Skocz do zawartości

Hobby - Przewodnik po modelach


konrad_b

Rekomendowane odpowiedzi

Mała poprawka dotycząca modelu 1986-88.

Model 86 - nadal brązowe malowanie a w modelu 87-88r ciemno brązowe malowanie ( prawie czarne ).

W modelu 86 zmienia się tapicerka i wyposażenie wnętrza ( meble wykonane z oklejonej płyty ). Jak na zdjęciu nr.1

 

Model 87-88 - zmienia się tapicerka i wyposażenie wnętrza ( meble wykonane z dębowego drzewa w modelach de luxe i prestige a w classic z oklejonej płyty ). Jak na zdjęciu nr.2

 

Zdjęcie nr.3 to jest przyczepa z rocznika 1989. Tzw. model przejściowy w nadwoziu 86-89r ale z WC kasetą montowaną od 1989r. seryjnie i z podnoszonym oknem kuchennym ( wcześniej do 88r okno było przesuwane ).

Malowanie czarne.

Zmiana tapicerki która od 89r do 92/93 r była identyczna.

 

Modele

Classic: biało/szare wnętrze bez nawiewów, 3 okna otwierane: przód,kuchnia i tył.Błękitna tapicerka od 89/90r do 92/93r a wcześniej do 89r brązowo/beżowa.

De luxe: wnętrze wykonane w drzewie dębowym lub wcześniej do 86r w płycie oklejonej okleiną drewnopodobną, blaty stołów i w kuchni brązowe do 88r a od 89r do 92/93r jasne, okna otwierane: przód,kuchnia i tył. Nawiewy jako opcja. Antena telewizyjna jako opcja.

Prestige: wnętrze wykonane w rzezbionym drzewie dębowym, ciemne blaty stołów i w kuchni, metalowe klamki szafek, większa lodówka, wszystkie okna otwierane, 2 rodzaje tapicerki ( do wyboru przez kupującego ), nawiewy w standardzie. Antena telewizyjna jako opcja.

post-2288-0-96548900-1318152853_thumb.jpg

post-2288-0-38306100-1318152961_thumb.jpg

post-2288-0-62675900-1318153043_thumb.jpg

Edytowane przez konrad_b
usuni─Öty cytat ;) (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szypek oglądałem dziś moją przyczepę i poprzedni właściciel miał taki sam problem z namiotem jak Ty.

Znalazł prosty sposób - rozgiął listwę do wprowadzania kedry trzy centymetry nad plastikowym bokiem.

Rozgięcie jest na długości ok 4 cm na tyle, że kedra przejdzie omijając osłonę.

 

No ale to rozgięcie listwy kedrowej z tyłu przyczepy jest fabrycznie robione. Chyba że nie o to wam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Podoba mi się ten kosmiczny design zewnętrzny

 

Design ladny,rowniez waga niezla.1750 kg trzeba nielada holownik do tego.

Zdjecie powyzej przedstawia Hobby 650 UFf http://www.finn.no/finn/car/caravan/object?finnkode=33745227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten link, ściągnąłem sobie katalog do mojej budki :ok:

wrzucę linka na pierwszą stronę

 

Super pomysl,sam jestem na forum od niedawna wiec i zdolnosci do prawidlowej obslugi jeszcze nie nabylem.hehe(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej chłopaki.

Pomóżcie mi w rozgryzaniu niuansów mojej drugiej hobbyty:

panel sterowania nad okapem: światło 230V, światło 12 v to jasne, ale mam jeszcze przełącznik wentylatora - oczywiscie nic nie szumi i nie działa - z tyłu okapu mam gniazdo, prawdopodobnie na dokładany wyciąg.

W sobotę będe okap rozbierał, chyba przepaliła sie żarówka 12 woltowa, więc zobacze gdzie idą kabelki ze sterowania wiatrakiem.

Co dziwne - w okapie mam świetlówki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

A może jeszcze dodać zestawienie oznaczeń przyczep?

Czyli co oznacza 420, 495 itd.

 

Osoby nie znające branży nie mają pojęcia co oznaczają te oznaczenia i nie wiedzą czego szukać.

 

Takie zestawienie zdjęć i oznaczeń będzie konkretną bazą danych pomocną przy weryfikacji przyczep.

Wiele osób będzie kupowało świadomie.

 

Zestawienie zdjęć dla danych modeli można przecież zrobić własnymi siłami.

Użytkownicy forum podeślą zdjęcia swoich przyczep z opisem modelu i rocznika, potem weryfikacja innych użytkowników (bo podesłane dane moga być błędne) i tyle.

Wszystko mozna zestawić nie na forum ale jako osobny dział portalu - będzie bardziej czytelne i łatwiejsze do odszukania.

 

To nie jest skomplikowany projekt.

Zainteresowani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.