Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Cezarr napisał:

Ale to bardziej do profesjonalnego wykorzystania. Bo do wakacyjnych wojaży to cena raczej dość zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą iGo z sklepu androidowego można testować za darmo przez chyba 168h (7 dni).

Negatywne komentarze w sklepie dotyczą przeważnie problemów po aktualizacji (zawieszanie przy uruchomieniu, brak możliwości ustawienia gabarytów pojazdu [producent broni się brakiem wykupionej licencji dla Truck Caravans] i brakiem aktualizacji map).

Ale można przetestować przed zakupem więc czemu nie :)

Kwestia tego czy to faktycznie jest to o czym mówi Cezarr czy nie...
aha - mam wrażenie, że te 70zł o których wcześniej była mowa, to dopiero początek wydatków... Z tego co czytałem, mapy poszcezgólnych krajów kupuje się osobno. Podobnie jak ten dodatek Truck/Caravans...

Edytowane przez archivi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie instalowałem, (raczej nie będę kupował kolejnej nawigacji ;)) ale sądząc z dat komentarzy mapy są świeże, (są komenty z lipca 2018 o aktualizacji), są też komenty od wydawcy, że pakiet truck lub caravan/camper można wybrać w aplikacji (pewnie przy wybieraniu i płaceniu za licencję).

Trzeba by sprawdzić samemu. Pozostawiam do sprawdzenia zainteresowanym, bo mi nie jest potrzebna kolejna nawigacja. Już mam 6 w telefonie hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zulos ciężko powiedzieć.
Piszą, że aktualizacje dożywotnio, tylko nie wiadomo jak często faktycznie się pojawiają i ile wnoszą... Piszą, że cała Europa (bez Rosji).

Pytanie jak z legalnością... Już raz kupiłem taki oryginał, a potem mnie przesłuchiwali w charakterze świadka ;).

A jeszcze polecam sprawdzić sobie taką nawigacje (urządzenie) na żywo... Te Vordony i inne za 300-400 zł to starego typu wyświetlacze, które w słońcu bardzo marnie sobie radzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pozostaje przy moim TomTomie - po 5 latach starego, na który wciąż były aktualizacje, kupiłem nowego tylko dlatego, że stary nie miał funkcjonalności MyDrive (czyli planowania trasy w kompie na programie i zrzucania do navi). Poza dwoma wpadkami spełnia moje oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropopopos - p[odłączyłem moją nawigację i pojawiła się aktualizacja mapy z przypomnieniem, że we Francji obniżyli dopuszczalną prędkość na "zwykłych" drogach i że aktualizacja dostosowuje się do nowych przepisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iGo właśnie udostępniono mapy z I kwartału 2018 r. (wczoraj ich jeszcze nie miałem do pobrania). Jest już np. obwodnica Marek pod Warszawą, więc chyba OK.

Opcja "Europe Truck & Caravan" jest do dokupienia za 64,99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, sailor69 napisał:

W iGo właśnie udostępniono mapy z I kwartału 2018 r. (wczoraj ich jeszcze nie miałem do pobrania). Jest już np. obwodnica Marek pod Warszawą, więc chyba OK.

Opcja "Europe Truck & Caravan" jest do dokupienia za 64,99 zł.

Zadzwoń tam gdzie podałem Ci link z OLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sailor69 napisał:

W iGo właśnie udostępniono mapy z I kwartału 2018 r. (wczoraj ich jeszcze nie miałem do pobrania).

Hehe siedzą i czytają to forum - jest zainteresowanie, jest aktualizacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, archivi napisał:

Hehe siedzą i czytają to forum - jest zainteresowanie, jest aktualizacja :P

No to szybcy są;-)

A jak czytają to też chopy z TomToma to niech zrobią coś z programem, bo za wcześnie ich pochwaliłem i coś się wiesza przy aktualizacji...:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

No to szybcy są;-)

A jak czytają to też chopy z TomToma to niech zrobią coś z programem, bo za wcześnie ich pochwaliłem i coś się wiesza przy aktualizacji...:mad:

Mnie przy i po ostatniej aktualizacji nic się nie wiesza. Nigdy przy aktualizacji nie miałem problemów z TomTom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie powiedzieć każda nawigacja na pewno nam pomoże w dotarciu do celu ale to nie oznacza się że nie warto mieć przy sobie mapy papierowej i nie całkiem ufać tym nawigacją bo niektóre niestety ale pokazują głupoty. Ja z reguły jadąc z przyczepą kempingową używam tylko i wyłącznie Google Map i ona w zupełności mi wystarczy, z tym że jadąc na jakieś kemping wcześniej prześledze  sobie trasę na mapach Google i zawsze patrzę czy nie ma tam jakiś Mostów czy zakazów. I wydaje mi się że wydawanie kilkuset złotych na mapę tylko po to żeby jeździć z przyczepą kempingową jest nie bardzo opłacalne alee kto jak woli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.