Skocz do zawartości

Modernizacje marki Bürstner


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się decyzja zapadła dzisiaj jadę po bagażnik rowerowy na tylną ścianę.. 3 rowery = 60kg ładowności.. :) mam cichą nadzieję że uda się to fachowo zamontować :) oczywiście tutaj będzie niesamowity ukłon do PrzemoD. Ma on niesamowite doświadczenie w montażu więc będzie zajęcie - zasypywanie mailami z pytaniami.... :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie i Panie sympatycy marki Buerstner - mam dylemat jak będzie mi andrewa montował bagażnik na rufie to wwiercamy się w listwę czy nad listwę.. pytanie moje jest na tyle zasadne co w naszych markach są listwy na różnych wysokościach (boczna wyżej tylna i przednia niżej)

oto zdjęcie na razie przymierzonego bagażnika bez przykręcania

 

i Jeszcze jedno pytanie pod szafkami są półeczki wykończone na końcu materiałem obiciowym ale za nim jest pustka (kołyszą się pod naciskiem)

Pytanie jak to zdjąć (chcę tam ukryć płaskowniki które będą wzmacniały mocowanie bagażnika.

 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój bagażnik został zamontowany na listwie ( ma uchwyty obejmujące listwę) ja zmieniłem tylko mocowanie pod nakrętkami dolnego mocowania - dołożyłem podkładkę ze sklejki ( prostokąt 300 x 400 mm o ile dobrze pamiętam.

A co do półek .... muszą byś przykręcone do szafek ( jakoś zmyślnie tu nie pomogę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie sympatycy marki Buerstner - mam dylemat jak będzie mi andrewa montował bagażnik na rufie to wwiercamy się w listwę czy nad listwę..

 

Wszystkie bagażniki, które widziałem były mocowane do listwy. Więc chyba w listwę :hmm:

 

Pod listwą zawsze powinna być listewka stelaża ściany, a nie pustka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po montażu bagażnika - oczywiście troszkę się czaiłem z montażem samodzielnym ale andrew1 był w pobliżu więc jak obiecał wjechał na kawusie i nie tylko.

Kupiliśmy to co mieliśmy kupić - zamontowaliśmy i wygląda jak fabryczny.

Jako próbę Andrzejek powiesił się swoim całym ciężarem (80kg) i ściana nawet nie drgnęła :)

w Buerstnerach trzeba w listwie wstawić odpowiednie płaskowniczki (jeżeli nie ma ich w komplecie) szlifierka, aluminium i teraz jest lux.

oczywiście zamontowane zostało na przestrzał z płaskownikiem aluminiowym po całej długości a na dolnej części ceownik co by było pewniej. szczegóły będą w kąciku technicznym o bagażniku.

 

no i już zamontowany.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepce nowej modernizowałem:

1. wewnętrzne samodzielne zasilanie 12V, ładowane w czasie jazdy

2.montaż przetwornicy 12-230V i dodatkowe ogrzewanie elektryczne w łazience

3.przeróbka systemu ogrzewania w celu wypoczynku zimowego

4.instalacja ogrzewania zimowego w czasie jazdy zimą

5. wymiana wszystkich żarówek na LED

i jeszcze trochę, ale nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś kiedyś pytał czy istnieją jakieś mocowania rowerowego bagażnika do naszych Buerstnerów beż dziurawienia przyczepki.

Znalazłem coś takiego.

http://www.fiamma.pl...de.asp.544.html

nie widać nigdzie wkrętów :niewiem:

 

dodatkowe ogrzewanie elektryczne w łazience

 

jagodek proszę puść relację albo fotki jakie ogrzewanie dodatkowe w łazience?? drabinka??

jak nie chcesz tutaj to może w dziale technicznym a tu tylko odnośnik. :( ciekawi mnie rozwiązanie rozwiązanie.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufolz

Z miłą chęcią zamieszczę fotki, ogrzewanie dodatkowe to drabinka elektryczna 110W z termostatem. Zamontowana nad kibelkiem i służąca jako suszarka ręczników, pianek, kurtek w dni deszczowe, czy zimowe. Rozwiązanie polega na tym, że może być zasilania z gniazda, które dostaje napięcie 12-230V z przetwornicy, lub na postoju. Foto na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufolz

Z miłą chęcią zamieszczę fotki, ogrzewanie dodatkowe to drabinka elektryczna 110W z termostatem. Zamontowana nad kibelkiem i służąca jako suszarka ręczników, pianek, kurtek w dni deszczowe, czy zimowe. Rozwiązanie polega na tym, że może być zasilania z gniazda, które dostaje napięcie 12-230V z przetwornicy, lub na postoju. Foto na dniach.

 

 

 

Puść puść kotki tego grzejniczka :) słowo PIANKI ?? czyżby kolega z deską śmigał?? :)

Edytowane przez RULAK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgodnie z obietnicą załączam fotki. Sztanga pozioma alu to miejsce zawieszania rzeczy, celem wysuszenia.

@Rulak, tak używam pianek. Bawię się w kitesurfing (deska z latawcem), bodyboarding (surfing na falach z deską w pozycji leżącej), oraz skimboarding( ślizganie się na desce po płytkiej wodzie). A za chwilę deski i inne....tuptup.gif

post-4362-0-06784400-1323279419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślcie co by można było jeszcze zrobić w naszych buersterach.. :) Luksiak miał dobry pomysł (choć kosztowny) siłowniki do luków bagażowych aby nie opadały.

 

U mnie nic nie opada. Mam zatrzaski jak w podpórkach okien. :smirk:

 

 

Jak to jest u Ciebie - coś skopali w nowych modelach :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgodnie z obietnicą załączam fotki. Sztanga pozioma alu to miejsce zawieszania rzeczy, celem wysuszenia.

@Rulak, tak używam pianek. Bawię się w kitesurfing (deska z latawcem), bodyboarding (surfing na falach z deską w pozycji leżącej), oraz skimboarding( ślizganie się na desce po płytkiej wodzie). A za chwilę deski i inne....tuptup.gif

 

 

Ja śmigam na windsurfingu (głównie zatoka pucka)

A gdzie kupiłeś ten grzejniczek ,super sprawa mały pobór prądu :)

 

Witam,

zgodnie z obietnicą załączam fotki. Sztanga pozioma alu to miejsce zawieszania rzeczy, celem wysuszenia.

@Rulak, tak używam pianek. Bawię się w kitesurfing (deska z latawcem), bodyboarding (surfing na falach z deską w pozycji leżącej), oraz skimboarding( ślizganie się na desce po płytkiej wodzie). A za chwilę deski i inne....tuptup.gif

 

Widzę ze deską to kolega się chyba nie rozstaje :) próbowałem na kate ale zostałem przy żaglu ,każdy lubi coś innego ale Ty dość dużo na raz :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulak, ja kiedyś robiłem coś podobnego w domu - grzejnik standardowy do CO, zalewa się go najlepiej olejem transformatorowym. Ja akurat miałem chwilowo dostęp. W jeden z otworów wtykasz grzałkę i to tyle. Zalanie olejem jest potrzebne, żeby równomiernie ciepło rozprowadzał. Szczelne zamknięcie korkami. Rozszerzalność termiczna znikoma - nic się nie rozszczelnia. Do dzisiaj już ten grzejnik nie działa w tym układzie - zmieniłem ogrzewanie na CO i ten sam grzejnik teraz śmiga w sandardowym obiegu, ale z grzałką działał przez kilka lat. Zamiast oleju transformatorowego możesz też zastosować inne oleje - będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.