Skocz do zawartości

BURZA na kempingu - jakie zabezpieczenia?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

 

Mam pytanie? Macie jakieś doświadczenia z burzami i potężnymi ulewami na kempingu i poli namiotowym, widzieliście jakies ekstremalne sytuacje które spowodowała ulewa, jak zabezpieczacie się i swoją przyczepke i przedsionek przed zbliżającymi się ulewami na kempie?

 

Pytam doświadczonych, bo ja zaczynam dopiero swoją przygodę z karawaningiem, a jak dotąd byłem na kempingach i trafiałem na szczęscie na pogode wręcz wymarzoną, no może popadało 2-3 dni w sumie. Nie mam doświadczenia jeszcze jak zachować się w chwili zbliżającej się ostrej ulewy bądź burzy, gdy istnieje ryzyko nawet zalania przedsionka, co byście poradzili?

Edytowane przez Odrzutowy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem, ale coś nie może szukajka namierzyć mi tego tematu...:-(

 

ja też coś nie mogę namierzyć

w temacie o Gąskach było trochę na ten temat, takie praktyczne rady po burzach ;)

http://forum.karawaning.pl/topic/2495-kemping-gaski-sarbinowo/page__view__findpost__p__149771

 

szukaj też pod hasłem "pas sztormowy" :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie czytam i wiele sie juz dowiedziałem. Pasy sztormowe to można nawet i samemu zrobić z lin lub taśm kwestia dobrego zakotwiczenia. Ale urwane uchwyty plastikowe do którym montujemy stelarz przedsionka to i mnie sie zdarzyło samemu urwać podczas rozstawiania przedsionka i to metalowy (nie był przerdzwiały), widać też nie są najlepsze. Gdzie takie uchwyty kupić? Znacie jakies strony dobrych sklepów intenternetowych w Polsce lub w stacjonarnych w Warszawie z akcesoriami do karawaningu i przyczepek poza allegro? Kolega Jacekwwa pewnie będzie znał:-] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jacekwwa pewnie będzie znał:-] .

 

Jasne, że tak :)

 

Ale nie ma lekko. W związku z tym, że to Hyde Park to pozwolę sobie na delikatną złośliwość i zachęcę do wysiłku - uzyj icon_google.gif lub naszej wewn. szukajki. A może wystarczy po prostu kliknąć w odpowiednie subforum ?

 

bananaevil.gifbananaevil.gifbananaevil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Ale kolega złośliwy..... Ale przytaknę koledze w swojej złośliwości - forum to skarbnica wiedzy. Jeśli jednak przyjdziesz do studni się napić, to musisz sięgnąć po korbę i naciągnąć sobie wody. Tutaj trzeba skorzystać z szukajki i trochę pomyślunku. Warto!!!! Widzę, że nieraz znajdziesz więcej wiedzy, niż na początku szukałeś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke złośliwy :skromny: , ale znalazłem taki sklepik http://www.go-market.pl/ pewnie go znacie, wygląda ok wiele potrzebnych rzeczy się w nim dostanie. cieakwe czy te ceny to w miare ludzkie czy z dzierstwo bo nie specjalnie znam sie na tych cenach i nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już skorzystanie z "ceneo", "nokaut", "kupujemy", czy innej porównywarki da Ci obraz. Zauważ, że w jednym sklepie jeden towar może być bardzo drogi, a leżący obok zdecydowana okazja - lepsza niż wyprzedaż gdzie indziej. A Ty zadajesz pytanie, czy sklep A jest drogi, czy tani. W karawaningu niestety jest tak, że jak przy dowolnym towarze jest przymiotnik "turystyczny", to towar od razu jest droższy. Nie masz szans na uzyskanie informacji inaczej, niż poprzez skorzystanie z wszelkiego rodzaju szukajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke złośliwy :skromny: , ale znalazłem taki sklepik http://www.go-market.pl/ pewnie go znacie, wygląda ok wiele potrzebnych rzeczy się w nim dostanie. cieakwe czy te ceny to w miare ludzkie czy z dzierstwo bo nie specjalnie znam sie na tych cenach i nie mam porównania.

widzę, że się troszkę wysiliłeś.

 

możesz porównać ceny z marketem w NL:

http://www.obelink.nl/

 

jest jeszcze taki sklep w Tomicach: www.everpol.pl , ale z tego co się orientuję to ten go market tańszy.

 

 

i zerknij tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/5265-aukcje-allegro-z-okazjami-wyposazenie-i-ekwipunek/

 

w HP robi się OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzutowy - to nie jest złośliwość. Po prostu bez sensu jest pisać en-ty raz o tym samym.

Zapewne każda nowa osoba ma identyczne pytania. Jeżeli każdy zada ja zaraz po zalogowaniu, to wszyscy staną w miejscu.

Warto poszperać w szukajce. Czasami wyskoczy kilka-kilkanaście odpowiedzi, ale jeżeli jesteś zainteresowany - warto poczytać.

Ja wiem, że najłatwiej jest zadać pytanie i czekać na podanie odpowiedzi na tacy. Podobnie jak z wędką i rybą.

 

Więc proponuję nie traktować odesłania do szukajki jako złośliwości, tylko jako podpowiedź. Myślę, że za rok/dwa - zrozumiesz co mam na myśli i napiszesz komuś nowemu to samo co Jacek i ja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szukajką jet tak, że nie zawsze wyszuka co nas interesuje.

 

W temacie.

Ostre burze przeżyłem trzy razy. Zawsze pomogły pasy sztormowe i odpowiednie umocowanie przedsionka śledziami i szpilkami.

Inną sprawą jest, że w trakcie burzy trzeba uważać. Na campingu stoimy często pod drzewami. Ustawiać się trzeba z rozumem. Cień cieniem, ale spadające gałęzie mogą być groźne.

 

Pamiętam taką burzę na Słowacji we Vrbovie. Camping w dolince pod stokiem. Lało 7 godzin rzęsistym deszczem, grzmiało średnio co 15 sekund. Pioruny waliły w camping jak w tarczę. W przyczepie jesteśmy bezpieczni bo to klatka Faradaya, Wyjście do przedsionka groziło śmiercią, bo przybór wody był tak duży, że przez przedsionek płynęła rzeka. Przeżyliśmy. Straty, dwie godziny mycia przedsionka i przyczepy z błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.