Skocz do zawartości

Kemping Tamowa nr 181


KarawaningPl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Cześć!

Camping Tamowa w Zaworach, co prawda jest ok 40 km od Gdańska. Z rodziną(dzieci niecałe 2 latka i 3,5 roku) spędziliśmy tam 6 dni. Wróciliśmy 15 sierpnia 2012. Kemping jest całkiem fajny. Sanitariaty nie oszałamiają ale są znośne(minusem jest prysznic na żetony i ciężko o gorącą wodę). Nad samym jeziorkiem, można wypożyczyć sprzęt pływający, połowić ryby(ja za 50 zl wykupiłem na 7 dni pozwolenie i naprawdę można pobawić się). Na innym ok 100m ośrodku całkiem nieźle można zjeść za 16-20 zł (obiad domowy dwudaniowy). 2 km do sklepów, bankomatu. Codziennie o 9.30 na kempingu pojawiał się piekarz i sprzedawał pieczywko( naprawdę super). Gospodarz mógłby być troszkę bardziej sympatyczny. Ale to tylko moja taka uwaga. Teren jest dość pochyły dlatego trzeba mieć kliny najazdowe(ja nie miałem i mocno się bawiłem aby w miarę równo stać. Z racji tego że My jesteśmy raczej aktywni, to sporo zwiedzaliśmy i miejsca jakie odwiedziliśmy to:

-Zoo Gdańsk ok 40 km

-Malbork ok 70 km

-Skansen kolejowy Kościerzyna ok 30 km

-Muzeum, browar w Szymbarku (najpopularniejsze miejsce Kaszub) Znajdują sie tam: Dom odwrócony, browar regionalny, park linowy, bunkier, pociąg który woził ludzi na Sybir, dom Sybiraka i wiele wiele innych atrakcji(najdłuższa deska świata, można połowić pstrągi i usmażyć na grillu.(ja złowiłem a usmażyłem na własnym na kempingu). Naprawdę super miejsce, sporo atrakcji.

 

Ogólnie naprawdę jestesmy zadowoleni z tego kempingu. Kaszuby piękne. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Teraz już wiem, czemu w Chmielnie nie sposób kupić bułki w południe, skoro piekarz sprzedał je na kempingu .

Dojazd jest fatalny, gliniastą drogą szerokości samochodu więc jeżeli coś jedzie z naprzeciwka, to jest problem.

Wjechanie na sam kemping, wymaga raczej terenówki z reduktorem i niezłej woltyżerki, stąd więcej tam przyczep stacjonarnych, niż gości.

Są tam co jakiś czas zatoczki, by się wzajemnie przepuszczać ale z przyczepą się tam nie zmieścimy.

Usytuowanie jest północne, stąd szybko zapada zmrok na mocno nachylonym zboczu kempingu.

Kemping nie posiada własnego dojścia do plaży i jeziora więc trzeba się wciskać na małą plażę tamtejszego ośrodka wczasowego ( wczesny Gierek), mijając śmierdzącą przepompownię ścieków , jakieś 20 m od linii brzegu .

Ścisk, brudna woda w jeziorze, jakaś rura wyglądająca na ściekową, wyprowadzona bez skrępowania na plażę do jeziora.

Po przeciwnej stronie jeziora widać brzeg oblepiony domami i pensjonatami Chmielna, skąd w sobotę dolatują dźwięki potańcówki, co w połączeniu z rykami i kwikami z ośrodka wczasowego stanowi tło tamtejszego obcowania z przyrodą.

Jezioro jest połączone z sąsiednim przesmykiem obok plaży miejskiej i można tam się przeprawić kajakiem pod mostem.

W tym sąsiednim jeziorze woda jest zdecydowanie czyściejsza, bo nie ma tam ośrodków, ani kempingów ale nie ma też plaży i miejsc, by wejść do tej wody.

Potencjalne przesmyki pomiędzy szuwarami zablokowane są zwykle przez wesołe rodzinki, które świtem zarezerwowały sobie wejście i nie dają szans „intruzom”.

Ciekawostką tamtejszej okolicy są „ruiny zamku” we wsi bodajże Łapalice.

Na drodze z Gdańska do Chmielna tworzą się potworne korki w obie strony ale ponoć szczęśliwi czasu nie liczą .

Nawiasem jechać aż ze Szczecina, w takie atrakcje ?

Może to komuś pasuje ale musi być zdesperowany :)

Edytowane przez adamkwiatek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.