Skocz do zawartości

Modernizacje marki Bürstner


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

halo halo !!!!

To znowu ja. Gniazdko i przewody już już zamontowane.

Teraz mam pytanko z innej beczki .Ponieważ mam zaczep alko aks 1300 wytłumaczcie mi proszę  jedną rzecz.

Z wajchą wszystko jest jasne natomiast po drugiej stronie jej pokrętło ,które kręci się w kółko. To znaczy jeżeli zapinam przyczepę to powinienem go dokręcić / ono tak cyka przy kręceniu / do oporu?. Pytam ponieważ jak ją wyjeżdżałem z komisu to mi ją przyczepili na hak i wszystko było ok cisza..Ze zdjęciem  w domu haka też ok . Ale kiedy ja zaczepiłem sam i przejechałem się z nią to strasznie poskrzypywała na  nierównościach . Po zdjęciu w miejscu gdzie są wykładziny po bokach kuli haka był wyraźnie wytarty ślad. Coś chyba robię nie tak. /Jak ją dla próby mocno zakręciłem to za cholerę nie mogłem odkręcić/. Wskaźniki zużycia dochodzą dopiero do połowy.

Może mi ktoś coś podpowie ....... 

Edytowane przez claro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta

Na dzwigni z lewej strony AKs masz rysunek jaka jest kolejność działania

Czerwona dzwignia w górę , kółeczko rozkręcone zapinasz AKS na jak , tak żeby górna blokada złapała, potem dokręcasz kółeczkiem, terkotanie to sprzęgło żeby nie przesadzić z siła docisku, na koniec opuszczasz czerwoną dźwignię. Do tego linka zabezpieczająca i kable , potem w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

claro, robisz wszystko OK. Przynajmniej tak wnioskuję z twojego opisu.

To poskrzypywanie to mogą być dwie opcje:

- AKS działa i okładziny trą o kulę (stąd wytarty ślad).

- okładziny sa zużyte i trą o siebie już tylko metalowe części. 

 

AKS 1300 ma 3 wskaźniki:

- wskaźnik prawidłowego osadzenia na kuli (na wierzchołku zaczepu)

- wskaźnik zużycia kuli (na rącze zapinającej)

- wskaźnik zużycia okładzin (na tym właśnie klikającym pokrętełku)

 

Jeżeli nie czujesz się pewnie, a odgłosy Cię niepokoją to mam propozycję. Jesteś z LD, ja powiedzmy też. Puść mi na PW nr do siebie. Zadzwonię, umówimy się, podjadę i zerknę co i jak robisz, zerknę na okładziny (przy okazji pokarzę ci jak je wymienić samemu - 3 minuty), przejedziemy się kawałek i zobaczymy czy to czasem nie jest odgłos suwadła (zużyte, nie nasmarowane) lub zużytego amortyzatora zaczepu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proponuję, żeby zwracać uwagę czy okładziny są na swoim miejscu. W zeszłym roku w Ustroniu M. ukradziono mi okładziny z AKS-1300 i wstawiono zniszczone inne. 

Edytowane przez Kogilogi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zawsze warto sprawdzić czy są... tak jak np czy światła działają... mi zaraz na początku po zakupie przyczepy jedna okładzina się rozleciała i wypadła... Trzpień był, coś tam dociskało... tyle że nie tak to miało być.  A niestety na buractwo lekarstwa nie ma i podprowadzić mogą wszystko bez najmniejszego zastanowienia jak może ucierpieć na tym bezpieczeństwo innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bagażnik rowerowy przetestowany na wyjazdach i stwierdziliśmy że to super rozwiązanie wysokość regulowana wiec nawet długie ręczniki można wieszać.. co do przeróbek w klapie bakistry trzeba było od dołu przewiercić dwa otworki ponieważ przez zamki dostawała sie woda co skutkowało nabieraniem wody i klapa była ciężka ... wywiercone teraz już leciutko chodzi  .

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagażnik rowerowy przetestowany na wyjazdach i stwierdziliśmy że to super rozwiązanie wysokość regulowana wiec nawet długie ręczniki można wieszać.. co do przeróbek w klapie bakistry trzeba było od dołu przewiercić dwa otworki ponieważ przez zamki dostawała sie woda co skutkowało nabieraniem wody i klapa była ciężka ... wywiercone teraz już leciutko chodzi .

O jakiej klapie mówisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.