Skocz do zawartości

Znacie jakieś pola cempingowe nad jez. Turawskim koło Opola


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś z tego co pamiętam były dwa: jeden przy jeziorze Średnim a drugi przy północnym jeziora Dużego. Chyba obydwa dalej funkcjonują (sezonowo). Ale teraz widzę, że w prawie każdym osrodku stoją przyczepy więc z tym nie ma problemu. O ośrodkach na stronie www.turawa.pl. Według mnie chyba najładniej położony jest "Biały żagiel" (dawniej LOK) na półwyspie (Rybaczówka) przy północnym brzegu jeziora Dużego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie tam jeszcze nie byłem ,wracajac z nad morza idealne miejsce na 2-3 dniowy przystanek po ciężkiej trasie :ok: i juz tylko 100 km do domku... :ok::bzik:

 

Tak zrobie...

:D

...czy ktos wie czy trzeba robic jakies rezerwacje miejsc...??? :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać najważniejszej (najsmutniejszej ) informacji: od kilku lat jezioro regularnie "zakwita" od połowy czerwca do początku września. Woda zamienia się w zieloną maź i w czasie upałów dodatkowo śmierdzi. Więc jak chcecie odwiedzić to miejsce to tylko wiosną lub jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc.

 

W niedziele byłem nad jez. Turawskim na jeden dzień bez przyczepy. Była bardzo ładna pogoda.

Jezioro na razie nie zakwitło i woda wydawała się czysta. Na jeziorze można pływać na silniku spalinowym (łodzie, skutery) - powoduje to hałas.

 

Brzeg jeziora jest bardzo ładny, dużo jest wierzb które wyłaniają się z wody, takie polskie namorzyny. Ogólnie jezioro jest bardzo ładne.

 

Znalazłem kilka pół kempingowych, są one usytuowane na południowym i północnym brzegu jeziora. Minusem jest często bardzo wąski dojazd. Nie wyobrażam sobie wymijanie aut z przyczepami na takiej drodze.

 

Na północy znalazłem pole o nazwie "Biały żagiel" (dawniej LOK) na półwyspie Rybaczówka - tak jak pisał Andrzej. Do niego jest najlepszy dojazd. Minusem jest to że jest za blisko tamy i widok jest na tamę.

 

Na północy znalazłem też pole "CRiW BOROWIK" przy samej promenadzie - centrum klubingu nad jez. Turawskim. Wg mnie trudny (wąski) dojazd. Plusem jest blisko do smażalni, do pubów i wypożyczalni sprzętu pływającego. Odpowiedni jest dla kochających duże zagęszczenie Homo Sapiens. www.borowik.eu

 

Przecznicę dalej od jeziora jest pole "Turawik" - minusem jest daleko do wody, plusem łatwiejszy dojazd.

 

Na południowym brzegu byłem w OW Jowisz jest tam też pole namiotowe. wydaje się o niskim standardzie, ale za to jest mniej ludzi, mniej okazji do wydania pieniędzy, ładna plaża, spokój, ładny widok na jezioro. Na terenie tego ośrodka jest małe zoo - atrakcja dla dzieci z kucami, kozami i ptakami ozdobnymi.

 

Tak jak pisał Andrzej były też drogowskazy do pól kempingowych przy jez Średnim ale tam nie byłem.

 

Napewno tam pojadę z przyczepą na parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.