Skocz do zawartości

Kemping Gallus nr 71


KarawaningPl

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś z Was szanowni koledzy będzie się wybierał latem do Krynicy Morskiej, to przypominam, że najlepiej wcześnie rano jechać no i nie w weekend. A to z powodu budowy drogi ekspresowej Elbląg - Gdańsk. Już teraz są już pewne trudności. Latem będzie najgorzej podróż to będzie masakra. Pozdrawiam Was. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Martwi mnie to co opowiadacie o kradzieżach. Nie dlatego, że mam w przyczepie coś super wartościowego, raczej nie chciałbym mieć uszkodzonych zamków lub okien...

 

 

nie słyszałem, żeby się komuś włamali, ale sprzed przyczepy giną różne przedmioty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was szanowni koledzy będzie się wybierał latem do Krynicy Morskiej, to przypominam, że najlepiej wcześnie rano jechać no i nie w weekend. A to z powodu budowy drogi ekspresowej Elbląg - Gdańsk. Już teraz są już pewne trudności. Latem będzie najgorzej podróż to będzie masakra. Pozdrawiam Was. :]

cenna uwaga i nie tylko KRM dotyczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris 66, nie wiem czy mnie pocieszyłeś. Ale pewnie spróbuję i odwiedzę Gallusa. 

 

Co do korków na drodze to staram się nie podróżować w dzień. W nocy i nad ranem zwykle jest luźno i nie stoi się w korkach :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

duże różnice w poziomie terenu, nie skorzystamy już z tego placu

To prawda, słuszna uwaga. Też trochę się naćwiczyliśmy. 

Jest trochę równego terenu ale w szczycie sezonu wiecie jak jest z wjazdem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W trakcie weekendu majowego byłem w Gallusie. Moje obserwacje są następujące:

 

1. Duży, zadbany teren. Faktycznie jest nierówno i sosny rosną bardzo gęsto. Długim zestawem trudno jest wjechać i manewrować.

    Dodatkowym utrudnieniem jest krawężnik wzdłuż drogi asfaltowej przebiegającej przez cały teren. Warto zostawić zestaw przy recepcji i 

    na piechotę zbadać możliwość wjazdu i parkingu. Przyda się też podnośnik ( lewarek ) do wypoziomowania przyczepy na nierównym terenie.

    ( przypominam, że nie podnosimy przyczepy na łapach, one służą tylko do stabilizacji - przyczepę podnosimy na podnośniku podstawionym pod oś )

2. Duże czyste toalety, miejsca do mycia naczyń i czyszczenia ryb. Prysznic płatny dodatkowo 5 zł za 6 min. Rzeczywiście jest 6 minut i baaaardzo gorąca woda.

3. Sympatyczna i pomocna obsługa. Nie ma się do czego przyczepić. 

4. Przez bramkę ( na noc zamykana ) 100 m do morza. Na skróty przez las ( szeroka ścieżka ) 15 min do centrum Krynicy.

5. Według pani z recepcji w sezonie czyli w lipcu i sierpniu camping jest mocno zaludniony i może się zdarzyć, że nie będzie gdzie postawić dużej przyczepy z samochodem.

6. Rozbudowywana jest część pensjonatowa ośrodka, Nie wszystkie prace były zakończone ale teren robót był zabezpieczony.

7. Droga z Elbląga do Nowego Dworu w przebudowie i mogą być spore utrudnienia w letnie weekendy ( ja jechałem w nocy i ruch był spory, co tam się dzieje w dzień ? )

 

Podsumowując: warto pojechać, szczególnie przed i po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik mają fantastyczny ... Za miejsce pod przyczepę zagraniczną, Za miejsce pod przyczepę krajową, za pazurki (co to?) i inne dostawki, za przedsionek oryginalny do przyczepy krajowej... do zagranicznej ... a jak mam nieoryginalny? Za miejsce pod moskitery do cambera, przyczepy :D i jeszcze ten prysznic... i te ceny z dokladnością do 2 miejsc po przecinku

Dziadostwo i tyle. Brakuje tylko ceny za umieszczenie wora na śmieci koło budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że kupa jest za darmo, ale prąd trzeba po drzewach przeciągnąć, bo jak Pan elektryk twierdzi, dzieci mogą łopatkami przeciąć przewód. Do tego w sezonie ciągle przerwy w prądzie

 

Wysłane z telefonu

Uwielbiam wyjazd z takich miejsc, nie można wtedy kiedy chcesz tylko wtedy kiedy odnajdziesz elektryka, który zdejmie z drzewa kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a dlaczego cennik rozróżnia przyczepę zagraniczną od krajowej? W sensie, że ktoś przyjedzie Niewiadówką to ma taniej? Czy chodzi o pochodzenie obywatela? Czy może w cenę zagraniczną jest wliczony koszt tłumacza? Przecież to jakiś debilizm do kwadratu. A przed przyczepę można wyjąć krzesła własne i stolik czy nie bo w cenniku nie widzę? Ale wnioskuję, że skoro markizy nie można normalnie rozwinąć, to pewnie tak samo i leżaka nie można postawić. Za stopień też jest dopłata? A wychodzić z przyczepy w ogóle wolno? :D

 

 

Normalnie idealny przykład biznesu po polsku prowadzonego przez Janusza i Grażynę...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wieszaniu przewodów na drzewach nikt mi nic nie mówił, nie było też problemu z odłączeniem przewodu jak już miałem wyjeżdżać.

 

Co do cen... wszyscy wiemy, że najtaniej byłoby zostać w domu. A jak już się ruszamy, to chcemy pobyć w atrakcyjnym miejscu. A tam jest drogo. Tanio jest w mało atrakcyjnym ale tam z kolei my nie chcemy jechać... Nie ma co narzekać, sami decydujemy na co nas stać. Albo nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.