Skocz do zawartości

Trasa Przemyśl, Kraków, okolice Wrocławia, Kamień Pomorski


marek67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wychodzi na to, że w tym roku wybiorę się w okolide Kamienia Pomorskiego.

Wymyśliłem sobie przystanki (z powodów rodzinnych) w Krakowie i Wrocławiu, lub nawet okolocach Obornik Śląskich.

Ludzie podróżujący z przyczepami łączcie się i pomóżcie we wskazaniu miejsc (kempingów), na któwych można by się było zatrzymać podczas przejazdu. Mam nadzieję, że w waszych okolicach macie takie miejsca, które możecie polecić.

Czekam z utęsknieniem na wasze typy.

Marek

:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrz możliwość nocowania na stacjach benzynowych. Ja tak robię od lat, jak mam dosyć jazdy, staję na większej stacji, takiej z barem i łazienką i idę spać. Na taką jazdę trzeba mieć przyczepę tak zapakowaną żeby można z niej korzystać w każdej chwili, bez większych przemieszczeń ładunku. Z tego co obserwuję nie jestem osamotniony w takim stylu podróżowania. Dodatkowa zaleta, nocleg taki nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nocleg taki nic nie kosztuje.
Otóż nie na wszystkich stacjach, zestaw przyczepka+holownik na niektórych jest traktowany jak ciężarówka i za postój nocny trzeba płacić w dzień parkowanie jest darmowe. Ale nawet jak jest za darmo warto zapytać pracownika stacji (jest to mile widziane),nie zdarzyło mi się że nie pozwolili. Nocleg na stacjach jest przynajmniej u nas bardzo fajnym rozwiązaniem w trasie. :jump:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zapytać pracownika stacji

Oczywiście zawsze to robię, tylko nie chciałem się za bardzo rozpisywać na ten temat. Zazwyczaj jem również kolację z piwkiem w barze, to też jest mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanie na stacjach benzynowych przerabiałem nie raz zwłaszcza za granicą. Ja i tak chciałbym zatrzymać się w Krakowie i oklocach Obornika Śląskiego na dzień lub dwa, a nie tylko odpocząć w czasie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie polecam Ci camping SMOK. Ma dwie podstawowe zalety - położony jest bardzo blisko centrum, ale i obwodnicy, dodatkowo jest ładnie położony na zboczu góry (widok na zakole Wisły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie na wszystkich stacjach, zestaw przyczepka+holownik na niektórych jest traktowany jak ciężarówka i za postój nocny trzeba płacić

 

Proszę oświećcie mnie.Zdarzało nam się nocować na stacjach benzynowych/takich dużych,na których parkują Tiry/,ale nigdy nie przyszło nam do głowy żeby spytać pracownika o pozwolenie na postój.Nikt też nigdy nie zwracał nam uwagi,że nie wolno nam stać. Czy rzeczywiście zachowaliśmy się nie tak jak trzeba?

A jeśli tak, to ile kosztuje taki nocleg? :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzalo nam sie nocowac na stacjach benzynowych/takich duzych,na ktorych parkuja Tiry

Nam tez sie zdazylo kilka razy, teraz tak sie zastanawiam czy Ci TIRowcy za ten postoj placa :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Ci TIRowcy za ten postój płacą
Na płatnych parkingach wieczorkiem chodzi ochroniarz i pobiera opłaty. Co do pytania to kwestia po pierwsze bezpieczeństwa (TIR naprawdę może zrobić duże kuku), po drugie chodzi o przyzwoitość (zapytnie jest po prostu mile widziane). Nigdy nie spotkałem się z odmową spędzenia nocy na parkingu a nawet kilkukrotnie wskazano mi bezpieczne miejsce. :jump:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kemping w Świętoujściu, na zachód od Dziwnówka i Międzywodzia, już na wyspie Wolin. Kemping typowy dla wygrzania kości na plaży. Bezpiecznie, bo 3 km od Międzywodzia. Bardzo spokojnie. Samo Świętoujście to godne zadupie, chyba ze cztery dymy i kupa lasów na około. Od Kamienia Pomorskiego rzut beretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w naszym K.... kraju widziałem stację, gdzie nocleg był chyba płatny, albo trzeba było posiadać jakąś kartę ? Ale na innych to nie pytam, przecież po to te parkingi są, by na nich zrobić nocleg z zaznaczeniem nocleg dla odpoczynku. Wyobtaźcie sobie, jakby tak każdy kierowca TIRa i przyczepy biegał do obsługi :-). Poza tym duże stację mają pracowników najemnych, którzy myśląc o wyjeździe do Anglii maja nas i nasz zestaw w .............

Ale na koniec niskie ukłony dla tych co chodzili i pytali, nawet na to hiihihihi nie wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.