Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą mocą to chciałbym około 2 KW ze względu na trumę czasami trzeba dzieciaki umyć a w zimnej wodzie trochę piszczą :) Mam co prawda trumę przez którą przeprowadzone jest rozprowadzenie ciepłego powietrza, ale latem włączać ogrzewanie to masochizm. Chciałbym również aby to wystarczyło na 3 - 4 czepki czyli lodówki itp. tak więc minimum 2 KW.

Jery

 

Odpuść sobie 2KW bo 1 KW z powodzeniem starcza na 2 budy (testowałem z PatrykiemS) natomiast wożenie 2KW to kłopot bo duży (ja wożę takiego dużego bo to mój najmniejszy ale kupowałem w innym celu). Nie uszczęśliwiaj znajomych na siłę serduszka.gif wystarczy jak będziesz miał prąd dla siebie i ewentualnie jednego znajomego :-)

I tak zawsze wśród "znajomych" ktoś wpadnie na pomysł włączenia czajnika elektrycznego lub innego ustrojstwa więc agregat zgaśnie (testowane empirycznie nie jeden raz) więc najlepiej martw się tylko o siebie plus mały zapas; a na większe wypady należy agregat wypożyczyć (np. z ramirentu) i koszty ponieść solidarnie :-) /wtedy nikt czajnika nie włącza bo 3-4tys kaucji wpłacone i wszyscy pamiętają żeby nie przeciążać/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie 2KW bo 1 KW z powodzeniem starcza na 2 budy (testowałem z PatrykiemS) natomiast wożenie 2KW to kłopot bo duży (ja wożę takiego dużego bo to mój najmniejszy ale kupowałem w innym celu). Nie uszczęśliwiaj znajomych na siłę serduszka.gif wystarczy jak będziesz miał prąd dla siebie i ewentualnie jednego znajomego :-)

I tak zawsze wśród "znajomych" ktoś wpadnie na pomysł włączenia czajnika elektrycznego lub innego ustrojstwa więc agregat zgaśnie (testowane empirycznie nie jeden raz) więc najlepiej martw się tylko o siebie plus mały zapas; a na większe wypady należy agregat wypożyczyć (np. z ramirentu) i koszty ponieść solidarnie :-) /wtedy nikt czajnika nie włącza bo 3-4tys kaucji wpłacone i wszyscy pamiętają żeby nie przeciążać/

 

Dzięki ale jednak muszę dotrzymać danego słowa... Zainteresowani będą wiedzieli o co chodzi:)

 

Jery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na zwróconą uwagę reagujesz zbyt nerwowo po co ten ból oczu, przecież nie piszesz tego dla siebie, a na agregator Ty już wcześniej zareagowałeś więc po co dublet

pozdrawiam

 

Ed, nerwowość to moja ostatnia cecha jaka posiadam. :oslabiony:

W odpowiedzi na Twoją niesłuszną uwagę zmontowałem przykład poprawności i niepoprawności w jednym zdaniu. Jeśli chodzi o dublowanie...

Ty też uwagi o żaróweczkach powtarzasz, ale tylko dlatego że nie podobają Ci się takie zdrobnienia pomimo poprawności w pisowni. Stąd propozycja omijania takich treści. No, dobrze już... Nie drążmy OT :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kippora mogę spokojnie polecić w porównaniu z hondą jest o połowę tańszy, wiem bo mam i używam. sprawuje się świetnie jest tylko jedno ale jeśli chodzi o agregaty:

ja swojego używam na dzialce rekreacyjnej ponieważ tam mam postawioną cepkę, wiem że temat hałasu był już wielokrotnie poruszany, ale nikt nie opisal co wyprawia agregat kiedy pracuje na ssaniu;-)))))

reasumując :

kippor ok, mały, poręczny, działa na nim elektronika(laptopy itp), w porównaniu z innymi agregatami jest dość cichy, za cenę hondy można mieć dwa ...

niestety na polu campingowym każdy agregat zrobi zasłonę dymną w ciągu 30 sekund.

pozdr

dudi

 

Zastanawiam się nad zakupem agregatu - myślę o czymś nie dużym, wydajnym i cichym

http://allegro.pl/ho...1907985477.html możecie coś doradzić?

 

W USA znalazłem dużo taniej

http://www.ebay.com/...=item4cfb72b52f

ale moc wyjściowa 120V pytanie do elektryków czy można to przerobić na 220V i jakie będą koszta bo tak na szybko mogę zaoszczędzić jakieś 2000 pln.

 

Jery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

ja (...)

 

 

dudi

(...)

 

Witaj. Widzę że jestes tu nowy choć "nie nowy". Wypadałoby się przedstawić w dziale powitań no i uzupełnić profil ;)

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek bez urazy ale coś Ty się tak uczepił tych profili ? Jak ktoś chce to uzupełnia jak nie to nie i koniec - to jest tylko zwyczaj a nie jakiś wymóg formalny swiety.gif

Macieku, ja się odczepiłem od razu jak mnie ktoś uświadomił że nie jest to obowiązkiem :)

Od kilku dni po prostu już nie zwracam na to uwagi, a dotychczas... cóż, kompromitowałem się tą niewiedzą :sciana:

A sprawa z dudi'm, to było jeszcze jak oczekiwaliśmy 7000 usera na forum .

No, jużw porządku, prawda?

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja też planuje kupić agregat, gdyż nie zawsze na campingu będę nocować. Trochę mało jest opinii na temat agregatów oraz opisów z ich użytkowania w tym dziale. Znalazłem na allegro agregat Adlera-

http://allegro.pl/ad...929738543.html

Ale czy cenowo nie jest to za dużo jak na parę nocy w roku? Nie mam akumulatora w cepce, a prąd to teraz konieczność. Poczekam jeszcze i może więcej opinii na ten temat pomoże mi w decyzji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens bawić się w Adlera skoro niewiele drożej kupujesz mocniejszego Kipora http://www.skapiec.pl/site/cat/525/comp/393488

Szczerze powiem że o Kiporach sporo się słyszy a o Adlerze nic jeszcze nigdy nie słyszałem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kiporka testowałem w Sandomierzu na zlocie super zabawka jest tak cichy,że wiele osób nie wiedziało co jest uruchomione i gdzie,!Ale przesadziłem z mocą 2000W jest za wielki i za ciężki ale daje rade z tosterem, suszarką żonki też 2000W,telewizor,laptop,oświetlenie fuell,ładowanie aku,pompka,lodówka,no po prostu wszystko i jest jeszcze zapas mocy tj nie pracuje na maxa.Polecam ale mniejszy sam chyba zmienie na 1000W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tym że 2kw ma tryb "żółwika" i wtedy ma nominalnej 700-900W i pali około 1,1 litra na godzinę (testowane empirycznie) a zawsze możesz przełączyć w tryb normalny a ten 1kW nie wiem czy ma tryb oszczędny ale na 100% nie da się go włączyć (oszczędności) przy 2 przyczepach.

jedyna różnica zasadnicza to wielkość (no i cena) - jak masz miejsce i kasę to bież 2 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens bawić się w Adlera skoro niewiele drożej kupujesz mocniejszego Kipora http://www.skapiec.p...525/comp/393488

Szczerze powiem że o Kiporach sporo się słyszy a o Adlerze nic jeszcze nigdy nie słyszałem niewiem.gif

 

Dzięki za odpowiedź. Wezmę to pod uwagę, do sezonu jeszcze trochę czasu, ale intensywnie myślę o tym. Poizdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam agregat 2KW i tylko raz uzywałem, jest niewygodny, pali sporo. Niby cichy a denerwuje. Wczasy to spokój i minimum problemów, wiec zwsze szukam kempingów z pradem. Polecam tylko jako awaryjne zródło kiedy musimy na noc stanąć w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam agregat 2KW i tylko raz uzywałem, jest niewygodny, pali sporo. Niby cichy a denerwuje. Wczasy to spokój i minimum problemów, wiec zwsze szukam kempingów z pradem. Polecam tylko jako awaryjne zródło kiedy musimy na noc stanąć w polu.

 

A jaki masz kolego ten agregacik skoro tak narzekasz ? Kipor , Honda , 4-ro suw , 2-u suw ,inwertorowy, inny ?Sprecyzuj jak możesz .Mój Kipor IG2000 na 3,6 litra na minimalnym obciążeniu i na żółwiku(tryb economic) pracował 10,5 godziny ale przy max obiażeniu tylko 4 godziny!Pozdrawiam!

Edytowane przez Szafa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może ja bardziej konstruktywnie:

Akurat przeglądałem te posty i postaram się coś pomóc.

Temat agregatów był po raz pierwszy na tym forum poruszony przeze mnie w 2007roku. Dużo opisywaliśmy z kolegami wszelkie warianty.

W 2008 kupiłem na własny użytek KIPOR-a 2200W w autoryzowanym serwisie w Gdańśku na Stogach..

Używam KIPOR-a w zależności od potrzeb w zasadzie od 4lat. Oczywiście na co dzień stoi w korytarzu przed wejściem do domu i z powodzeniem spełnia funkcje awaryjnego zasilania w domu ( zdarzało się,że po silnym wietrze nie było prądu nawet przez dzień- KIPOR bardzo mi pomógł).

To może tak:

WADY:

W zasadzie podstawową wadą jest SMRÓD benzyny!!!! ( a później spalin).

Początkowo próbowałem dociążyć holownik - idealnie mi pasował w bagażniku,ale smród oparów benzyny był nie do zniesienia i agregat wylądował w przedniej bakiście przyczepy....

NIe na długo, bo swoim punktowym, ok.30-to kilogramowym ciężarem, podczas przejazdu przez dziury na krajowej "1" we Włocławku - zapadł się razem z bakistą i mi ją zarwał. Później bakistę musiałem naprawiać ( a inna sprawa, że bakisty i w ogóle przyczepy Hobby, to nie nadają się na nasze drogi).

Po konsultacji- w zasadzie reklamacji w serwisie KIPOR-a - doradzono mi, abym przewoził KIPOR-a z prawie pustym zbiornikiem paliwa. Wydawało mi się to absurdalne, bo opary to opary,ale jednak tam jest technologicznie rodzaj otworu przelewowego a nie daj boże zostawić z otwartym odpowietrzaczem i smród gotowy.

Podsumowując teraz znowu wożę KIPOR-a w bagażniku,ale prawie na sucho, dopiero przed użyciem dolewam mu Pb98 i jestem bardzo zadowolony. Ważne aby przed podróżą dobrze go wychłodzić, ja dodatkowo pakuję go w worek foliowy,ale raczej kosmetycznie niż z potrzeby.

Wszyscy piszą o hałasie:

Oczywiście, że głośny jest jak cholera w porównaniu z silnikiem samochodu i nie ma szansy aby agregat pracował, w chwili gdy obok na campingu stoją inne zespoły.

Dywagacje na temat - który agregat jest cichszy w obliczu wahań na poziomie 90-100decybeli - nie mają sensu z praktycznego punktu słyszenia.

Z drugiej strony ZALETY PRAKTYCZNE:

Poza normalnym użytkowaniem na dzikich postojach-

Jadąc do Włoch w okolicach Norymbergi w mojej Toyocie padła turbosprężarka.

NA części musiałem czekać 4 dni ( nie mówiąc o kosztach) - praktycznie w polu opodal warsztatu. Zagrożona była pełna lodówka zapasów na cały wyjazd a zużycie akumulatora z samochodu było błyskawiczne. KIPOR - bardzo nam pomógł, dzieci mogły oglądać DVD, lodówka chłodziła, nocą ogrzewanie działało. Relatywnie głośny Kipor był postawiony możliwie daleko od przyczepy bo przy przednim kole samochodu i można było spokojnie żyć w przyczepie. Oczywiście późnym wieczorem go wyłączałem i chowałem po ostygnięciu.

 

Zdecydowanie polecam KIPOR_a - jest relatywnie tani w porównaniu do Hondy, ma przełącznik na różne tryby zasilania w zależności od potrzeb i zastosowania.

Oczywiście czyste filtry, olej musi być, a ja leję dodatkowo mu Pb-98,ale chyba na wyrost...

 

Pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.