Skocz do zawartości

Przednia szyba w kamperze


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Potrzebuję pomocy.

Mam kamperka troszke już leciwego Tabert 602 na bazie mercedesa 307 z 1983 roku.

Ostatnio kamień udeżył mi w przednią szybę i zrobiło sie kuku.

W punkcie wymiany szyb rozłożyli ręce i niemogą nic dopasować.

Czy ktoś z was może wie co to za szyba siedzi w ty kamperze albo gdzie tego szukać.

Z góry dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bazie mercedesa 307 z 1983 roku

Czy w Twoim przypadku szyba ta rozni sie od "zwyklego" mercedesa 307?

To by znacznie ulatwilo sprawe

Jezeli bedzie ciezko to proponuje podzwonic po sprzedawcach z Allegro, ktorzy wystawiaja czesci do tego modelu. Niekiedy jest tak, ze nie maja wszystkiego w ofercie i wystarczy zapytac np.

"Posiadamy duzo czesci do Mercedesow jezeli jakas was zainteresuje

a mamy ja na stanie na wasza prosbe wystawie jako osobna aukcje na Allegro.

Z gory dziekujemy za zainteresowanie naszymi aukcjami :"

http://moto.allegro.pl/item193116654_zderzak_mercedes_207_307_208_210_w_super_cenie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to płaska szyba to może spróbuj w jakiejś hucie szkła okiennego - wiem że swego czasu dorabiali takie szyby. Jeśli nie, to spróbuj porozmawiać z S-Campem w Bieruniu. Oni ściągają różne części do kamperów. Na Twoim miejscu przygotowałbym się na spory wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w Jaanie lub jakiejs innej hurtowni zamiennikow szyb przednich, niektorzy z nich kleja je na biezaco i pod wymiar wiec kwestia znalezienia odpowiedniego zakladu i z tygodnia oczekiwania, mi w Gdansku zrobiono kiedys nietypowa w dwa dni i kosztowala jak normalna samochodowa typowka podobnego rozmiaru, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jesteś z Pruszkowa to jest tam firma Glass coś tam, i oni chyba robia szyby dla Ursusa. Jeśli nie to w Kaliszu jest producent szyb do ciągników. Przedzwoń spróbuj ustalic producenta, druga mozliwość to producent szyb do autobusów ale nie znam nazwy żadnego.

W Raszynie lub na granicy Raszyna i Warszawy jest (przepraszam była z 5 lat temu) duża hurtownia szyb samochodowych, firma nazywała się Irex. To była chyba ulica Emaliowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfmatic i jak udało ci się coś kupić?

 

Wydaje mi sie ze kupno takiej szyby w hucie szkla nic nie da bo co przeciez z atestem?

Współczuje Ci nieco bo kamper rzeczywiscie unikat i do tego w dosyć starym roczniku. Pytales w serwisie Tabberta? Heh w sumie juz wyobrazam sobie ta cene w granicach 2 tys Eu :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ta szyba jest jednak seryjna, trzeba spisac z niej wszelkie oznaczenia, zwymiarować i obdzwonić firmy handlujące szybami i częściami do kamperów/przyczep, warto też popytac w serwisie Tabberta, może naprowadzą na jakis ślad. Podejrzewam że pochodzi od jakiegos dostawczaka lub cieżarówki, i napewno była (lub jest nadal) powszechnie stosowana w integralach różnych producentów. napewno znajdziesz. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na szybie nie ma żadnych oznaczeń.

Ja również podejżewam że pochodzi z jakiegoś seryjnie produkowanego samochodu. Już ustaliłem że identyczne szyby były montowane w Tabbertach integralach jeszcze w 1992 roku nawet w tych robionych nie tylko na Mercedesie ale też na Fiacie.

Rozpuściłem wici po firmach szybiarskich i szukają. Zobaczymy co znajdą.

 

Czy zna ktoś namiar na serwis Tabberta w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.