Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Modernizacje marki Bürstner

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#16 ufolz

ufolz

grafik-plastik ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3105 postów
  • Telefon:w pokrowcu
  • SkądŁódź
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Knaus
  • Holownik:4Motion

Napisano 10 listopad 2011 - 12:00

Stało się decyzja zapadła dzisiaj jadę po bagażnik rowerowy na tylną ścianę.. 3 rowery = 60kg ładowności.. :) mam cichą nadzieję że uda się to fachowo zamontować :) oczywiście tutaj będzie niesamowity ukłon do PrzemoD. Ma on niesamowite doświadczenie w montażu więc będzie zajęcie - zasypywanie mailami z pytaniami.... :)

Użytkownik ufolz edytował ten post 10 listopad 2011 - 12:41

15 Sierpnia - Święto Wojska Polskiego i niech tak pozostanie. 

pomocny link http://www.zugwagen....basic_index.php               :            podjazdy i zjazdy http://iggy.mypage.pl/

vw_gold.gif

#17 ufolz

ufolz

grafik-plastik ;)

• Użytkownicy
  • 3105 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 listopad 2011 - 10:53

Panowie i Panie sympatycy marki Buerstner - mam dylemat jak będzie mi andrewa montował bagażnik na rufie to wwiercamy się w listwę czy nad listwę.. pytanie moje jest na tyle zasadne co w naszych markach są listwy na różnych wysokościach (boczna wyżej tylna i przednia niżej)
oto zdjęcie na razie przymierzonego bagażnika bez przykręcania

i Jeszcze jedno pytanie pod szafkami są półeczki wykończone na końcu materiałem obiciowym ale za nim jest pustka (kołyszą się pod naciskiem)
Pytanie jak to zdjąć (chcę tam ukryć płaskowniki które będą wzmacniały mocowanie bagażnika.

Użytkownik ufolz edytował ten post 11 listopad 2011 - 10:53

pomocny link http://www.zugwagen....basic_index.php               :            podjazdy i zjazdy http://iggy.mypage.pl/

vw_gold.gif

#18 RobiBona

RobiBona

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 809 postów
  • Telefon:607-612-465
  • SkądWieluń
  • Model:Był Burstner Lux 495 jest Beyerland Sprinter
  • Holownik:Bawarska myśl techniczna

Napisano 11 listopad 2011 - 11:11

Witam
Mój bagażnik został zamontowany na listwie ( ma uchwyty obejmujące listwę) ja zmieniłem tylko mocowanie pod nakrętkami dolnego mocowania - dołożyłem podkładkę ze sklejki ( prostokąt 300 x 400 mm o ile dobrze pamiętam.
A co do półek .... muszą byś przykręcone do szafek ( jakoś zmyślnie tu nie pomogę)
Pozdrawiam i do zobaczenia Robert

#19 beruang

beruang

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1570 postów
  • Skądprawie Kraków
  • Model:bürstner city 390tl
  • Holownik:octavia'n 1,6

Napisano 11 listopad 2011 - 13:45

Panowie i Panie sympatycy marki Buerstner - mam dylemat jak będzie mi andrewa montował bagażnik na rufie to wwiercamy się w listwę czy nad listwę..

Wszystkie bagażniki, które widziałem były mocowane do listwy. Więc chyba w listwę :hmm:

Pod listwą zawsze powinna być listewka stelaża ściany, a nie pustka.
Do zobaczenia gdzieś w Polsce ;-)

#20 ufolz

ufolz

grafik-plastik ;)

• Użytkownicy
  • 3105 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 listopad 2011 - 21:04

Już jestem po montażu bagażnika - oczywiście troszkę się czaiłem z montażem samodzielnym ale andrew1 był w pobliżu więc jak obiecał wjechał na kawusie i nie tylko.
Kupiliśmy to co mieliśmy kupić - zamontowaliśmy i wygląda jak fabryczny.
Jako próbę Andrzejek powiesił się swoim całym ciężarem (80kg) i ściana nawet nie drgnęła :)
w Buerstnerach trzeba w listwie wstawić odpowiednie płaskowniczki (jeżeli nie ma ich w komplecie) szlifierka, aluminium i teraz jest lux.
oczywiście zamontowane zostało na przestrzał z płaskownikiem aluminiowym po całej długości a na dolnej części ceownik co by było pewniej. szczegóły będą w kąciku technicznym o bagażniku.

no i już zamontowany.. :)

vw_gold.gif

#21 beruang

beruang

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1570 postów
  • Skądprawie Kraków

Napisano 18 listopad 2011 - 21:07

no i już zamontowany.. :)

:ok: :ok: :ok:

#22 jagodek

jagodek

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 52 postów
  • SkądWawa
  • Model:Burstner Belcanto 465TS 2010 winterpaket
  • Holownik:Nissan X Trail 177KM

Napisano 19 listopad 2011 - 10:42

W mojej przyczepce nowej modernizowałem:
1. wewnętrzne samodzielne zasilanie 12V, ładowane w czasie jazdy
2.montaż przetwornicy 12-230V i dodatkowe ogrzewanie elektryczne w łazience
3.przeróbka systemu ogrzewania w celu wypoczynku zimowego
4.instalacja ogrzewania zimowego w czasie jazdy zimą
5. wymiana wszystkich żarówek na LED
i jeszcze trochę, ale nie pamiętam.

#23 ufolz

ufolz

grafik-plastik ;)

• Użytkownicy
  • 3105 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 grudzień 2011 - 19:42

Ktoś kiedyś pytał czy istnieją jakieś mocowania rowerowego bagażnika do naszych Buerstnerów beż dziurawienia przyczepki.
Znalazłem coś takiego.
http://www.fiamma.pl...de.asp.544.html
nie widać nigdzie wkrętów :niewiem:

dodatkowe ogrzewanie elektryczne w łazience

jagodek proszę puść relację albo fotki jakie ogrzewanie dodatkowe w łazience?? drabinka??
jak nie chcesz tutaj to może w dziale technicznym a tu tylko odnośnik. :( ciekawi mnie rozwiązanie rozwiązanie.

Użytkownik ufolz edytował ten post 04 grudzień 2011 - 20:04

vw_gold.gif

#24 jagodek

jagodek

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 52 postów
  • SkądWawa

Napisano 04 grudzień 2011 - 23:58

@ufolz
Z miłą chęcią zamieszczę fotki, ogrzewanie dodatkowe to drabinka elektryczna 110W z termostatem. Zamontowana nad kibelkiem i służąca jako suszarka ręczników, pianek, kurtek w dni deszczowe, czy zimowe. Rozwiązanie polega na tym, że może być zasilania z gniazda, które dostaje napięcie 12-230V z przetwornicy, lub na postoju. Foto na dniach.

#25 RULAK

RULAK

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 793 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:BüRSTNER 4308

Napisano 07 grudzień 2011 - 12:23

@ufolz
Z miłą chęcią zamieszczę fotki, ogrzewanie dodatkowe to drabinka elektryczna 110W z termostatem. Zamontowana nad kibelkiem i służąca jako suszarka ręczników, pianek, kurtek w dni deszczowe, czy zimowe. Rozwiązanie polega na tym, że może być zasilania z gniazda, które dostaje napięcie 12-230V z przetwornicy, lub na postoju. Foto na dniach.

Puść puść kotki tego grzejniczka :) słowo PIANKI ?? czyżby kolega z deską śmigał?? :)

Użytkownik RULAK edytował ten post 07 grudzień 2011 - 12:24

Sekcja Łódzko - Mazowiecka

Dołączona grafika

#26 ufolz

ufolz

grafik-plastik ;)

• Użytkownicy
  • 3105 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 grudzień 2011 - 17:25

Myślcie co by można było jeszcze zrobić w naszych buersterach.. :) Luksiak miał dobry pomysł (choć kosztowny) siłowniki do luków bagażowych aby nie opadały.

vw_gold.gif

#27 jagodek

jagodek

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 52 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 grudzień 2011 - 18:37

Witam,
zgodnie z obietnicą załączam fotki. Sztanga pozioma alu to miejsce zawieszania rzeczy, celem wysuszenia.
@Rulak, tak używam pianek. Bawię się w kitesurfing (deska z latawcem), bodyboarding (surfing na falach z deską w pozycji leżącej), oraz skimboarding( ślizganie się na desce po płytkiej wodzie). A za chwilę deski i inne....Dołączona grafika

Załączone miniatury

• suszarka Burstner.jpg

#28 beruang

beruang

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1570 postów
  • Skądprawie Kraków

Napisano 08 grudzień 2011 - 09:33

Myślcie co by można było jeszcze zrobić w naszych buersterach.. :) Luksiak miał dobry pomysł (choć kosztowny) siłowniki do luków bagażowych aby nie opadały.

U mnie nic nie opada. Mam zatrzaski jak w podpórkach okien. :smirk:

Jak to jest u Ciebie - coś skopali w nowych modelach :niewiem:

#29 RULAK

RULAK

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 793 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:BüRSTNER 4308

Napisano 08 grudzień 2011 - 10:22

Witam,
zgodnie z obietnicą załączam fotki. Sztanga pozioma alu to miejsce zawieszania rzeczy, celem wysuszenia.
@Rulak, tak używam pianek. Bawię się w kitesurfing (deska z latawcem), bodyboarding (surfing na falach z deską w pozycji leżącej), oraz skimboarding( ślizganie się na desce po płytkiej wodzie). A za chwilę deski i inne....Dołączona grafika

Ja śmigam na windsurfingu (głównie zatoka pucka)
A gdzie kupiłeś ten grzejniczek ,super sprawa mały pobór prądu :)

Witam,

Widzę ze deską to kolega się chyba nie rozstaje :) próbowałem na kate ale zostałem przy żaglu ,każdy lubi coś innego ale Ty dość dużo na raz :)
pozdrawiam
Sekcja Łódzko - Mazowiecka

Dołączona grafika

#30 Michalc3

Michalc3

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2314 postów
  • Skądk.Mikołowa G. Śląsk
  • Model:Beyerland Quartz 460
  • Holownik:Peugeot 3008 2.0 HDi

Napisano 09 grudzień 2011 - 13:05

Rulak, ja kiedyś robiłem coś podobnego w domu - grzejnik standardowy do CO, zalewa się go najlepiej olejem transformatorowym. Ja akurat miałem chwilowo dostęp. W jeden z otworów wtykasz grzałkę i to tyle. Zalanie olejem jest potrzebne, żeby równomiernie ciepło rozprowadzał. Szczelne zamknięcie korkami. Rozszerzalność termiczna znikoma - nic się nie rozszczelnia. Do dzisiaj już ten grzejnik nie działa w tym układzie - zmieniłem ogrzewanie na CO i ten sam grzejnik teraz śmiga w sandardowym obiegu, ale z grzałką działał przez kilka lat. Zamiast oleju transformatorowego możesz też zastosować inne oleje - będzie OK.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych