Skocz do zawartości

Zarys I Rajdu Karawaning.pl


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Co do kempingu to podane wcześniej mogą pomieścić pomiędzy 1500 - 4500 osób, więc nie ma problemu z wjechaniem, a i termin jest pozasezonowy. Rezerwacja, nie wiemy co wyjdzie podczas załatwiania przez Tomiego w Izbie Turystyki i czy w ogóle cokolwiek załatwi. Być może będziemy rezerwować taki przyjazd bezpośrednio na kempingu, ale i wtedy może okazać się, że deklarowana liczba osób nie powinna się znacząco różnić od faktycznej. Zobaczymy co życie przyniesie. Wszelkie uwagi i wątpliwości mile widziane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kempingi: Stoja, Medulin, Kazela, Stupice, Indije, Runke, Pomer należą do tej samej firmy Arena Turist.

Z tego co wiem to na proponowanym przez Tomka kempingu Stupice, tylko na tym niewielkim cypelku jest łyso i tam staja surferzy i kejtowcy. Większa część kempingu jest na lądzie :-)

 

 

A Medulin jest dokładnie naprzeciwko tego kempingu i jest położony na półwyspie.

Ze Stupic najbliżej na Kamenjak, czyli najdalej na południe wysuniętą część Istrii - podobno super sprawa na wycieczki piesze i rowerowe, bo to jeden z najmniej ucywilizowanych półwyspów Istriańskich.

Warto pooglądać sobie zdjęcia na google map.

Tylko to jest od nas sam koniec Istrii - zalety: blisko do Puli i Kamenjaka, wybierając lokalizację przy Rovinju mamy wszędzie mniej więcej po równo, jeśli chodzi o dojazdy już na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kempingi: Stoja, Medulin, Kazela, Stupice, Indije, Runke, Pomer należą do tej samej firmy Arena Turist.

Z tego co wiem to na proponowanym przez Tomka kempingu Stupice, tylko na tym niewielkim cypelku jest łyso i tam staja surferzy i kejtowcy. Większa część kempingu jest na lądzie :-)

 

 

A Medulin jest dokładnie naprzeciwko tego kempingu i jest położony na półwyspie.

Ze Stupic najbliżej na Kamenjak, czyli najdalej na południe wysuniętą część Istrii - podobno super sprawa na wycieczki piesze i rowerowe, bo to jeden z najmniej ucywilizowanych półwyspów Istriańskich.

Warto pooglądać sobie zdjęcia na google map.

Tylko to jest od nas sam koniec Istrii - zalety: blisko do Puli i Kamenjaka, wybierając lokalizację przy Rovinju mamy wszędzie mniej więcej po równo, jeśli chodzi o dojazdy już na miejscu.

 

I tu Miodzio masz absolutną rację i dlatego Rovinij wydaje się taką kompromisową lokalizacją względem Istrii i dojazdu z Polski.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy tak z moją Kobietą i wychodzi nam, że na trzy zagraniczne wyjzdy w jednym sezonie to nie wyrobimy. Tym bardziej, że do Chorwacji wybieramy się na trzy tygodnie pod koniec czerwca i chwilę później chcemy jechać na dwa tygodnie do Szwecji. Ale jak to wyjdze, zobaczymy w marcu. Kto wie, może plany życie zweryfikuje i dołączymy się do Was na majówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł uważam ,że świetny brawo.gif , miałem okazję jechać przez DE i przez CZ ze wskazaniem na DE, czasu dużo więc jest kiedy przemyśleć.

Najlepiej chyba grupować się po drodze i max 4 załogi, mamy telefony i CB radia nie będzie problemów.

Co do miejsca, to jest jednak prze sezonem i na pewno coś można ugrać przy takiej ilości załóg,

 

pozdrawiam

arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, gdyby nie fakt że chce jechać na CRO na początku czerwca pewnie też bym się pisał, ale nie będę w kółko jeździł :D

Na Istrii byłem klika razy (gdzieś z 8 razy) i zawsze stacjonowałem w Puli na kempingu Stoja. Mi bardzo przypadł od gustu i jest dość duży więc nawet i 50 załóg tam wejdzie.

 

Piotrek jadąc od nas najlepiej chyba tak: http://maps.google.c...a=1,2,3&t=m&z=7

Płacisz winiety tylko za Słowację i Słowenię, przez Węgry lecisz normalnie bez opłat. Dodatkowym plusem tej trasy jest to że z BB wychodzi 920KM.

 

Witam Trasa :ok:.Z WA WY to ok 1350km.Jest camp u Madzara przed granicą. Redyczem .NA rondzie w lewo. i ok 4 km.Są wody tyrmalne itd. W razie braku miejsca na campie jest duży parking cięzarówek .Są prysnice itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko75 nie ma obaw, nawet języka znać nie musisz jest zdecydowanie lepiej jak u nas w kraju.

Co do trasy to ja podobną trase zawsze robie tak , 9 wyjazd z BB , ok 23 nocleg 6h w okolicy Klagenfurtu i na 8 rano jestem na docelowym kempingu (Włochy)

Cała trasa to 895km

Wypoczęty,bez nocnych rajdów itp. Ostatnio w CRO byłem z ojcem 25 lat temu za jeszcze za czasów Jugosławi i już niepamiętam trasy ,wiem,ze napewno Wiedeń i Maribor a dalej :niewiem: ,niestety już go nie zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie między innymi dla tych, którzy z przyczepa nigdy nie byli za granicą, między innymi powstał pomysł tego Rajdu. Napiszę, teraz mniej więcej o kosztach. Moja kalkulacja obejmuje dojazd ze Śląska, więc każdy musi sobie uwzględnić dojazd, powiedzmy do południowej granicy Polski.

 

Winiety - w moim przypadku CZ, AU, SLO, HR - Razem około: 180 ZŁ

Paliwo 2000 km - około 200l ON x 1,29 Euro 1100 zł

Noclegi 7 nocy x 18 Euro 550 zł

Ubezpieczenia 100 zł

Jedzenie 500 zł

Razem szacunkowo: 2500 zł

 

U mnie jest kalkulacja na 3 osoby.

Winiety przeliczone na Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację - bo trasa (dla mnie) Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Lublana, Kozina, Rovinj - około 900 km prawie w całości po autostradzie.

Paliwo - zakładam na okrągło 10l/100km ropy, ale przy równej jeździe na autostradzie jest mniej :-)

18 Euro to ryczałtowa cena za nocleg na jednym z kempingów, który bierzemy pod uwagę - może być z tego jeszcze jakaś zniżka, więc to wariant pesymistyczny.

Zawsze oprócz wyrobionych kart EKUZ w NFZ bierzemy dodatkowe ubezpieczenia typu Travel ( koszty leczenia, bagaż, OC).

Jedzenie, coś jeść trzeba. my głównie bazujemy na gotowaniu posiłków, produkty kupujemy częściowo w Polsce (nie za dużo), częściowo na miejscu.

Czyli wyszła kwota 2500 zł - za 9 dni w Chorwacji na 3 osoby. jak widać lwia część kosztów to dojazd i winiety.

 

Myślę, że kwestię dojazdu to jest tras i miejsca postoju przelotowego, będziemy omawiać w mniejszych grupach.

Większość ma swoje drogi i ich nie lubi zmieniać, a każda podgrupa może przecież zabrać kogoś kto jedzie pierwszy raz.

Myślę, że taka kalkulacja pozwoli osobom niezdecydowanym na poznanie bardzo szacunkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio wielie dzięki za taką kalkulację teraz wiemy jak to wygląda. U nas tez są 3 osoby. Dochodziłby tylko mały dojazd z Krakowa. Z jedzeniem podobnie, dla mnie to nie problem coś ugotować. byłoby super gdyby się nam udało dołączyć. Oczywiście liczylibyśmy na przygarnięcie nas przez obytą z takimi wyjazdami załogę :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To ja może dołożę koszty winiet w poszczególnych krajach.

 

 

Słowenia :

 

roczna - 95.00 EUR

1-miesięczna - 30.00 EUR

1-tygodniowa - 15.00 EUR

 

 

Austria :

 

roczna - 76,50 EUR

60-dniowa - 23 EUR

10-dniowa - 7,90 EUR

 

 

Czechy :

 

Roczna winieta : 1200 CZK

1-miesięczna : 350 CZK

10-dniowa : 250 CZK

 

 

Słowacja :

 

roczna - 50 EUR

1-miesięczna - 14 EUR

7-dniowa - 7 EUR

 

dodatkowo dla zestawu z przyczepą przekraczającego 3,5 t winietka :

 

O1 - 7-dniowa - 5 EUR

O2 - 1-miesięczna - 10 EUR

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Poreć i Lanternacam to miejsce jest fantastyczne i chyba najwyżej położony camp na Istrze. Jest ogromny i z fajnymi zakątkami, zajmuje całą zatokę Lanterna, wędkarze mogą być uszczęśliwieni. Co do konwoju to na początku czerwca koledzy z Camperteam jechali do Petersburga, jechali w składzie około 30 pojazdów a rozciągnięci byli na odległość połączenia przez CB, tak napisane jest na forum a jak to wyszło w praktyce - nie wiem. Dla ułatwienia łączności każdy musi mieć przypisany numer i listę z całym wykazem, numery magnetyczne pójdą na auta, budki raczej magnesu nie łykają, dlatego proponowałbym raczej ładne numerki na A4 zalaminowane i wsadzone za tylną szybę ...

Edytowane przez TURTL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.