Skocz do zawartości

Hobby - Przewodnik po modelach


konrad_b

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chodzi Wam o katalogi czy manuale (instrukcje obsługi)? Bo część manuali jest na stronie producenta https://www.hobby-caravan.de/en/catalogues-and-service/manual/, natomiast ja pisałem, żeby podesłali mi do starszego rocznika. I dostałem w pdfie jakieś skany ze starej instrukcji. Może katalogi też posiadają i będą wam w stanie wysłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie - rozglądam się za przyczepka Hobby (budżet 10 do 12 tys.) coś w roczniku 90-94 pytanie czy ktoś z użytkowników mógłby mi podpowiedzieć jakiś model Hobby ze spaniem 2+1 ? - chwiałbym nabyć coś możliwie najkrótszego możne do 4mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak 2+1 w tych rocznikach i kasie oraz wymiarze to zerknij na Hobby 420. W zasadzie to spełni wszystkie wymagania.

Sam mam taką dla 2+1 tylko młodszą.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedz - a do tego jest jakieś oznaczenie czy po wymiarze trzeba szukać ? 

I jeszcze jedno jeśli chodzi o dalsze podróże to ciężko się coś takiego ciągnie - marzy mi się tour np. po Skandynawii ....

możne głupie pytania zadaje ale proszę o wyrozumiałość jestem zupełnym "swieżakiem " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruno, oznaczenie modelowe to 10D (o której mówię) albo 10 (chyba A- jest tej samej długosci tylko ma pojedyńczą szafę).

Ale po tym to raczej nie znajdziesz. Szukaj po długosci.

Czy ciężko, zależy czym. Wcześniej ją ciągałem Passatem B5fl z silnikiem 2.0LPG (136KM i 175Nm), teraz X-Trailem 2,2 dci (136 KM i 315Nm).

 

Passatem dawało się, x'ksem "nie czuję że ją mam na ogonie".

 

Wszystko zależy od auta.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jeśli chodzi o dalsze podróże to ciężko się coś takiego ciągnie - marzy mi się tour np. po Skandynawii ....

 

Bruno, sprawdź moją relację z podróży po Skandynawii: http://forum.karawaning.pl/topic/20681-skandynawia-2014-w-6-tygodni/ - cepka Hobby 420 z holownikiem Chevy Orlando 163KM.

Myślę, że Twój Maverick spokojnie da radę z DMC 1050kg bo tyle akurat ma moja 27-letnia "staruszka" :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie!

 

Planuję kupić dzisiaj Hobby 440 z 1999r. Szukam wszelkich informacji na jej temat, czy możecie coś powiedzieć o tej przyczepie? Mam pewne wątpliwości czy moje Audi 1.6 (benzyna...) 102 KM pociągnie taki ciężar.  Z dowodu rejestracyjnego wynika, że masa własna tej przyczepy jest taka sama jak DMC czyli 1200 kg. Nie wiem czy to błąd w papierach czy rzeczywiście tyle waży?

 

Dziękuję Wam z góry za rzeczowe i pomocne informacje.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie będziesz miał ciężko ciągnąć 1200 kg na haku 1.6 ja mam 1.8 115km i jakoś jedzie ale szału nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.