Skocz do zawartości

SARDYNIA Z PRZYCEPĄ


barwol

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowiecze! Wiem że temat był już częściowo wałkowany ale pytanie jest następujące. Czy składem w postaci Nissan Pathfinder (długość około 5,6 metra) + przyczepa (długość z dyszlem około 7,5 metra, szerokość 2,30 metra) mam szanse na znalezienie fajnego kempingu z fajnym miejscem + zwiedzeniem czegokolwiek poza plażą? Korsykę już sobie odpuściłem ale może choć Sardynię mam szansę zobaczyć. Jest jeszcze pomysł na zabudowę do bagażnika + ten namiot http://au.oztent.com...sp?productid=31 ale całościowa kasa mnie jakoś zniechęca. Szczególnie, że od niedawna moja budka posiada ten poziom trwałości, który mnie zadowala :)

 

Dziękuję za wszelką pomoc! Aha - wyjazd planuję na ostatnie 3 tygodnie sierpnia przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Witam

Myślę , że z przyczepą na Sardynię to zły pomysł ale to jest moje zdanie . Mój syn kilka lat temu objechał całą w koło ale z namiotem drogi liche a góry wysokie , mówił , że w górach zastanawiał się czy nie regulować gaznika bo zaczynało brakować powietrza i silnik strasznie muliło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Sardynia jest do zaatakowania, podobnie jak Korsyka. Ja być może w przyszłym roku zaliczę Korsykę. Z tego co się orientowałem, to nie wszędzie dojadę, ale można znaleźć fajne miejscówki a zwiedzać wyspę solówką. Tak robili moi znajomi na Korsyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I korsyka i Sardynia jest do przejechania z przyczepą. Jak się jedzie z przyczepą nie można po poprostu liczyć na to, że się mozna kulać każda drogą. W innych miejscach jest podobnie, czy to Chorwacja czy Włochy. Trzeba patrzeć na mapę i na oznaczenia dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Koleżanki i Koledzy, mocne odświeżenie starego tematu ;) widzę ostatni post rok 2012.

Plan na letni urlop 2023 to... właśnie Sardynia. Tak sobie wymyśliliśmy, tak sprawdzamy, mamy już nawet upatrzony kemping:

https://www.campinglatortuga.com/

Droga standardowo PL --> DE --> AT --> IT i wypłynięcie z Livorno.

Słucham opinii kto był, jak się jeździ po wyspie, którego amratora promu ewentualnie wybrać itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, borek6 napisał:

Koleżanki i Koledzy, mocne odświeżenie starego tematu ;) widzę ostatni post rok 2012.

Plan na letni urlop 2023 to... właśnie Sardynia. Tak sobie wymyśliliśmy, tak sprawdzamy, mamy już nawet upatrzony kemping:

https://www.campinglatortuga.com/

Droga standardowo PL --> DE --> AT --> IT i wypłynięcie z Livorno.

Słucham opinii kto był, jak się jeździ po wyspie, którego amratora promu ewentualnie wybrać itp ;)

Ooo - dobry plan! Płynąłem kiedyś z Livorno na Sardynię, ale solo - bez budy. Sprawdziłeś quanto costa taka impreza z cepką w obie strony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, borek6 napisał:

Koleżanki i Koledzy, mocne odświeżenie starego tematu ;) widzę ostatni post rok 2012.

Plan na letni urlop 2023 to... właśnie Sardynia. Tak sobie wymyśliliśmy, tak sprawdzamy, mamy już nawet upatrzony kemping:

https://www.campinglatortuga.com/

Droga standardowo PL --> DE --> AT --> IT i wypłynięcie z Livorno.

Słucham opinii kto był, jak się jeździ po wyspie, którego amratora promu ewentualnie wybrać itp ;)

Poczytaj tutaj. Co prawda minęły już cztery lata, ale prom w tym roku można było nawet trafić taniej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo prom z moja przyczepą, psem i kabina sypialna do Olbia jako że chce płynąc w nocy, 3 osoby - koszt w obie strony to ok 590 euro u Grimaldi.

Powrót ma być w ciągu dnia wiec miejsca siedzące zamiast kajuty.

Czas płynięcia Ok 8-9h

Spory koszt ale coś za coś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, borek6 napisał:

Powrót ma być w ciągu dnia wiec miejsca siedzące zamiast kajuty.

Czas płynięcia Ok 8-9h

Spory koszt ale coś za coś.
 

Niestety prom tani nie jest, dlatego my zrezygnowaliśmy z kajuty na rzecz pulmanów. Da się przetrwać. W ciągu dnia na pewno nie będziecie mieli ochoty siedzieć gdzieś w. brzuchu promu i nie ma sensu wykup miejsc siedzących. Przyjemniej będzie na górnym pokładzie albo przy kawie w jednym z licznych barów. Ale oczywiście decyzja należy do was. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, nie pomyślałem o tym, wiec faktycznie w drodze DO wezmę kajuty do spania, a powrót będzie od rana wiec faktycznie może bez miejsc. Poza tym z psem chyba nie będę mógł być tam, gdzie są miejsca siedzące


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 10:31, borek6 napisał:

Szacunkowo prom z moja przyczepą, psem i kabina sypialna do Olbia jako że chce płynąc w nocy, 3 osoby - koszt w obie strony to ok 590 euro u Grimaldi.
 

OMG:look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

OMG:look:

Właśnie pytanie czy to dużo. Patrzyłem jeszcze Norwegie, prom ze Świnoujścia do Ystad i powrót, opcje podobne to również koszt ok 2200-2300 zł...

Tu niewiele drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, borek6 napisał:

Właśnie pytanie czy to dużo. Patrzyłem jeszcze Norwegie, prom ze Świnoujścia do Ystad i powrót, opcje podobne to również koszt ok 2200-2300 zł...

Tu niewiele drożej.

No niby tak, ale sama kwota - 2.800,- zł robi wrażenie... A to tylko zaledwie mała cząstka trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.