Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

Swoja droga to dosc dziwne auto :) Niby terenowe 4x4, ale nie na gorki. Niby duze rodzinne kombi a przestronnosc na poziomie volkswagena polo. Twoje volvo,tak jak kobieta-inzynier jest podobna do swinki morskiej. Ani to swinka, ani to morska :) Zdecydowanie zatapiaj :)

 

Trochę kilometrów już zrobił i dostał od nas trochę "w skórę". Wszystko kiedyś się kończy.

Oki ale to OT, więc z tematem nauki pływania Volviaków ;) przechodzimy w inne miejsce. ;)

 

Sam nie zamontuje bojlera bo chcialbym jeszcze pare miejsc odwiedzic.

 

A tam nie zamontujesz - wierzę w Ciebie. A jak już rozeznasz sprawę, to my podjedziemy i znów będzie wesoło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja polecam agregaty firmy Benza (do kupienia na stronie Budmar-MB), bardzo wytrzymałe, solidnie wykonane, praktycznie bezawaryjne.

 

Ja, gdybym miał w rodzinie handlowca, co te agregaty wciska, to też bym polecał, zwłaszcza te na kółkach , już od 9 tys. w górę - to prawdziwa okazja i cymes !

Prawdziwy biznesmen wśliźnie się, jak owsik w każde forum, nawet kosmetyczne dla kobiet, by zaoferować awaryjne zasilanie wibratorów, agregatami firmy szwagra - pośrednika .

To znak czasów - zdychająca gospodarka w wykonaniu tubylców, zmusza do szalonych akcji, by cokolwiek sprzedać, konkurując z dotowanymi zagranicznymi firmami.

Fora stają się tym sposobem niewiarygodną, reklamową gazetką z marketu.

Wchodzi taki Janusz na forum, wybździł jakieś dwa posty, ale patrz pan, jaki ekspert - już coś poleca !

Polecanie czegokolwiek na forum, to podejrzana sprawa, no, może pomijając Kolegów z doświadczeniem forumowym i stekami, sensownych postów.

Kupiłem agregat prądotwórczy dwusuwowy, z dodatkową funkcją bezpośredniego ładowania akumulatora, i zbiornikiem paliwa na kilka godzin pracy, co uważam, za szczególnie istotne w moim przypadku.

Kurier przywiózł zgrabną paczkę, dziwnie lekką, w porównaniu do innego mojego agregatu, z czterosuwowym silnikiem B & S.

Ten rzekomo lepszy B&S potrafił tańczyć, lub pełzać po podłożu i zawalić połowę bagażnika, a ładowanie akumulatorów za pośrednictwem ładowarki, słabo mu wychodziło, ale za to był głośny,jak młockarnia.

Po odpaleniu nowego agregatu, za całe 300 zł, w tym kurier, okazało się, że chodzi zdecydowanie ciszej, nie smrodzi, choć to dwusuw, obroty całkiem regularne, no i ładuje akumulator i napędza testową żarówkę diodową 230 V.

Mam nędzny solar na dachu i używam agregatu jedynie zimą i to w ostateczności, więc nie dla mnie bajki, o "wyższości i trwałości", że to "chińszczyzna", a tamto tylko w połowie, i też żółte.

Ma być tani, lekki, jak ukradną, lub się rozleci, to nie będzie żałoby, nawet nie musi być "praktycznie niezawodny", bo tego praktycznie też, nie naprawię na mrozie, pod wyciągiem narciarskim, nawet mając do dyspozycji kluczyk do konserw i gumkę od majtek.

Nie dajmy się zwariować, kto chce mieć takie zabezpieczenie, jak agregat, niech się nie wygłupia z pudłem droższym, i cięższym,od samej budy , niech nie daje sobie wciskać legendy, o "trwałości", "inwertorach" i innych pierdołach, a jak mu się chińszczyzna rozleci, to niech daje zdjęcia - może inni będą mieli więcej szczęścia, jak kupią to samo, tylko z inną naklejką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 14.04.2014 o 13:18, sfix napisał:

podbijam temat, rozważam kupno Kruzera 2KW - czy ktoś może podzielić się opinią odnośnie użytkowania?

mam ageragat kruzera i polecam

dobrze się sprawuje, nie ma spadków napięcia, prądnica się nie przegrzewa

pożyczyłem kilka razy szwagrowi i też pochwalił sprzęt dlatego myślę, że się nie zawiedziesz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie wszystkich

Zakupiłem przyczepę - starą Adrię na działkę.

Zanim przwiązłem ją na działkę podłączyłem przedłużaczem z domu ,aby sprawdzić zasilanie. Wszystko było OK.Później przestawiłem ja na działkę i zamówiłem agregat,żeby mieć zasilanie na działce.Kupiłem taki agregat

https://arena.pl/agregat-pradotworczy-1500w-2km-generator-pradu,p39450729.html

Podłączyłem go ale coć nie gra. Palą się żarówki po jednej sztuce w podwójnych kinketach (tylko te po prawej )

 Czy to jest coś zwiazane z agregatem????

pozdr Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hasix napisał:

Witam serdecznie wszystkich

Zakupiłem przyczepę - starą Adrię na działkę.

Zanim przwiązłem ją na działkę podłączyłem przedłużaczem z domu ,aby sprawdzić zasilanie. Wszystko było OK.Później przestawiłem ja na działkę i zamówiłem agregat,żeby mieć zasilanie na działce.Kupiłem taki agregat

https://arena.pl/agregat-pradotworczy-1500w-2km-generator-pradu,p39450729.html

 

Było kupić agregat, a nie takie coś ?

 

Podłączyłem go ale coć nie gra. Palą się żarówki po jednej sztuce w podwójnych kinketach (tylko te po prawej )

 Czy to jest coś zwiazane z agregatem????

Jakie żarówki? Jak podłączone i co to znaczy "te po prawej"?

Ten niby agregat nie ma AVR. Jakie obciążenie masz na odbiornikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie musi być czterosuw, może być i dwusuw.Jeżeli 630 W  mocy ciągłej Ci starczy, to jakaś alternatywa to jest - wszystko zależy do czego tego agregatu potrzebujesz. Za cichy to on też nie będzie. Hondy 4 suwy są cichutkie, ale drogie.Myślę, że ten będzie ostro "wyrczał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilenie przyczepy kempingowe na działce.

-posłuchać muzyki 

-laptop 

-podladować telefon 

-może jakiś telewizorek i 

No i oświetlenie. Użytkowanie w czasie (maj-wrzesień), grill, urodziny, albo jak cię druga połowa zdenerwuje. ?

 

 

A działka ma 75 metrów długości, także jakiś dłuższy przedlużacz się ogarnie i powinno być ok 

Chyba, że polecacie coś innego, ale nie tak drogiego jak Honda. To nie na moją kieszeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio i dobrze się nie da. Pomyśl nad- solar (sprawna używka 250 zł) , regulator (100), akumulator agm (400) , przetwornica 100 ale można tak dobrać zestaw aby jej nie było). Wychodzi drożej ale nic nie pierdzi koło ucha i nie masz kosztów paliwa, serwisu silnika itp.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.