Skocz do zawartości

Przedsionek


dani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do karawaningowców pytanko kupiłem kamping Wilk 5,30 rocznik 1981

nie wiem jaki jest obwód przedsionka stary przedsionek jest dość sfatygowany chcę zakupić na allegro nowszy .Kamping jest nad morzem a ja mieszkam w okolicy Bielska-Białej nie mam możliwości zmierzenia proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!! Być może odwdzięcze się w przyszłości :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyć długość listwy w którą się wciąga przedsionek i dodać do tego 2 długości od końca listwy do ziemi.Oczywiście może być trochę tolerancji m.in.po to są fartuchy przy przedsionku.Możesz również zmierzyc stary przedsionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam niezbyt dokładnie przeczytałałem.Jeżeli nie możesz zmierzyć to będzie kłopot.Ja mam przyczepę 5,5 m długości i przedsionek kupowałem 9,75 m,dowiedz się przynajmniej o długość przyczepy.Idealnie jak by ją ktoś zmierzył tak jak to opisałem powyżej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie bardzo często jeśli chodzi o przedsionek sprawdza się wzór:

długość przyczepy + 4m

 

Czyli w tym przypadku:

5,3 + 4 = 9,3 m

 

Spokojniejszy jednak będziesz jak zmierzysz, lub ktoś Ci zmierzy obwód :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja poszedłem na łatwiznę i kupiłem w hipermarkecie pawilon ogrodowy 2,4m x 2,4m wraz ze ściankami. Dostawiam go blisko do przyczepy i git. Nie jest to mój pomysł tylko podpatrzony na kempingach w Chorwacji. Możesz też spróbować:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł jest dobry , ale tylko wtedy gdy nie wieje wiatr.

Widziałam na campingu jak w czasie porywistego wiatru taki pawilon został poderwany /przez silny wiatr/i wylądował parę metrow dalej.

Normalny przedsionek trzyma się jednak przyczepy.

A swoją drogą my w swojej wiekowej niewiadówce też mamy przedsionek wysłużony i jak nie da się go więcej używać,to zdecydujemy się na wiatę.

Nowy przedsionek kosztuje chyba więcej niż nasza przyczepa.

Jedynie trzeba będzie pomyśleć jak taką wiatę przymocować do przyczepy,żeby nie było niespodzianek w razie niepogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pawilon ogrodowy ,możesz spróbowac przyczepic do orginalnej rynienki w przyczepie(niewiadówce), widziałem na allegro takie mocowania, i w Tam-ie też za pare złotych do tego kawałki rurek , trójniki, objemki plastikowe np. z rurek pcv, i gotowe i nie odleci przy mocnym wietrze :bzik: . Ja własnie nad czyms takim mysle do swojej przyczepki , ale z drugiej strony przyczepy, bo przedsionek to ja mam :bzik: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sezonie można znaleźć na allegro używane przedsionki do niewiadówek w stosunkowo rozsądnych cenach :bzik:.

U mnie namiot ogrodowy wytrzymał 3 dni więc w sumie szkoda pieniędzy no coś takiego :bzik:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem,czy ten który pokazałem będzie pasował do niewiadówki.

 

Raczej wątpliwe, żeby pasował :bzik: poza tym cena wcale nie jest szalenie atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary przedsionek,ale nie wygląda on za ciekawie.

Po sezonie to nie będzie mi potrzebny.

 

Wiesz stelaż zostaw a zamów samo poszycie takie same rozmiary.Jest kilka firm na naszym rynku które się tym zajmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie trzeba będzie pomyśleć jak taką wiatę przymocować do przyczepy,żeby nie było niespodzianek w razie niepogody.

 

Tez nad tym myslalem, zdecydowalem ze doszyje do jednej scianki daszka ortalion wykonczony linka wspinaczkowa, tak aby pasowal do rynienki w przyczepce. Powinno wytrzymac, nawet silny wiatr. Poza tym do rurek dorobilem solidne dlugie szpilki i mam nadzieje, ze wiatr ich nie ruszy. Na razie na probe stawialem bez mocowania do przyczepy.

 

P.S. przepraszam za pisownie, ale wlasnie przepadly mi wszystkie polskie znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.