Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, jacek00 napisał:

Do tego GM poprzez Android Auto da się używać bezpośrednio na ekranie w aucie. To duża zaleta. Podpinamy telefon i mamy wszystko w zasięgu ręki. Nie trzeba kolejnego urządzenia, przyczepiać go, podłączać do ładowania. 

AA ma jedną wadę, że podczas połączenia z autem można korzystać tylko z wybranych certyfikowanych aplikacji  dlatego wolę łączyć telefon z autem przez MirrorLink, można wówczas korzystać ze wszystkich aplikacji jakie są na telefonie więc uruchamiam jednocześnie fabryczną navi na wyświetlaczu między zegarami a na wyświetlaczu środkowym Google Maps i Yanosika jednocześnie , wówczas mam dwie niezależne navi i komplet informacji ;)

 

 

 

20180711_233013_resized.jpg

20180711_233214_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

A czemu uważasz że Google Maps to dramat? 
 

Poprostu źle wyznacza trasy.

Teraz jechałem na niej do Skorzecina byłem 1km od celu a ona jeszcze 9km mi pokazywała, gdzieś po lasach chciała jeździć :-)

Plus taki że wpisujesz w google co chcesz i to znajduje, ale nie koniecznie dobrą trasą.

Fajną nawigację miałem w Lumii 735 Hero Drive, pięknie prowadziła i szukała celów jak GM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Łza Włóczynutka napisał:

- Czytelność map kiepska
- Interfejs też jest do bani
- informacje podawane na ekranie są bardzo małą czcionką i nie jest to konfigurowalne
- mapy też słabizna: w mojej miejscowości nie ma ani numeracji ani nawet zarysów budynków
- I kolejna wada: nie potrafię go zmusić, żeby pobierał mapy na kartę SD
- NIe ma POI, nie ma ustawiania gabarytów pojazdu. Widoku cieniowania mapy też nie ma.

iGO Primo jest o tyle kiepski że trzeba wiedzieć jak i gdzie go skonfigurować, wiele aspektów edytuje się w pliku konfiguracyjnym a nie z pod interfejsu.
Dogrywając skin większość konfiguracji zaawansowanej odbywa się z pod interfejsu.
Schematów  map jest dobre kilkadziesiąt, styli interfejsu również, numerację i budynki trzeba włączyć- są nawet budynki 3D i real 3D (obsługa jako dodatkowy plik), miejsce położenia programu ustawia się w pliku konfiguracyjnym, POI oraz gabaryty obsługują dodatkowe pliki .poi oraz .ftr

iGO bazuje na skryptach - więc można prawie wszystko :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytający wrzuci kilka groszy odnośnie google maps:

- wiele razy zdarzyło mi się, że prowadził mnie skrótami, gdzie nie odważyłbym się wjechać z przyczepą... Drogi gruntowe, przeprawa przez wały przeciwpowodziowe... I nie mówimy o trasach "przełajowych".
- głupieje na A4 w okolicach Rzeszowa - próbuje czasem prowadzić zamkniętymi drogami technicznymi
- wkurza mnie, że jeśli dam punkty pośrednie, nie ma opcji pokazania odległości/czasu dojazdu do punktu docelowego... (w AM jest taka możliwość)
- mapy jednak online - nieraz jadę na jakiś koniec świata... O ile doprowadzi do miejsca, to wyznaczenie trasy z tamtego miejsca już jest niemożliwe do momentu złapania zasięgu...
- błahe, ale szkoda że nie ma - nie pokazuje miejscowości w której jestem w danej chwili

Maksymalnie na plus jest planowanie trasy na laptopie/kompie z dużym ekranem i opcja "wyślij na urządzenie". I samo wyszukiwanie jak już ktoś wspomniał - szukając campingu mamy opinie, ceny, zdjęcia - klikamy prowadź i... mamy nadzieję, że nie poprowadzi gruntowymi drogami :).

 

Miałem jednak nadzieję, że ktoś korzysta z nawigacji, gdzie zaznacza się rodzaj/gabaryty pojazdu i program unika mega zakrętów, wąskich dróg itp. Oczywiście nie liczę, że będzie bezbłędnie, ale w jakimś stopniu ułatwi... W AM po wprowadzeniu gabarytów TIRa zaczęło wyznaczać bardziej sensowne trasy (no poza np. poprowadzeniem mnie przez wąskie, dziurawe, kręte centrum Nowego Sącza, zamiast obwodnicą).

Edytowane przez archivi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google i tomtom używane zamiennie daję radę w każdym punkcie Europy.

Ruch i korki na bieżąco, objazdy i utrudnienia na obu urządzeniach działają super.

A każda navi ma swoje zady i walety, nie ma idealnej.

Dla mnie oddzielne urządzenie to podstawa, jeżdżę czterema autami plus pożyczane, i tomtom plus Google w telefonie jest super.

Plus planowanie trasy czy punktów w laptopie.

 

 

Wysłane z Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

nie potrafisz w Google Maps dodać punktów pośrednich czy nawigować się do punktu na mapie ??

No nie potrafię, pewnie dlatego że dla mnie jak mapa nie działa offline całkowicie ją dyskredytuje, więc nie spędziłem z nią zbyt dużo czasu. Ale rzeczywiście się da tak jak opisałeś. Niemniej działa to mega nieintuicyjnie, niewygodnie  i kompletnie inaczej niż w normalpnych nawigacjach, gdzie wystarzczy przytrzymać palec na punkcie na mapie i wyskakuje menu z wyborem akcji dla danego punktu. 

Teraz spróbuj w google maps dodać punkt pośredni w czasie jazdy (albo zmienić docelowy) -  trzeba przejść  przejść przez 5 ekranów żeby wskazać punkt, a w normlanych nawigacjach to są dwa tapnięcia - na punkt na mapie i drugie na wyborze akcji (np. ustaw jako pośredni albo nawiguj do) 

Większość z was porusza się utartymi szlakami i dociera w miejsca znane i popularne. dlatego zawsze macie zasięg. No ale na utartych szlakach świat się nie kończy, a dla mnie tam dopiero się zaczyna ;) GM się kompletnie nie nadaje do takiej jazdy - buforowanie nie za wiele pomaga, bo mapa sobie radzi tylko gdy jedzie się wytyczoną wcześniej trasą. Nie akceptuje żadnych odstępstw - przestaje działać, nie mówiąc o kompletnej niemożliwości zmiany punktów wówczas.

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Do tego GM poprzez Android Auto da się używać bezpośrednio na ekranie w aucie.

Każdą się da o ile auto wspiera screen cast (lub pokrewne). Wówczas po prostu telefon używa ekranu samochodu zamiast własnego, wiec uruchamiasz co masz na telefonie,nie ma żadnych ograniczeń. Teraz chyba większość aut wyposażanych w wbudowane tablety powinna to wspierać.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzu dokładnie opisał zalety map google. Sam uwielbiam stosować je w samochodzie z Android Auto, kiedy na dużym ekranie widać całą trasę, a w tle gada janosik. Nie odrywając rąk od kierownicy, wystarczy, że wypowiem hasło " ok, google" i samochód zaczyna podsłuchiwać gdzie ma prowadzić. Wtedy mówię miejsce docelowe - np camping Prapratno... będąc w Stonie..

 

No i co teraz ? niby wszystko pięknie, ale wychodzi największa wada - google wytycza drogę polną, przez wzniesienia, las, ogółem częściowo jest to techniczny dojazd do nadajnika GSM, a nie droga publiczna.

https://www.google.com/maps/dir/Ston,+Chorwacja/20230,+Prapratno,+Chorwacja/@42.8230073,17.6810047,2686m/data=!3m1!1e3!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x134b97beda7573e1:0x96652f440a9ca03d!2m2!1d17.6963235!2d42.8386685!1m5!1m1!1s0x134b9630638bc3a1:0x229026d432fdfcec!2m2!1d17.683333!2d42.816667!3e0

Dlatego podstawą jest dobre przygotowanie przed wyjazdem, lub pasażer z mapą pod ręką. Nie raz ani nie dwa mapy google postanowiły nagle coś tam zmienić i mało nie wprowadziły nas w kłopoty, zapamiętana z tyłu głowy trasa przed wyjazdem wyprowadziła nas  z błędu w sekundę.  Oczywiście G.M. ma wielkie plusy - kiedy jechaliśmy do Chorwacji w Bratysławie był wypadek poinformowała nas o tym, że przed nami 45 minut korka i że mamy jakieś 5km na zjechanie z drogi. Okazało się, że autostrada była chyba całkowicie zablokowana, bo po podniesieniu wzroku cała droga stała już dużo wcześniej a korek był pewnie na 2-3 godziny. Momentalnie zjechaliśmy na centrum handlowe i przebiliśmy się do centrum. Przejazd wydłużony o 30-45 min w stosunku do płynnego lecz nie o 2-3-4 godziny stania do wypadku.

Na dziś niestety producenci kombinują jak wyciągnąć z nas te dodatkowe 4-6 tyś za nawigację w samochodzie i często idzie ona w parze z innymi dodatkami w pakiecie i nie ma sensu z niej rezygnować jak lubi się mieć elektroniczne bajery. Na dziś nie wyobrażam sobie nowego auta bez AA i ekranu wielkości min 10" (coś jak SYNC 3 w Ford).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

AA ma jedną wadę, że podczas połączenia z autem można korzystać tylko z wybranych certyfikowanych aplikacji  dlatego wolę łączyć telefon z autem przez MirrorLink, można wówczas korzystać ze wszystkich aplikacji jakie są na telefonie więc uruchamiam jednocześnie fabryczną navi na wyświetlaczu między zegarami a na wyświetlaczu środkowym Google Maps i Yanosika jednocześnie , wówczas mam dwie niezależne navi i komplet informacji ;)

 

 

 

20180711_233013_resized.jpg

20180711_233214_resized.jpg

Suzu4x4 powiedz jakiej aplikacji używasz do klonowania androida przez Mirror Link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mnie nie zawiodła taka forma nawigacji :yes:

http://www.demart.com.pl/product/372,polska-32-–-1-250-000-atlas-samochodowy.html#.W0cSCUpuLoY

 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, danielpoz napisał:

danielpoz jak Ci sięknę trasę przez 15 punktów/adresów w jednej większej miejscowości, to zobaczymy jak sobie szybko poradzisz z atlasem :)

A tak na poważnie - pytanie dotyczy nawigacji, nie atlasów. Te owszem są niezawodne, ale przy podróżowaniu w pojedynkę trudniejsze w obsłudze, szczególnie gdy nie lecimy samymi krajówkami. Do tego często bez aktualnych POI i bez natężenia ruchu na drogach. Ale też nie wymagają baterii :) . Porównać to można do listów pocztowych w dobie telefonów komórkowych i maili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9e4457e48e1d81638c5abbe5da8e16ef.png

Garmin wycofał się z Navigona. Nie można go już kupić. Szkoda choć od uwolnienia roamingu używałem coraz rzadziej.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od paru już lat TomToma - ma oczywiście minusy i kilka razy wyprowadził mnie na manowce, ale większość była z mojej winy, tzn:

- moja wina była przy planowaniu trasy w domu na kompie (tomtom mydrive - rysujesz sobie na dużym ekranie na kompie, zapisujesz i wrzucasz na nawigację): otóż jak zmieniałem trasę chwytając ją na pewnych odcinkach, przenosząc i opuszczając myszką w celu zmiany domyślnego przebiegu, nie sprawdziłem na powiększeniu gdzie tą trasę upuściłem... możecie się domyślić (albo nawet domyśleć), co się działo jak upuściłem ją tuż obok głównej drogi, na jakąś idącą obok drogę podrzędną...;-)

- wina TomToma: czasem proponuje na prawdę dziwne skróty - jeśli główna droga idzie na jakimś odcinku od pkt A najpierw na N, a potem do pkt B na W, to znajduje drogę z A do B na przełaj na NW i dla osobówki może i to jest ok, ale ostatnio na takiej drodze wysyłałem do rowów jadących z przeciwka;-) Nie wiem jak takim skrótom zaradzić zwłaszcza, że do końca nie wiem, czy on te skróty dobiera na bieżąco, bo obecny sprzęt w przeciwieństwie do poprzedniego nie pyta mnie o zmiany na bieżąco w zależności od natężenia ruchu (albo jeszcze nie rozpracowałem do końca ustawień nowego)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to narzędzie do planowania trasy na kompie tom toma jest darmowe czy trzeba dopłacić? W automapie kiedyś też była taka możliwość, ale uciążliwa - trzeba było ręcznie przenosić plik z zaplanowaną trasą z kompa na urządzenie. Nie wiem czy wciąż jest dostępna ta opcja, bo wymagała kupna drugiej aplikacji AutoMapy desktopowej więc nie korzystałem z tego

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

W automapie kiedyś też była taka możliwość, ale uciążliwa - trzeba było ręcznie przenosić plik z zaplanowaną trasą z kompa na urządzenie. Nie wiem czy wciąż jest dostępna ta opcja, bo wymagała kupna drugiej aplikacji AutoMapy desktopowej więc nie korzystałem z tego

Trasy możesz wyznaczać na targeo.pl i później eksportować do pliku trasy Auto Mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.