Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

od razu test zrobiłem na czystej wodzie i doszedłem do wniosku, że odpowietrzanie za pomocą dziury wlotowej powoduje zbyt szybki wypływ zawartości i w efekcie "upiększenie okolic zlewni" niebieskimi względnie zielonymi kropkami.

 

możesz zrobić nie duży otwór i też kontrolować wypływ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja zamiast tego dysku mam tylko wytłoczkę przygotowaną pod jego montaż. wydaje mi się, że Potty to są modele z poprzedniej serii i są starszymi konstrukcjami. zdziwił mnie zapiw w instrukcji obsługi, mówiący o zakazie używania do konserwacji uszczelki przy wlocie wazelina. napisali że wazelina może uszkodzić gumę. przeciez wazelina techniczna jest zalecana do konserwacji gum. a tam az się prosi o odrobinkę poślizgu, żeby się uszczelka wolniej wycierała przy odsuwaniu klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam..! Wczytuję się w temat WC bo......... kupując starą przyczepę, warunkiem było WC /mogło być przenośne/,jest więc przenośny Thetford /chyba tak się pisze / typu nie znam ale.......spłukiwanie odbywało się rok temu poprzez przycisk niebieski z lewej strony toalety ,pod nim zaś był  zestaw 6szt "paluszków"AA 1,5V ,który uruchamiał spłukiwanie..Padło to teraz i.......nie wiem jak dostać się do pompki..!? Wyjąłem zastaw baterii,pod nim jeszcze niżej były wkręty mocujące obudowę w/w zestawu i .......tu zostałem wyhamowany ,nie wiem jak dostać się do samej pompki wiem,że jestem blisko ,ale tam brak jakichkolwiek śrubek,wkrętów ,a wyrwać,połamać to nie sztuka...! Myślę na b.krótko podłączyć 12V z akumulatora,może ruszy...!? Podpowiedzcie proszę ,kto wie..!! Teraz mała konewka załatwia temat,ale nie o to tu chodzi prawda...!  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę trochę temat. Czy jest możliwość ustawienia pompki w spłuczce lub ustawienie tej końcówki którą wylatuje woda przy spłukiwaniu ? Zalewa mi kibelek z lewej strony gdy spłukuję zawartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często końcówka jest poluzowana na mocowaniu, sprawdź to zdejmując ją i zatrzaskując na nowo. Pompka nie ma nic wspólnego z tymwysłane z telefonu

Może poprzedni właściciel wymienił pompkę na zbyt mocną i przelewa się przez rant...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak, jak Koledzy napisali (np. wyższe ciśnienie), to najprostszym sposobem będzie je ograniczyć, a to osiągniesz np. w nast. sposób:
zdejmujesz końcówkę węża z pompki i wkładasz w nią kilkucentymetrowy odcinek rurki o mniejszej średnicy (długość i średnicę wewn. dobierasz doświadczalnie - średnica zewnętrzna powinna być taka, aby rurka wsuwała się jedynie z delikatnym oporem). Potem zakładasz z powrotem rurkę na pompkę i to wszystko.

post-8228-0-76519500-1483804124_thumb.jpg
Można też inaczej: na rurkę zakładasz metalową opaskę zaciskową i zagniatasz kombinerkami do momentu uzyskania właściwego ciśnienia (ostatecznie w pewnych granicach można to zrobić również przy pomocy tradycyjnej opaski skręcanej). Sposobów na ograniczenie ciśnienia wypływającej wody jest wiele, z pomocą przyjdzie kreatywne myślenie. ;)
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.