Skocz do zawartości
konrad_b

Hobby - Przewodnik po modelach

Rekomendowane odpowiedzi

GregorY

Witajcie!

Planuję kupić dzisiaj Hobby 440 z 1999r. Szukam wszelkich informacji na jej temat, czy możecie coś powiedzieć o tej przyczepie? Mam pewne wątpliwości czy moje Audi 1.6 (benzyna...) 102 KM pociągnie taki ciężar.  Z dowodu rejestracyjnego wynika, że masa własna tej przyczepy jest taka sama jak DMC czyli 1200 kg. Nie wiem czy to błąd w papierach czy rzeczywiście tyle waży?

Dziękuję Wam z góry za rzeczowe i pomocne informacje.

Pozdrawiam!

Witaj Daniel.

Czasami Hobby robiło tak, że MW i DMC podawało tą samą wartość.

Zważenie próżnej przyczepy poda ci prawidłową wartość.

Jeżeli chodzi o twój samochód - miałem swego czasu Hobby 420 i 100 konny diesel wystarczał, potem kupiłem właśnie 440-stkę i już było za mało. Zamieniłem na diesla 150 konnego.

Obawiam się, że twoja benzyna będzie się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Daniel, ja swoją 420 (DMC = 1350kg, masa realna podczas wyjazdu = 1240kg) ciągałem Passatem B5fl w benzynie 2.0l/136KM.

Było na granicy i auta się pozbyłem zanim zajechałbym silnik.

Według mnie 1,6 z tej stajni nie da rady z budą 1200kg, niestety. Bardzo szybko zajedziesz silnik a w góry nawet nie myśl aby jechać (ja się passatem nie odważyłem). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ulislaw

Daniel, mam taką samą przyczepę jak Ty, z tego rocznika co twoja. Masa własna 975 kg, DMC 1200 kg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcell

Witam

Czy może ktoś ze znawców marki podpowiedzieć mi jaki to jest model Hobby i z którego może być rocznika?

post-24819-0-63942300-1498816647_thumb.jpg

post-24819-0-21001800-1498816687_thumb.jpg

Jakie ma mocne/słabe strony (chodzi mi głównie o trwałość)

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

Ona ma pionowe światła z tyłu? Wygląda na 2009r ,  a modelowo przypomina 460. Ale niech ktoś potwierdzi.

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

Witam

Czy może ktoś ze znawców marki podpowiedzieć mi jaki to jest model Hobby i z którego może być rocznika?

attachicon.gifWP_20141026_002.jpg

attachicon.gifWP_20141026_003.jpg

Jakie ma mocne/słabe strony (chodzi mi głównie o trwałość)

Z góry dziękuję

Mi to wygląda na 460UFe z DMC1350kg bo mam podobną ale La Vita Veneto- http://forum.karawaning.pl/topic/8731-lista-członków-hobby-club/?p=481519 i http://forum.karawaning.pl/topic/22633-kilka-pytań-kupującego/?p=538757

Moja jest z 2010 r. więc ta też będzie coś w tych okolicach.

Mam ją od roku i do słabych stron mogę zaliczyć bakistę, która popękała już u poprzedniego właściciela. Po zakupie wywaliłem podnośnik od klapy bo pewnie ja albo moja rodzinka wcześniej czy później by ją rozwaliła. Prowadzą ją 2 holowniki (Chevy Orlando i Mitsu L200) i za obydwoma idzie jak po sznurku. Poprzedni właściciel targał ją VW Touaregiem i też sobie chwalił jej prowadzenie więc to jej mocna strona. Do słabostek należy zaliczyć niską ładowność- ja mam w DR 900kg MW ale w rzeczywistości waży coś koło 1100-1150kg- strzelam z wagą bo moja waży więcej z powodu solarów, klimy, itp. Jednakże na pierwszy nią wyjazd zapakowaliśmy zdecydowanie za dużo i też dała radę ale już teraz bardziej szczegółowo dobieram kilogramy :]

Ostatnio przy zakupie markizy workowej wyszło na jaw, że kedra jest bardzo ciasna i nie dało się ją tam wcisnąć ale jak widzę na fotkach tu już markiza jest więc nie ma tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
typ

Który rocznik ma wg Was ta hobby 470? Sądząc po zderzaku i wg informacji z 1 strony tego wątku jest nieco starsza niż 1996 tak jak w opisie na olx, albo źle czytam opisy, ale mi pasują tutaj lata 93-95:

f4iVWmG.jpg

Zastanawiam się nad jej zakupem... 

Ten rok czy dwa różnicy nie są jakimś problemem, ale wolałbym wiedzieć.

Edytowane przez typ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi