Skocz do zawartości

Modernizacje marki Bürstner


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w związku iż powstał nasz upragniony kącik zakładam temat w którym będziemy prowadzili rozmowy, uwagi oraz sugestie które pomogą nam w modernizowaniu, udoskonalaniu naszych kochanych ogonków.

W dniu dzisiejszym zbiorę informację co w przeciągu 2 miesięcy zmodernizowałem i udoskonaliłem w swojej.

 

1. wtyczka 13pinowa i problem z jakim borykają się Buerstnery (źle podłączone przewody zasilające lodówkę 12V) od nowości inne przyczepy tego błędu nie posiadają.

2. zbiornik z wodą przeniesiony z łóżka do bakistry -bardzo nie funkcjonalne nalewanie (brak wlewki z zewnątrz)

3. kinkiety - przytulność za pomocą kinkietów

4. przerobienie - światełka świetlówkowego

5. dołożenie stolika pod telewizor i instalacji telewizyjnej (bez dziurawienia poszycia)

6. bagażnik (ale to w innym dziale bo to uniwersalność)

7. i masa innych.

 

relacje zamieszczę i utrudnienia.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja właśnie zastanawiam się nad montażem listwy ledowej na zewnątrz bo te nasze cepki mają jednak kiepskie oświetlenie zewnętrzne. Szperam po forum i szukam ciekawych rozwiązań. jak zbiorę wiedzę to na pewno się z nią podzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zastanawiam się nad montażem listwy ledowej na zewnątrz bo te nasze cepki mają jednak kiepskie oświetlenie zewnętrzne. Szperam po forum i szukam ciekawych rozwiązań. jak zbiorę wiedzę to na pewno się z nią podzielę

 

Napisz do tarapukuara

lub poszukaj go na forum Niewiadówek. On Ci taki palniczek ledowy może wykombinować, że będziesz siedział

w przedsionku w okularach przeciwsłonecznych :palacz::]

Widzaiłem gotowe lampki robione przez niego - POTĘGA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Beruang. Tylko muszę pokombinować jak przerzucić kabel żeby było ok.

A tak na marginesie to widze że mamy taki sam holownik tyle że ja w dieslu :) dopiero teraz to zauważyłem

Aha nie wybierasz sie może do Krościenka na 11 listopada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też napisze co sam zmieniłem :) w swoim domku na kółkach

 

- dodany mover :)

- diody led pod karniszami uruchamiane na pilota

- dodałem dywaniki ( 5 elementów )

- sejf

- zamontowałem antenę satelitarną

- montaż telewizora do ścianki - chodziło o możliwość oglądania na łóżku francuskim i z piętrowych

- przerobienie szafki pod zlewem na szufladę a'la cargo

- dodanie siłowniczków do klap pod siedzeniami - bo trzeba było trzymać jak się coś ze schowków wyciągało

- zmieniliśmy całą tapicerkę - to robił znajomy - ale to pikuś z czasem poświęconym na dobraniu kolorów i materiału :) hihi

- podłączenie akumulatora w instalację - choć jeszcze nie skończone

- wymiana gniazda 13 pinowego ( dziwnego ) na 13 pinowe ( normalne ) :)

 

a co jeszcze chce zrobić

- linoleum na ściany do łazienki

- światełka w przednim schowku

- montaż bagażnika na rowery z przodu

- wymiana klimatyzatora lub rozprowadzenie powietrza po całej przyczepie

- ze schowka na telewizor wykonanie podświetlanego barku na likiery Marzenki :)

- montaż zbiornika na szarą wodę - tranzytowego

 

i to chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwudziestoparolatki były lepiej wyposażone - bo ja dorabiałem tylko oświetlenie LED

i zasilanie awaryjne 12V ( aku. 12Ah ) :lol::ee:

A przepraszam - jeszcze dorobiłem błoto chlapy i wieszak na papier toaletowy. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam - jeszcze dorobiłem błoto chlapy i wieszak na papier toaletowy. :jump:

 

a widzisz ja mam wieszak na papier w standardzie hahaha.

a okno w WC masz??

bo u mnie też standardzie..

ale oświetlenie bakistry to zrobie z lampy świetlówkowej zdjętej z wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki za rozwój tematu :ok: może sie cos podpatrzy cfaniaczek.gif

 

 

PS.oświetlenie w przednim schowku właśnie przerabiam z wykorzystaniem krańcówki :ok: będzie automacik :jump: może ten pomysł się Wam przyda :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wszyscy to wszyscy :piaskownica:

 

- diody led pod karniszami uruchamiane na pilota - różne kolorki

- zamontowałem Duo - Control z przodu i rozrowadziłem instalacje na dwie butle

- zamontowałem bagażnik na rower z przodu który przerobiłem ze zwykłego bagażnika na samochód

- no nie mogę zapomnieć o pięknej naklejeczce z tyłu - projekt Ja i Ufolz - Drukowanie Luksusowa - Naklejanie wszyscy uczestnicy zlotu na rozpoczęcie tego sezonu w Warcie :dzieki:

 

a do zrobienia

- zabezpieczyć czepkę od Spodu ( zrobię to jeszcze przed zimą w serwisie )

- światełka w przednim schowku - dobry pomysł więc i ja spróbuję

- akumulatorek + prostownik - szczególnie tego brakuje bo jak nie ma zasilania czepka musi być wpięta w gniazdo od autka.

- Powiększenie zbiornika na wodę może zrobię przelewowy - obecnie tylko około 40 literków jak mamy jeździć w dzicz no to trzeba zainwestować hehe%281%29.gif

- zastanawiałem się nad solarami ale chyba kupię agregat mały, wydajny, sprawny przyda się nie tylko do czepki

Jery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już oświetlenie w bakistrze mam wykonane. Na razie się nie włącza samo ale będzie.. :)

 

nastała jasność w bakistrze.. :)

 

Zmodernizowałem oświetlenie nad częścią przednią co wiązało się z zamontowaniem żyradnola (własnej roboty)

dwie żarówki tradycyjne 12V i jedna Ledowa 12V co by w trasie lub pobycie na dziko zużywać jak najmniej prądu.

 

 

No i to co miałem zrobić z łóżkiem piętrowym na tyle nie wyszło (narazie)

Jak najmniej ingerowałem w orginalne części i przesunąłem łóżko piętrowe bardziej pod przednią szybę (zachowując jego funkcjonalność)

Dzięki temu można spokojnie usiąść i zdjeść przy stole.

 

 

No to dzisiaj koniec.. dnia.

Kolejny etam to wykonanie sanek na kolo zapasowe wg wzoru gfizyka. (orginalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w związku iż powstał nasz upragniony kącik ....

1. wtyczka 13pinowa i problem z jakim borykają się Buerstnery (źle podłączone przewody zasilające lodówkę 12V) od nowości inne przyczepy tego błędu nie posiadają.

 

 

możesz przybliżyć ten problem, bo chciałbym zacząć korzystać z lodówki podczas jazdy

 

 

 

To ja też napisze co sam zmieniłem....

 

- podłączenie akumulatora w instalację - choć jeszcze nie skończone

 

 

możesz bliżej opisać jak to zrobiłeś, bo mnie to też czeka. Narazie zamontowałem solar i akumulator i "na krótko" dołączyłem do instalacji, a na przyszły sezon chciałbym zrobić to porzadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przybliżyć ten problem, bo chciałbym zacząć korzystać z lodówki podczas jazdy

 

To ja mogę powiedzieć że 5 buerstnerów co oglądałem i jeden ten który kupiłem obydwoje miały źle podłączone lodówki. (dziwili mi się sprzedający dlaczego wtyczki tak skrupulatnie oglądam)

Musi ona się włączać po zapłonie czyli w czasie jazdy musi być ładowanie z akumulatora.

Przed modernizacją była lodóweczka podpięta na stałe (pin zasilanie stałe) co prowadziło do rozładowania akumulatora gdy zapomnieliśmy wyłączyć ją w przyczepie.

układ pinów jest bardzo ładnie podane w kąciku elektrycznym.

Wada dotyczy tylko Buerstnerów i należy ją usunąć.

Przewody były pociągnięte ale zmostkowane więc zastosowałem przekaźnik 40A NO (normalnie otwarty) po podaniu impulsu z samochodu przekaźnik się przełącza i działa lodóweczka jak włącze zapłon (uruchomię samochód)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.