np. zapodam szerokość 2,3 m, to czy będzie unikać dróg dwukierunkowych o szer. mniejszej niż 4,6?

No bo ostatnio "zwykły" Tomtom zrobił mi niespodziankę kierując mnie na niezapowiedziany skrót z jezdnią w dwóch kierunkach o szer. ok. 3 m na sporym wyniesieniu powyżej terenu z groblami po obu stronach (zresztą parę km od PDT)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wprawdzie nie TomTom, ale próbka, jak sprawdza się Garmin Camper 760 LMT-D - nawigacja dedykowana kamperom i przyczepom. Dodam, że wprowadzone były wymiary kampera ( z lekką zakładką - dla bezpieczeństwa) i wszystkie ustawienia dotyczące wyznaczania trasy itp. były ok. To nagranie z Neapolu:

Poza tym, przez kilkadziesiąt kilometrów prowadził mnie wzdłuż autostrady drogą lokalną, twierdząc że na tejże jest gigantyczny korek. Ponieważ autostrada była co chwila w zasięgu mojego wzroku i korka nie widziałem, w końcu zjechałem z powrotem. I oczywiście żadnego korka nie było - tak działała funkcja Trafic. Czarę goryczy przelało skierowanie w zagrodzoną słupkami drogę tylko dla rowerów. Takich potknięć ten Garmin miał bardzo wiele - po kilku miesiącach, z wielką ulgą i radością, udało mi się go odsprzedać.

Edytowane przez sailor69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Zulos napisał:

Chętnie poznałbym natomiast opinie użytkowników tejże - jeśli w ogóle jacyś są - jak wyglądają te niby-karawaningowe funkcjonalności urządzenia.

 

Ja właśnie w tym roku po raz pierwszy jechałem na  Garmin Camper bo już miałem dość płatnych i darmowych aplikacji i po raz pierwszy od lat nie miałem żadnych problemów. Działa bardzo sprawnie i szybko nie gubi sygnału nie ma opóźnień szczególnie w mieście co w innych nawigacjach było dosyć częste, poza tym ma bardzo wiele funkcji o których można sobie poczytać na stronie garmina, wspomnę tylko o przydatnej dla mnie funkcji pokazywania jaki jest procent nachylenia  drogi czy chociażby szybki bezpośredni dostęp do bazy kempingów czy parkingów dla kamperów przy wybranej trasie. Duży i przejrzysty ekran na którym wyświetlane są wybrane przeze mnie  informacje, bardzo łatwe i intuicyjne menu, jest droga ale póki co jestem bardzo zadowolony.

Jest też możliwość połączenia ze smartfonem dzięki czemu na bieżąco ma dostęp do info o korkach i utrudnieniach na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sailor69 napisał:

To wprawdzie nie TomTom, ale próbka, jak sprawdza się Garmin Camper 760 LMT-D - nawigacja dedykowana kamperom i przyczepom. Dodam, że wprowadzone były wymiary kampera ( z lekką zakładką - dla bezpieczeństwa) i wszystkie ustawienia dotyczące wyznaczania trasy itp. były ok. To nagranie z Neapolu:

Rozumiem, że byłeś wtedy kamperem, nie przyczepą??

Bo z ogonem to nie widzę tego za bardzo...

Dobrze, że balkonów ludziom nie skosiłeś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - to był kamperek. Najgorsze było to, że jak wjeżdżałem, nie wyglądało tragicznie. Ale robiło się coraz węziej i nie było jak zawrócić. I te balkony właśnie były najgorsze - jechałem alkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wszystkie perypetie związane z prowadzeniem przez różne nawigacje i tak się zastanawiam. Przecież w każdej navi  ( chyba !? ) jest opcja ustawiania trasy od krótkiej po szybką.

Jak się ustawi krótką to pojawiają się takie przypadki. U mnie w Mapie Map wystarczy przesunąć suwak naprawdę o 2 mm i już nawigacja wymyśla zupełnie inne trasy. 

Testowałem tą samą trasę  z pracy do domu od minimum do maximum i sam się dziwiłem co też nawigacja potrafi wymyśleć. 

A już szczytem było przy ustawieniu krótkiej trasy na Auto Mapie jak poprowadziła mnie przez podwórko między kościołem, a plebanią :puk:  Na szczęście jechałem solówką. 

Ustawienie proporcji między trasą krótką, a szybką dla zestawu, tak żeby mi to odpowiadało to naprawdę nie lada wyzwanie :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja krótkiej nigdy nie wybieram - zawsze szybką. Tyle, że teraz nawigacje są takie mądre, że albo widzą korki lepiej od ciebie, albo mają w pamięci, że w tym miejscu akurat niemal zawsze są korki i wymyślają - jako najszybsze właśnie rozwiązanie - zjazd w jakąś boczną, wąską uliczkę. Solo osobówką nie ma problemu, ale z ogonem stres nie lada... No ale skoro nawet dedykowane do karawaningu też wymyślają takie cuda, to już na prawdę... Swoją drogą - sailor69 - Ciebie jednak navi nie oszukała... Zmieściłeś się przecież...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zulos napisał:

Swoją drogą - sailor69 - Ciebie jednak navi nie oszukała... Zmieściłeś się przecież...;)

To prawda - jakoś dałem radę :lol: I również nigdy nie ustawiam trasy na krótką - nawet w osobówce, bo próbuje prowadzić jakimiś dziwnymi uliczkami, na których co prawda oszczędzam 25 metrów, ale tracę dużo więcej czasu. Jak wspomniałem, podczas tego przejazdu, który wstawiłem powyżej, nawigacja była ustawiona w najbardziej optymalny sposób do jazdy kamperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem iGo pokazuje objazdy jeżeli są zakorkowane np. autostrady trzeba mieć tylko podłączony internet.
Jako że jeżdżę głównie na Niemieckich autostradach a tam korek na autostradzie to podstawa :wacko: widzę że sprawdza
się to nawet dobrze,  nawigacja oczywiście sama nie zmienia trasy a tylko proponuje objazd a my to zatwierdzamy lub nie.

W dniu 16.07.2018 o 18:56, sailor69 napisał:

Tak, tak - to był kamperek. Najgorsze było to, że jak wjeżdżałem, nie wyglądało tragicznie. Ale robiło się coraz węziej i nie było jak zawrócić. I te balkony właśnie były najgorsze - jechałem alkową.

Kto we Włoszech drogę skraca ten o domu już nie wraca  :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się- "za Odrą" prawie wszędzie TMC intertnetowy w iGO sprawdza się.
Dodam jeszcze, że ja "inteligencję" w wyznaczaniu tras mam powyłączaną w programie lub nie instaluje plików odpowiedzialnych za nią (.fsp, .hsp, .hnr).
Zostaje TMC i taka prawie mapa papierowa- i przygody mi się nie zdarzają raczej z prowadzeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na TomTom  to ruletka , jeżdżę często takim małym składzikiem  23 m ,po zadaniu parametrów z dużym +  nie jeden raz miałem kłopoty w pokonaniu skrzyżowania ronda itp. nigdy z iGo ,ale co my z Tomkiem wiemy  . Kupowanie TomTom to wywalanie kasy i tyle . A składzik taki jak poniżej  , akurat 22 m

111.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dodam tylko ze zawsze patrzę też na Google map, a szczególnie na natężenie ruchu aby nie było że jakaś droga jest zamknięta
miałem tak ostatnio jak wracałem z Bremen, A7 w strone Hanoweru zablokowana, gdybym nie popatrzył Google to
tak jak mój kolega z firmy stał bym w korku 5 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.