Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

to narzędzie do planowania trasy na kompie tom toma jest darmowe czy trzeba dopłacić? W automapie kiedyś też była taka możliwość, ale uciążliwa - trzeba było ręcznie przenosić plik z zaplanowaną trasą z kompa na urządzenie. Nie wiem czy wciąż jest dostępna ta opcja, bo wymagała kupna drugiej aplikacji AutoMapy desktopowej więc nie korzystałem z tego

Darmowe - tak jak i "dożywotnia" (nie do Twojej śmierci tylko urządzenia of kors, a tak na prawdę do momentu, do którego producent będzie oferował aplikacje dla danego modelu) aktualizacja map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wilk435 napisał:

Jako kierowca dużego po Polsce używam AutoMapa lub Mapfactora.

Igo fajne na Europę

Google Maps dramat.

Ale najbardziej ufam automapie

IGo truck primo, ustawiasz wymiary i jedziesz u nas jest bałagan bo sam wiesz że pod mostami 3.7 przechodzi 4.2 na krajówce
a;e za granicą już tak nie ma jak jest 3.7 to jest 3.7 i już, dlatego po kraju mam ustawione 3.7 mimo że zestaw ma 4.0 ale
w europie już mam nastawione 4.0.
Chodzi mi o to że do karawaningu ta nawigacja jest bardzo dobra i w zupełności wystarczy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zgadzam sie z  tobą odnośnie igo , mam porównanie .TOM TOM ,zamontowany w aucie przez firmę ,nauczyłem się go ignorować w niektórych przypadkach i daje radę , z igo trasa alternatywna klikasz  i porównuje kilka ,tom tom liczy zupełnie coś dziwnego , jeśli nie podasz punktu pośredniego. Navitel dobry na wschodzi ,w prawdziwej europie już nie , Ale bez głowy kierowcy każda jest do bani ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

No nie potrafię, pewnie dlatego że dla mnie jak mapa nie działa offline całkowicie ją dyskredytuje, więc nie spędziłem z nią zbyt dużo czasu. Ale rzeczywiście się da tak jak opisałeś. Niemniej działa to mega nieintuicyjnie, niewygodnie  i kompletnie inaczej niż w normalpnych nawigacjach, gdzie wystarzczy przytrzymać palec na punkcie na mapie i wyskakuje menu z wyborem akcji dla danego punktu. 

Teraz spróbuj w google maps dodać punkt pośredni w czasie jazdy (albo zmienić docelowy) -  trzeba przejść  przejść przez 5 ekranów żeby wskazać punkt, a w normlanych nawigacjach to są dwa tapnięcia - na punkt na mapie i drugie na wyborze akcji (np. ustaw jako pośredni albo nawiguj do) 

Większość z was porusza się utartymi szlakami i dociera w miejsca znane i popularne. dlatego zawsze macie zasięg. No ale na utartych szlakach świat się nie kończy, a dla mnie tam dopiero się zaczyna ;) GM się kompletnie nie nadaje do takiej jazdy - buforowanie nie za wiele pomaga, bo mapa sobie radzi tylko gdy jedzie się wytyczoną wcześniej trasą. Nie akceptuje żadnych odstępstw - przestaje działać, nie mówiąc o kompletnej niemożliwości zmiany punktów wówczas.

 

owszem, AM w pewnych funkcjach (jak właśnie wspomniane dodawanie punktów pośrednich, informacje  o czasach dojazdu i odległościach, interface) przewyższa GM jednak dla mnie głównym jej minusem jest właśnie wyszukiwanie celów,  pamiętam jak w zeszłym roku próbowałem znaleźć kemping nie znając jego adresu tylko nazwę , poddałem się po kilku próbach a wystarczyła by jedna mała zmiana wprowadzenie inteligentnej wyszukiwarki zamiast szukania po adresie czy kategoriach

co do wytyczania tras i prowadzenia to tu na każdej navi można się nadziać na kwiatki, zawsze trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem i patrzeć na oznaczenia na drodze , w AM to ryzyko zmniejszałem poprzez wytyczanie trasy "szybkiej" , przy trasie "krótkiej" czy "optymalnej" już różnie bywało ;)

ogólnie po kilkunastu latach używania AM, pierwszy raz w tym roku jadąc na wakacje nie użyłem jej ani razu (choć nadal posiadam), zapewne jeśli byłbym kierowcą zawodowym brnął bym dalej w temat i szukał "złotego środka",  jednak do wyjazdów weekendowych czy wakacyjnych z przyczepką GM mi w zupełności wystarczy , a do jazdy na co dzień po własnym mieście i omijaniu korków chyba nie ma nic lepszego ( często nawet nie wytyczam trasy tylko patrzę na natężenie ruchu i sam wiem którędy jechać , ważne szczególnie jak mam wracać  z centrum do domu i jechać obwodnicą, mogę zaoszczędzić 10 min w stosunku do powrotu "miastem" albo stracić kilkadziesiąt minut jak się trafi na "dzwona" a te zdarzają się dosyć często)

 

12 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

(...)

Każdą się da o ile auto wspiera screen cast (lub pokrewne). Wówczas po prostu telefon używa ekranu samochodu zamiast własnego, wiec uruchamiasz co masz na telefonie,nie ma żadnych ograniczeń. Teraz chyba większość aut wyposażanych w wbudowane tablety powinna to wspierać.

no właśnie nie każdą - streaming z telefonu działa tylko na postoju auta ( w autach w których używam obraz wyłączał się po ruszeniu)

podejrzewam że po to właśnie wprowadzili ograniczenia żeby nie puszczać sobie w czasie jazdy np filmów z telefonu czy oglądać YT

więc fabrycznie ML działa tylko na postoju i pewnie po to wprowadzili AndroidAuto czy CarPlay które działają bez ograniczeń w czasie jazdy ale tylko na tych aplikacjach które są do tego dopuszczone (z tych znanych to działa mi tylko Google Maps i Spotify)

 

11 godzin temu, Mefju napisał:

 

Suzu4x4 powiedz jakiej aplikacji używasz do klonowania androida przez Mirror Link?

nie potrzeba żadnej aplikacji, wystarczy telefon zgodny z MirrorLink, po podłączeniu do portu USB w aucie mogę wybrać czy chce połączyć przez ML, AA, czy CarPlay w przypadku Apla

natomiast jak pisałem powyżej , w fabrycznym aucie mirrorlink będzie działał tylko w czasie postoju (testowałem w trzech różnych autach)

oczywiście wkurzało mnie to jak było fabrycznie więc posiedziałem trochę na necie i już mi mirrorlink działa  w czasie jazdy :]

(pełne odbicie lustrzane ekranu telefonu z działającym dotykiem na fabrycznym wyświetlaczu auta) natomiast wymagało to trochę zabawy z interface przez OBD  jak będziesz chciał więcej info pisz na PW coby nie zaśmiecać tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cezarr napisał:

IGo truck primo (...) Chodzi mi o to że do karawaningu ta nawigacja jest bardzo dobra i w zupełności wystarczy.

Nie wiem jak wersja Truck, ale IGO Navigation na androida ma mapy z 4 kwartału 2016 r. - czyli słabiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cezarr napisał:

Ja mam zawsze z zeszłego kwartału, ale to nie ma znaczenia dla karawaningu to w zupełności wystarczy.

Wystarczy dopóki nagle nie zacznie prowadzić Cię przez centrum miasta, bo nie wie, że np. od roku jest już w tym miejscu obwodnica. Zeszły kwartał jest ok, ale 1,5 roku opóźnienia na androidzie to lekka przesada.

Chyba, że da się jakoś wymusić aktualizację...? Może ktoś to już przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak, ale oprócz dawania rady, chodzi chyba również o wygodę i czas przejazdu :)

A jest jeszcze takie coś jak Sygic - również całkiem fajna nawigacja na androida.

Edytowane przez sailor69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

w zeszłym roku próbowałem znaleźć kemping nie znając jego adresu tylko nazwę

Jest taka opcja: 

sposób 1.
- klikasz lupkę [otworzy się ekran z szukaniem adresu]
- klikasz POI (na dole ekranu) [otworzy się ekran wyszukiwania POI]
- wpisujesz nazwę w okienku na samej górze ekranu - na oliwkowym panelu wyświetli się liczba znalezionych pozycji - wszystkie poi których nazwa zawiera wpisaną frazę. Po kliknięciu tego panelu wyświetlona zostanie ich lista

Screenshot_20180713-081250.thumb.png.d9bfb817488c99457b876e8bfd8fec93.png


sposób 2:

polega na włączeniu wyświetlania na mapie kempingów - wtedy widzisz je na mapie i możesz wówczas przewinąć mapę na mniast docelowe, będziesz widział tam naniesione kempingi, klikasz na wybrany kemping i każesz by tam nawigował. (Opcje => POI => Wyświetlanie)

 

Screenshot_20180713-080857.thumb.png.1a8794c7a76a18ef2c59aff4b8ccd4db.png

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

......no właśnie nie każdą - streaming z telefonu działa tylko na postoju auta ( w autach w których używam obraz wyłączał się po ruszeniu)
podejrzewam że po to właśnie wprowadzili ograniczenia żeby nie puszczać sobie w czasie jazdy np filmów z telefonu czy oglądać YT
.....

 

W eurovanach można ustawić skryptem coby wyłączało ekran przy np. 250k/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cezarr napisał:

IGo truck primo, ustawiasz wymiary i jedziesz u nas jest bałagan bo sam wiesz że pod mostami 3.7 przechodzi 4.2 na krajówce
a;e za granicą już tak nie ma jak jest 3.7 to jest 3.7 i już, dlatego po kraju mam ustawione 3.7 mimo że zestaw ma 4.0 ale
w europie już mam nastawione 4.0.
Chodzi mi o to że do karawaningu ta nawigacja jest bardzo dobra i w zupełności wystarczy.
 

A ile kosztuje i jak wygląda aktualizacja map IGo Truck Primo, bo złapałem temat, ale wujek gugl coś jest bardzo tajemniczy w tej sprawie...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.