Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery do niewiadówki


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale oryginalnego do N126 czy 126n to jeszcze nie widzialem.

Ja tez sie z tym nie spotkalem ale moze nie trzeba zbyt wiele trudu aby przystosowac do niewiadowki np taki gotowy bagaznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, wlasnie wrocilem z Mazur i widzialem Niewiadowke z typowym bagaznikiem na rowery mocowanym do haka samochodowego. Glowka haka byla przykrecona do stalowej belki pod przyczepa widoczna na zdjeciu powyzej, wydaje mi sie , ze to niezle i uniwersalne rozwiazanei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie wrocilem z Mazur i widzialem Niewiadowke z typowym bagaznikiem na rowery mocowanym do haka samochodowego. Glowka haka byla przykrecona do stalowej belki pod przyczepa widoczna na zdjeciu powyzej, wydaje mi sie , ze to niezle i uniwersalne rozwiazanei.

 

Możesz to jeszcze raz i powoli napisac :niewiem::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważałem taki sposób. Haczyk od busa na 4 śrubki + bagażnik za ok 250zł ale jak w wcześniejszych postach pisano zasłonięta tablica i światła a wiec kłopoty z tym związane. Ponadto, belka tak obciążona będzie mocno skręcana i myślę, że należało by ją wzmocnić aby długo pojeździła, haczyk od busa ma kilka cm a belka jest dość ukryta pod skorupą to trzeba by kombinować ze szrotu jakiś hak do osobówki i przerabiać go do tych potrzeb.

Wielki PLUS to, że można bagażnik przełożyć na hak samochodu.

Korzystna jest przy bagażniku montowanym wysoko – jak w moim przypadku- możliwość obserwacji w lusterku czy rowery „jeszcze są” – całkiem dobrze je widać nawet bez odsłaniania firanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że belka 2 rowery spokojnie wytrzyma. Przy trzech można by pomyśleć o jakichś wzmocnieniach. Natomiast największy problem widzę w zasłanianiu świateł. Trzeba by zrobić dodatkowe i tak podłączyć, żeby w czasie jazdy (teraz niestety przez cały dzień) nie działały podstawowe bo trzy zestawy świateł to dla alternatora chyba będzie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że belka 2 rowery spokojnie wytrzyma. Przy trzech można by pomyśleć o jakichś wzmocnieniach. Natomiast największy problem widzę w zasłanianiu świateł. Trzeba by zrobić dodatkowe i tak podłączyć, żeby w czasie jazdy (teraz niestety przez cały dzień) nie działały podstawowe bo trzy zestawy świateł to dla alternatora chyba będzie za dużo.

dlaczego ma zasłaniac światła ?????popatrz na tył przyczepy( światła ) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że wszystkie bagażniki rowerowe montowane na hak mają swoje światła i miejsce na tablicę? jak kupowałem taki kilka lat temu to wszystkie posiadały (oczywiście te które oglądałem, innych nie było).

I też rozważałem zamontowanie tego bagażnika za Niewiadówkę, lecz mam bagażnik na trzy rowery (rowery też nie lekkie), poza tym podłączenie jeszcze jednego kompletu świateł to dodatkowe obciążenie instalacji, trachę spanikowałem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadówka z hakiem miała bagażnik na 2 rowery bez dodatkowych świateł, niestety zdjęcia nie zrobiłem, nie spodziewalem sie takiego tematu. Zwróciłem uwage, ze z widocznościa świateł przy dwóch rowerach nie bylo kłopotu. Niestety trudno powiedzie co na to policja powie przy kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.