Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

WC w przyczepie/kamperze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#406 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4107 postów
  • SkądKrk
  • Sprzęt:Przyczepa

Napisano 25 luty 2011 - 07:05

od razu test zrobiłem na czystej wodzie i doszedłem do wniosku, że odpowietrzanie za pomocą dziury wlotowej powoduje zbyt szybki wypływ zawartości i w efekcie "upiększenie okolic zlewni" niebieskimi względnie zielonymi kropkami.

możesz zrobić nie duży otwór i też kontrolować wypływ :)

;(

#407 hippis

hippis

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 350 postów
  • Telefon:510244385
  • SkądOkolice Żyrardowa
  • Model:HOME-CAR R481
  • Holownik:Scenic Grand

Napisano 25 luty 2011 - 07:24

ja zamiast tego dysku mam tylko wytłoczkę przygotowaną pod jego montaż. wydaje mi się, że Potty to są modele z poprzedniej serii i są starszymi konstrukcjami. zdziwił mnie zapiw w instrukcji obsługi, mówiący o zakazie używania do konserwacji uszczelki przy wlocie wazelina. napisali że wazelina może uszkodzić gumę. przeciez wazelina techniczna jest zalecana do konserwacji gum. a tam az się prosi o odrobinkę poślizgu, żeby się uszczelka wolniej wycierała przy odsuwaniu klapki.

Pozdrawiam serdecznie

#408 kornak

kornak

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1025 postów
  • Telefon:516080649
  • SkądStolica-kujaw zach- CIN
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:poszukiwana N-lub do750kg
  • Holownik:Mercedes-2,5td

Napisano 25 luty 2011 - 09:05

D tych rzeczy dobry jest silikon w aerozolu konserwuje wszystko

kornak20

#409 hippis

hippis

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 350 postów
  • Telefon:510244385
  • SkądOkolice Żyrardowa
  • Model:HOME-CAR R481
  • Holownik:Scenic Grand

Napisano 25 luty 2011 - 17:59

cenna uwaga zapomniałem, że istnieje coś takiego. oni tam jakieś brednie o oliwie z oliwek wypisują, ale tylko przy dłuższym przestoju w korzystaniu.

Pozdrawiam serdecznie

#410 slaw1948

slaw1948

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
  • Skąd40 lat w Tychach,od 2000 r.Borne Sulinowo.!
  • Model:wilk 460 stoi nad wodą..
  • Holownik:dorożka to,suzuki liana 1,6 benz.. 107 "kucyków"

Napisano 03 lipiec 2015 - 11:24

Witam..! Wczytuję się w temat WC bo......... kupując starą przyczepę, warunkiem było WC /mogło być przenośne/,jest więc przenośny Thetford /chyba tak się pisze / typu nie znam ale.......spłukiwanie odbywało się rok temu poprzez przycisk niebieski z lewej strony toalety ,pod nim zaś był  zestaw 6szt "paluszków"AA 1,5V ,który uruchamiał spłukiwanie..Padło to teraz i.......nie wiem jak dostać się do pompki..!? Wyjąłem zastaw baterii,pod nim jeszcze niżej były wkręty mocujące obudowę w/w zestawu i .......tu zostałem wyhamowany ,nie wiem jak dostać się do samej pompki wiem,że jestem blisko ,ale tam brak jakichkolwiek śrubek,wkrętów ,a wyrwać,połamać to nie sztuka...! Myślę na b.krótko podłączyć 12V z akumulatora,może ruszy...!? Podpowiedzcie proszę ,kto wie..!! Teraz mała konewka załatwia temat,ale nie o to tu chodzi prawda...!  Pozdrawiam

#411 elvis52

elvis52

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1622 postów
  • Telefon:609044279
  • SkądKatowice
  • Model:Hobby 540 UL
  • Holownik:Ford Galaxy 1.9 TDi 90km/Galaxy 2.0 TDCi 140km

Napisano 07 styczeń 2017 - 13:26

Odświeżę trochę temat. Czy jest możliwość ustawienia pompki w spłuczce lub ustawienie tej końcówki którą wylatuje woda przy spłukiwaniu ? Zalewa mi kibelek z lewej strony gdy spłukuję zawartość

#412 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2509 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:40

Często końcówka jest poluzowana na mocowaniu, sprawdź to zdejmując ją i zatrzaskując na nowo. Pompka nie ma nic wspólnego z tym

wysłane z telefonu

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#413 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4000 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:43

Często końcówka jest poluzowana na mocowaniu, sprawdź to zdejmując ją i zatrzaskując na nowo. Pompka nie ma nic wspólnego z tymwysłane z telefonu

Może poprzedni właściciel wymienił pompkę na zbyt mocną i przelewa się przez rant...
Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ Dołączona grafika

#414 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2509 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:46

Może poprzedni właściciel wymienił pompkę na zbyt mocną i przelewa się przez rant...

Kto to wie B)

wysłane z telefonu

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#415 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8455 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 07 styczeń 2017 - 16:49

Jeśli jest tak, jak Koledzy napisali (np. wyższe ciśnienie), to najprostszym sposobem będzie je ograniczyć, a to osiągniesz np. w nast. sposób:
zdejmujesz końcówkę węża z pompki i wkładasz w nią kilkucentymetrowy odcinek rurki o mniejszej średnicy (długość i średnicę wewn. dobierasz doświadczalnie - średnica zewnętrzna powinna być taka, aby rurka wsuwała się jedynie z delikatnym oporem). Potem zakładasz z powrotem rurkę na pompkę i to wszystko.

images.jpg
Można też inaczej: na rurkę zakładasz metalową opaskę zaciskową i zagniatasz kombinerkami do momentu uzyskania właściwego ciśnienia (ostatecznie w pewnych granicach można to zrobić również przy pomocy tradycyjnej opaski skręcanej). Sposobów na ograniczenie ciśnienia wypływającej wody jest wiele, z pomocą przyjdzie kreatywne myślenie. ;)
IMHO

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych