Skocz do zawartości

Camping nad jeziorem Licheńskim


lucjan

Rekomendowane odpowiedzi

Majowy weeked spędziłem wraz z kilkoma znajomymi na campingu, jak w tytule.

Byłem tam pierwszy raz, więc wrażenia są szczególnie istotne.

Dokonaliśmy otwarcia sezonu na tymże campingu, planowanego przez właściciela na termin późniejszy. Więc siłą rzeczy były jeszcze pewne mankamenty, ale nie na tyle dokuczliwe by się zrazić do miejsca.

Camping położony nad samym jeziorem, było rewelacyjne cicho. Byliśmy w kilka osób. Delektowaliśmy się wszechobecną ciszą, jakże piękną wobec miejskich hałasów. Szum wiatru oraz fal, wzbogacony rechotem żabek oraz śpiewem ptaków był wszechobecny prze kilka dni naszego tam pobytu.

Tak pięknej ciszy nie zakłócaliśmy - w przeciwieństwie do tradycji niektórych turystów i campingów - radiami samochodowymi rozkręconymi na cały regulator, przy otwartych drzwiach auta. Nie było trunkowania ani głośnych nocnych rozmów polaków czy biesiadnych śpiewów do rana.

Za to przełaziliśmy po okolicy sporo kilometrów, mimo kilku chłodnych ale jednak słonecznych dni podładowaliśmy swoje akumulatory, syciliśmy wzrok i dusze otaczającym nas pięknem oraz wszechobecną ciszą i spokojem.

Mile zaskoczył nas właściciel campingu, który był bardzo miły i sympatyczny, pomagał ustawiać przyczepę, opisał nam okolicę i jej uroki.

A przy tym, przy płaceniu za pobyt okazało się, że tam jest bardzo tanio: 20 zł za przyczepkę za dobę + 1 zł za 1 kW zużytego prądu.

Wraz z żona wrócimy tam napewno. Wszak od mojego miejsca zamieszkania to tylko 130 kilometrów, więc nawet na dwa dni się opłaca pojechać.

post-17280-imported-e9694f1a-e9cb-4b88-8799-9825bcd81bf7_thumb.jpg

post-17280-imported-f5e0ac7a-4e9a-4d32-bdb3-163df4ce513b_thumb.jpg

post-17280-imported-f3741472-5329-4e6b-8cda-8c7d23c73777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wielu lat jeżdzimy do lichenia ale nie wiedziałem ze tam jest kamping.

 

samochodem osobowym oczywiście

 

podaj prosze jakie warunki - sanitariaty, prysznice, ciepła woda i opłaty

 

mam blisko to wpadne na wekend kamperkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę EwaMarek, odpowiadam:

- lokalizacja i dojazd: miejscowość Niedźwiady Małe, brak jakiegokolwiek oznakowania kierujacego do campingu; od Lichenia jedzie się w kierunku północnym drogą na Ślesin, po ok. 1,5 km za hotelem Magda w Licheniu skręca się w lewo w pierwszą asfaltową drogę (tuż przed przejazdem przez tory kolejowe - patrzeć na znak drogowy informujacy o przejeździe), następnie prosto przez wieś, na jej końcu ostry zakręt w prawo (w lewo na samym łuku zakrętu jest zjazd do Lichenia Starego - piękna droga przez las, doskonała na spacer, wyprowadza na tyły bazyliki oraz do Domu Pielgrzymkowego), przejazd przez tory kolejowe, następnie ok 200 m prosto, droa skręca w lewo, przjazd mostem nad zwężeniem j. Licheńskiego, następnie znów w lewo i po kilkuset metrach ostro w prawo (bo na wprost prowadzi ślepa droga - uwaga na znak), ok 400 m i zjechać należy w pierwszą drogę asfaltową w lewo, po 100 m przejazd prze tory kolejowe, 400 m prosto. Przy pierwszych zabudowaniach po lewej (okazały dom z pięknym ogrodzeniem z cegły klinkierowej i z kutej stali), po prawej mieszka właściciel campingu, po lewej stoi pawilon handlowy, jest na drodze mało widoczny żandarm (mocno porysowany podwoziami aut). Pomiędzy tym pawilonem, a wspomnianym pięknym ogrodzeniem jest prowadząca w lewo (czyli na wschód) wprost do campingu (ok. 300 m) droga gruntowa w którą należy skręcić. Opisana droga dojazdowa od Lichenia nie jest zbyt szeroka, ale asfalt jest OK,

- sanitariaty; zlokalizowane w wolnostojącym murowanym budynku, krytym blachą. Są w budynku po 2 kabiny WC dla mężczyzn i kobiet oraz po 2 umywalki (była zimna woda) oraz po 1 kabinie prysznicowej (w dniu naszego odjazdu została uruchomiona ciepła woda),

- jest możłiwość podpięcia się pod zasilanie elektroenergetyczne, właściciel nawet użycza przewody,

- ponieważ camping nie był jeszcze przygotowany na otwarcie sezonu (właściciel planował uruchomienie w połowie maja), stan sanitariatów nie był najlepszy, było trochę pajęczyn, błotka, brudu na umywalkach i w kabinach WC. Ale jak zapewniał właściciel wszystko ma być później OK,

- pole campingu jest w ciągłym zagospodarowaniu (stały 2 domki campingowe; jeden do zamieszkania, drugi był dopiero urządzany, czekała konstrukcja trzeciego domku do postawienia na wybudowanych fundamentach; ponadto na placu były postawione pod zadaeszeniem 4 duże przyczepy campingowe i 1 wolnostojąca - do wynajęcia; pod tym zadaszeniem były stoły). Ta część placu otoczona jest młodnikiem lasu sosnowego (w wieku drągowizny). W kierunku zachodnim od tego placu właściciel urządza kolejne 2 duże place campingowe (nasadził młode sosny, z wydzieleniem sektorów dla przyczep,

- jest bezpieczne zejście na plażę, na plaży piaszczyste boisko do siatkówki oraz molo z drabinką dla pływających wpław w jeziorze, woda wydawała się być czysta, dno piaszczyste, ale głęboko, na wysokości mola ponad 2 m,

- do jeziora okresowo jest zrzucana ciepła woda z elektrowni w Pątnowie,

- w jeziorze są ryby (ponoć administratorem wody jest PGR w Gocławiu, tam można wykupić kartę uprawniającą do połowu ryb),

- po obejrzeniu okolicy (m.in. piękny 4 kilometrowy spacer wokół jeziora (przez pola, lasy, torami kolejowymi) do Bazyliki Licheńskiej, oraz po zachodniej stronie jeziora, okazuje się, że tereny rolne zostały opanowane przez miłośników rekreacji, pola zostały pogrodzone i zabudowane domkami rekreacyjnymi (niektóre przypominają raczej pałace) i pięknymi trawnikami. Warto pójść drogą asfaltową wśód tych działek (ok. 2 km) i pospacerować brzegiem jeziora (piękny widok na Bazylikę) oraz po lesie w kierunku na Gocławice,

- według właściciela w sezonie camping cieszy się sporą popularnością.

 

Tak jak już wcześniej pisałem, za pobyt przyczepą i autkiem płaciłem 20 zł za dobę (bez względu na ilość osó:ok: oraz 1 zł za 1 kW zużytego prądu.

Za wynajęcie dużej przyczepy stawka zaś wynosiła 40 zł + opłata za zużyty prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za informacje

 

czyli ten kemping dopiero powstaje.

 

ja widziałem bliżej baziliki pole namiotowe i myslałem ze to tam ale zdjęcie mi nie pasowało

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.