Skocz do zawartości

laptop a telewidjenije


Olo

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, biegli w sztuce koledzy. Przyroda - przyrodą, a telewizja musi być. W końcu to 4 władza. Co mam dokupić aby z mojego laptka uczynić TV odbiorniczek. Czy wchodzi w grę jakaś magiczna karta telewizyjna??? czy może inny bajerek?? A może ktoś już to ćwiczył? (mecz via radio, to już nie ta epoka). :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z gniazdami rozszarzeń w lapku, ale musisz mieć kartę telewizyjną. Możesz kupić zewnętrzny tuner TV podłączany do usb. Znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item192984684_dobra_jakosc_tuner_tv_box_na_usb_laptop_f_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem są tunery tv (analogowe nie DV B) podłączane za pomocą kabla USB. Te bezpośrednio podłączane np: przez złącze PCMCIA lub do USB (choć można zastosować przedłużacz) są niepraktyczne. Ale to super rozwiązanie jeśli chodzi o TV. Też kupiłem w tym celu laptoka, teraz poluję na tuner tani USB. I jeszce jedna uwaga niektóre tunery wymagają wypasionych kompów (trzeba na to zwracać uwagę). :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu kupiłem coś podobnego, (Znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/ite...ptop_f_vat.html pisze yabulon). chciałem w ten sposób ucyfrowić swoje prywatne nagrania video, a przy okazji mieć telewizor w kompie. Nic z tego nie wyszło. Komputer wyłapywał co którąś klatkę i całość nie nadawała się do tego czemu miało służyć. Próbowaliśmy na trochę szybszym komputerze i w zasadzie nic się nie zmieniło. Chyba łącze usb jest do tego typu transmisji zbyt wolne. Trzeba dokładnie sprawdzić wymagania sprzętowe dla takiego tunera. Skończyło się na zainwestowaniu w klasyczną nagrywarkę DVD i wszystko już mam na płytach w poprawnej jakości.

post-18950-imported-816d1019-50e2-43fd-9c99-4eaa1ea3f18c_thumb.jpg

post-18950-imported-e6e56fb5-3d28-4391-a9d3-030cb3bfa95d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam laptopa IBM T30 i tuner tv do niego łączony przez PCMCIA dlatego że faktycznie łaczenie przez usb wymaga komputera o mocnych parametrach i to nie zawsze da się połączyć bezproblemowo.Mając wcześniej zwykly tv w przyczepie zauważyłem że na większości kempingow sygnał z nadajników naziemnych jest bardzo słaby i dlatego kupiłem kartę do laptopa posiadajacą też tuner satelitarny .Trzeba troszkę dołożyć ,ale warto bo jest to karta mocniejsza i obsługuje wszystko .Za antenę sat o małej srednicy talerza dalem 80 zł na allegro i wszystko smiga wspaniale i tv jest zawsze .Inna rzecz że na wyjazadach jest mało czasu na tv czego przykładem jest zlot ,gdzie ant sat w ogóle nie rozkładalem :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam następujące urządzenie mam je od pewnego czasu i jestem bardzo zadowolony. Podłączam do niego również odbiornik cyfry+ . Zapłaciłem z niego jakieś 150PLN w Media Markt.

 

Producent:

• Pinnacle Systems

Funkcje urządzenia:

• Odbiornik analogowej TV

Typ złącza magistrali:

• USB 2.0

Złącza wejścia/wyjścia:

• Wejście antenowe (TV)

• 1 x RCA (wejście wideo)

• 1 x MiniDIN 4-pin (S-Video)

• 1 x wejście audio (stereo mini-jack)

Standard kodowania audio/wideo:

• MPEG-1

• DivX

Obsługiwane systemy operacyjne:

• Microsoft Windows XP

• Microsoft Windows XP Media Center Edition

Dołączone oprogramowanie: Pinnacle TVCenter

Więcej informacji: www.pinnaclesys.pl

post-19009-imported-40f99548-8ad7-4b58-acfd-a05d8fd72eaa_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja kupiłem sobie do laptopa coś takiego: pinnacle PCTV hybrid pro stick 330E http://www.allegro.pl/item197861902_pctv_hybrid_pro_stick_330e_pinnacle_nowy_okazja.html , dałem za niego 220pln w normalnym małym sklepie komp. we Wrocku, w media kosztował 350pln, możliwości świetne, fajne oprogramowanie, na dołączonej antence nie bardzo odbiera ale z anteną ze wzmacniaczem spisuje się rewelacyjnie. We Wrocławiu nawet odbiera tvp1 tvp2 tvp3 w dvb jakość super choć do odbioru analogowego też nie można się przyczepić, jedyny mankament to to, że radio nie jest hybrydowe tylko dvb-t więc na stacje nadające w dvb jeszcze trzeba poczekać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dorzucę jeszcze jeden pomysł odbioru TV, tym razem satelitarnego, cyfrowego (w analogu już tylko TVN można odbierać a i to niedługo zniknie)

Proponuję zakup tunera cyfrowego łączonego z laptopem za pomocą USB (takiego jak ten: http://www.allegro.pl/item216158628_tanio_tuner_cyfrowy_sat_technisat_skystar_usb_bo.html )

Można złapać ok 16 programów polskich (m.in. TVP Polonia, Polsat2, TVN Biznes) i tysiące zagranicznych. Jeśli zastosujemy drugi konwerter i splitter lub podwójny konwerter to dodatkowo można bedzie odbierać programy z dwóch satelit: Astra i HB, co da nam możliwość złapania TVP3, TVP Historia

i TV Trwam.

Tuner ten daje również możłiwość odbioru internetu z satelity ale tu trzeba byłoby się bardziej zagłębić w temat.

Istnieje również możliwość odbioru programów kodowanych (Cyfra+, Polsat Cyfrowy) ale to też inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co Koledzy piszą fajnie brzmi. Używam czasami laptopa do oglądania TV w przyczepie - jest tylko jeden problem - kąt widzenia na laptopie. Jeżeli TV ogląda jedna lub dwie osoby o tym samym wzroście to jest ok, jeżeli ktoś jeszcze chce się podłączyć zaczynają sie problemy z ustwieniem ekranu. Do przyczepy lepszy jest TV LCD gdzie ten problem już nie występuje w tak dużym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektronikiem więc Ci nie odpowiem poprawnie technicznie. A różnica jest, sprawdziłem empirycznie. Poza tym z tego co wiem matryce LCD do laptopów specjalnie są tak robione żeby nikt z boku Ci nie zaglądał. Może się mylę ale praktyka pokazuje , że coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Matryca LCD w TV można oglądać z większego kąta niż w laptopie. Zresztą wśród danych technicznych, kąt obejrzenia dla TV jest bardzo podkreślany w reklamie produktu, a w laptopach

nie. Ten rodzaj komputera traktuje się jako strikte "personalny".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami, matryce LCD w laptopie maja niewielki kąt widzenia, natomiast w TV LCD kąt jest dużo większy, mało tego czym większy kąt widzenia tym droższy telewizor (niestety). Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia sprzętu w przyczepce, ja chyba bym sie nie odważył zabrać laptopa na wyprawę (on służy mi do pracy i mam w nim za dużo danych i jeżeli by mi zginą to byłbym niepocieszony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv jeszcze nie uruchamiałem na lapku, ale dvd owszem i smialo mozna powiedziec, ze na mojej toshibie z matryca glare naprawde niezle widac, nawet ze sporego kata. ale juz na kolegi acerze z matryca matowa faktycznie byloby kiepsko, wiec moze tedy droga?

wiem: jak swieci sloneczko to odbicia... uzywam lapka w przyczepie i zaleznie od padania swiatla zaslaniam rolety w oknach i jest calkiem znosnie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.