Skocz do zawartości

Moja przyczepka (szary11)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

kurka, 80zł nie mało biorąc pod uwagę, że tak mało sie korzysta z przczepy w roku. Ona nie ma kiedy się podużyć przez sezon! Ale oczywiście Państwo uważa, że jak kogoś stać na kemping to ma kase i może płacić... mogli by chociaż co dwa lata wymagać przeglądu a nie co rok... ile przecież takich przyczep stoi w bezruchu na działkach i to cały rok, a co za tym idzie ile zachodu by ciągnąć ją do stacji diagnostycznej dla samych badań...

 

 

Fajna sprawa, słyszałem, że jest bodajrze w Holandii lub Francji (choć nie jestem pewien na 100% że tam). Przyczepa jest uważana jako część samochodu i dodatkowo nie rejestruje się jej, a jedynie dorabia dodatkową tablicę rejestracyjną (taką jak na samochodzie). Nawet z ubezpieczenia samochodu przyczepa taka kożysta... to dopiero wygoda! Ale czy napewno tak jest? Ja słyszałem tylko od kogoś, sam nie sprawdzałem.

 

Podobno zresztą w Polcse było w latach 70 i początku 80 (Karawaning, R. Szepke), że u nas też nie rejestrowano oddzielnie przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Holandi jest właśnie tak jak piszesz. Dorabiasz trzecią rejestrację i ubezpieczenie samochodu jest ważne.

Dlatego do Polski przyczepy z holandi najtaniej wychodzi jak Ci jakiś holender przyciągnie :bevil: . Bo tak to same ubezpieczenie na miesiąc wykupić to jest 150 euro :banan:

 

A wracając do kosztów - przyczepy nie są takie drogie w utrzymaniu jak kamper. Opłać sobie za takiego ubezpieczenie jak mieszkasz w większym mieście :palacz: przecież to pewnie z jakieś 1000 zł.

 

Niestety w Polsce nikt nie myśli o tej formie turystyki - ani firmy ubezpieczeniowe, ani państwo - chyba to przez to, że jest NAS tak mało :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba cos robic by było nas więcej! Tylko co? Kurka, mam takiego bzika a nikogo ze znajomych nie moge namówić na taką formę wypoczynku :palacz: W namiotach czemu nie, ale kemping? Mówią, a po co i w namiocie można pospać, a ileż ja tam jeżdże (a jednak 3-4 razy jeżdżą te osoby ze mną), szkoda kasy i takie tam...

Może bariera tez jest wiek? Patrząc na ludzi co uprawiają turystykę kempingową raczej to są ludzie w wieku 30-60 lat. Młodszych np jak ja (mam 24 lata) jeszcze nie spotkałem z kempingiem a rok rocznie pare wyjazdów się zalicza w różne miejsca!

A może ludzie uważają karawaning za coś egzotycznego u nas w kraju?

Jak Wy myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niecałe 22 lata :banan: i mam jednego przyjaciela, który też bardzo lubi karawaning. Miał też przyczepę, niestety musiał sprzedać. No w każdym bądź razie nie uważa on tej formy turystyki za coś dziwnego.

A tak to wszyscy uważają, że mam dość orgiynalne hobby. Oprócz rodziców i dziewczyny.

Prawda że młodych za często z przyczepą nie spotkasz :piwko:. No chyba że są to serferzy i jadą na hel :bevil:.

A tak poza tym to młodzież z Warszafki nie jeździ nawet pod namioty tylko najczęściej na kwatery :palacz:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Tomii nie tylko Ciebie uważają za dziwaka z tym hobby :piwko: U mnie mówią, że stary już jestem jak w namiocie nie chcem spać jak zwykli młodzi ;-) Oj nie znają oni uroków kempingu!!! :bevil: A wmówić też sie nie da!

 

PS. Warszafka wygodniaszcza jest;) :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mniej więcej określiłam się na jaki kolor Tomii ma pomalować elementy kuchenne- w końcu to ja będę tam urzędować :palacz: a dotego poczyniłam pierwsze zakupy (tak całkiem przypadkiem)- obrusik, co by każdy posiłek był przyjemniejszy :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Robiłem też wzmocnienia podłogi przy wejściu i pod aneksem kuchennym.

 

Przerobiłem elektryke 12 volt, aby "na dziko" wszystko(tv,antena+wzmacniacz,radio)chodziło z akumulatora pod szafą. Akumulator ładuję korzystając z alternatora mojej reni.

 

Obie te przeróbki bardzo mnie interesują, :bevil: więc jeżeli można to proszę o szerszy opis (oczywiście w nowym wątku aby nie było OT) :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też by zainteresowała przeróbka elektryki na 12V, a szczególnie doładowywanie akumulatora... bo 12V już mam w całej przyczepie a w niej równiez mam drugi akumulator a jak wiadomo prąd powoli ubywa... na weekendowe wyjazdy wystarczał spokojnie (75Ah) i nie żałując go, ale na dłużej może być problem...a w tym roku zamierzam się wzbogacić o telewizor (radio już jakieś mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://img1.spx.pl/u/Zdjcie2_1035.jpg

http://img1.spx.pl/u/Zdjcie4_1036.jpg

http://img1.spx.pl/u/Zdjcie6_1037.jpg

 

zrobiłem 3 zdjęcia wnętrza mojego niewiadowka, niestety służy teraz za skład materacy i materiałów od drugiej przyczepy ale cokolwiek widać i tak :D Zdjęcia też nie są najwyższych lotów bo telefonem robione, ale coś z nich napewno dostrzeżemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Niestety nie udało mi się dojść "do porozumienia" ze zdjęciami mojej przyczepki, nie chcą mi się załączać, ale opowiem jak u mnie zaczęła sie przygoda z kempingiem.

Przyczepa kempingowa stała się moim marzeniem jak miałem okazję spędzić pare nocy w dużym 5 metrowym burstnerze rodziców mojej dziewczyny. Ale jako biedna studencina nie bardzo wiedziałem jak zdobyć fundusze na własną dwukółke. Myślałem by nazbierać z 1000zł i kupić jakiegoś niewiadowa do lekkiego remontu. I tak po paru tygodniach natknął mi się znajomy u którego stała 126 doszczętnie zdezolowana przez jego dzieci i chciał się jej pozbyć za friko :) Nie mogłem odpuścić!!! I pewnego wieczoru zjawiłem się u niego po nią. Nie zachwycała zbytnio, miała popękane szyby, śmierdziała w środku, podłoga łamała się, itd itp... istna tragedia!!! Inny sąsiad jak ją zobaczył zapropnował że zabierze ją na kurnik za 200zł. Ale nie oddałem!

Postanowiłem ja wyremontować... a raczej wykonać od podstaw! Ze środka poleciało kompletnie wszystko, meble wraz z konstrukcjami, podłoga, firanki, pokrowce... została sama buda wraz z instalacją elektryczną, która wymagała jednynie wyczyszczenia styków i działa do dziś ok. Budę solidniej domocowałem do ramy (jest ocynkowana, nie wymagała żadnej ingerencji), kupiłem okno przednie nówke (180zł)i zacząłem ładowac dalej kase. Uszczelki okien zdjęte oczyszczone i na nowo zamocowane (silikon dla doszczelnienia i wkręty dla mocnego trzymania zamiast zszywek tapicerskich jakie są seryjnie). Podłogę wykonałem z paneli podłogowych (jasny orzech) odizolowanych od spodu pianką. Konstrukcje mebli powstały z kanciaków sosnowych o różnych przekrojach, ścianki mebli powstawały z różnych płyt MDF, płyt wiórowych i sklejki.Starałem się wszystko w jeden deseń dać i wmiare wyszło. Wszystkie ścianki, drzwiczki są białe a ranty zamaskowane zieloną okleiną. Ścianki wewnętrzne przyczepy wykleiłem wykładziną podłogową w zielonym odcieniu. może nie daje to idealnej izolacji termicznej, ale ile w niej spałem źle się nie czułem.

Efekt najlepiej było by obejrzec na zdjęciach, ale narazie nie wiem jak tego dokonać :palacz: Napewno jak mi się już uda zamieszcze dla pochwalenia sie efektem.

Również od zewnątrz miałem nieco roboty. Oryginalna biała barwa nie dawła się odczyścić, zostawały różne przebarwienia i postanowiłem ja odmalować. Wybór koloru padł na kość słoniową. Z efektu również jestem zadowolony mimo, że warunki w jakich malowałem nie były idealne (pod chmurką) i kilka owadów oraz kurz sprawdzał lepkośc lakieru. Wymieniłem też światła tylne na nowe bo seryjne były podmatowione i nie świeciły jak należy.

Przyczepkę użytkowałem 1,5 sezonu i narazie spisywała się bardzo dobrze. Jedynie na początku miałem kilka niedoróbek (za słabe mocowanie stołu, szafa sie otwierała, za mało półek...) ale z czasem wszystko udoskonaliłem i nadal wprowadzam udogodnienia. Mam w niej również zamontowane radyjko z 2 głośniczkami zasilane dodatkowym akumulatorem chowanym w jednym z łóżek. Akumulator również rozświetla wnętrze przy pomocy 2 lampek, wiosną zamontuje światło zewnętrzne nad drzwiami, i wentylatorek z nagrzewnicą (wszystko na 12V).

W środku czuje sie świeżość (wszystkie materiały nowe poza materacami, które jedynie solidnie uprałem i nałożyłem nowe pokrowce uszyte przez mame za co jej wielkie dzięki!!!), a to, że wszystko wykonane jest własnoręcznie daje niezapomniane przeżycia z użytkowania mojej N126es (tak mam ją wpisaną w dowód rejestracyjny).

 

To po krutce jest opowieść o pierwszej przyczepie. Teraz jestem w posiadaniu sporo większej Ace AIrstream, za której remont biore się od wiosny. Ją w sumie trzeba tylko solidniej odświeżyć, zakres prac będzie znacznie mniejszy, ale o tym może przy następnej okazji, jeśli ten post Was zainteresuje. Pozdrawiam!

 

2g9udjfkfosvr3rg.jpg

vtpp39j6nqwk7j7p.jpg

cawfjubtgaaqncfx.jpg

rj81470bsn003nt7.jpg

2n5ttw7bjbqh6ijf.jpg

xydgrxp34t7q7dor.jpg

Odkopałem dzisiaj ten opis. Fantastyczny początek.

Ktoś to jeszcze pamięta ?

Może to pomysł na nowy wątek pt..."mój pierwszy raz :-) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta :D

 

Szczególnie złożenie się stolika pierwszej nocy spędzonej w przyczepie ;) Z żoną (wówczas dziewczyną) co raz to wspominamy  :yay: Znajomi, którzy spali w namiocie pod przyczepą również zostali wybudzeni tym hukiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo blokadek żadnych nie przewidziałem :D;) Projekt całego wnętrza był własny, sam bez większego doświadczenia. Trochę więcej miałem błędów konstrukcyjnych, ale później w praktyce się je wyeliminowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.