Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

ooo robin o soli nie pomyslalam a takie to proste i zawsze po reka ... ale odrazu pomyslalam o "zimowym" plynie do spryskiwaczy :bzik:

 

chociaz z drugiej strony, jadac masz pusta kasete a stojac zima i tak dziala caly czas ogrzewanie, to nie powinno nic zamarzac.

 

Ostatnio bylo u nas w nocy -7 stopni, a ze chcemy jeszcze na weekendy wyskakiwac zanim snieg nie spadnie to mam w kasecie wode z niebieskim przyszykowane do startu i tez sie balam ze zamarznie, ale rano sprawdzalismy i bylo w stanie plynnym. Tylko ze Columbus stoi przy scianie budynku warsztatowego z drugiej strony jest zywoplot i tam chyba jest cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sól, płyn do chłodnic...to dobre pomysły tylko czy uszczelnienia Thetforda to wytrzymają?

 

No to ciężko przewidzieć... płyn do chłodnic pracuje w przewodach gumowych więc w sumie nie powinien wchodzić w reakcję... teoretycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Także miałem na uwadze kupno małego wigwamiku i zainstalowania w nim prysznica i toalety obok Niewiadki . Ale wiąże sie to z ciągłym rozstawianiem takiego wynalazku . Mając na uwadze niezbyt przyjemne doświadczenia z porannym dreptaniem po rosie , czy podczas majowego przymrozku , wolę wynająć domek za 40- 50 zł . Ciągłe gadanie mojej zony o zakupie kampera osłabia moje zapędy w lokowaniu kasy w udogodnienia przy Niewiadce . Taki namiocik z full wyposażeniem to ok. 3 tysiaczków . Na razie , jeżeli nie jest to zorganizowany kemping , to wzorem Affy musi mi wystarczyć saperka i woda w jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja również używam toalety przenośnej która stoi w przyczepie (łazienka) niema problemu z "zapachami" pod warunkiem że płyny które używam są zagraniczne (holenderskie lub czeskie) do dolnego zbiornika niebieski przechodzący w granat a do góry są różne w zależności od zapachu,NIEKUPOWAC POLSKICH niezdają egzaminu.Raz kupiłem bo się połaszczyłem że są tansze tzn za 50 zł. 2.5l. a zachodniego tylko 2l. i póżniej żałowałem bo w efekcje wyszło drożej i "pachniało niemiłosiernie" chociaż po kolorze wyglądało że to samo.JA ostatnio kupiłem w CASTORAMIE i nie narzekałem,kosztowały po około46zł.każdy.Z pozdrowieniami stary karawanignowiec od 20 lat. :czerwona::wpysk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Płyn różowy, niebieski, zielony...., niech mi któś przybliży temat.

Przeczytałem całość w tym temacie, piszecie i rozprawiacie o płynach w tych trzech kolorach - wszyscy (??) wiedzą o co chodzi.

W innym miejscu na forum czytałem o jakichś granulkach utylizujących (??).

Przebiegłem już po okolicznych sklepach pytając o coś takiego do przenośnych toalet, ale na razie nic takiego nie trafiłem.. :]

 

Płyn różowy, niebieski, zielony.... - jaki producent, gdzie to kupujecie?? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony jest teoretycznie ekologiczny, niebieski teoretycznie silniejszy...
Te dwa są do dolnego czyli brudnego zbiornika, różowy jest do górnego czyli spłuczki. W zasadzie ma na celu ułatwienie spłukiwania. O granulki to chyba ja się pytałem, w zasadzie jest to to samo co płyn, ale łatwiejsze w dozowaniu i przechowywaniu, niestety droższe. A żeby cię dobić sprawami WCtowymi to jeszczę nadmienię, że są specjalne papiery do toalet chemicznych :niewiem:

A gdzie kupić ? Ja kupowałem na Allegro, albo jak radzi Piotrek w elcampie, lub innym specjalistycznym sklepie. Kiedyś niebieski płyn widziałem w Castoramie. Co do firmy to się nie wypowiadam, bo chyba każdy spełnia swoje zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam firmy Thetford - niebieski lub zielony. Nie próbowałem innych. Ten jest OK. Tylko do dolnego zbiornika. Różowy próbowałem ale ostatecznie zrezygnowałem. Pozostawia taki chemiczny zapach a wg. mnie nic nie daje. Spłukuję samą wodą. Oprócz sklepów "kampingowych" można jeszcze kupić w żeglarskich. Także specjalny papier toaletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam kupiony w Auchan płyn niebieski Fiamy? bodajże. Kosztował 20zł za 2 litry. Działa równie dobrze jak zielony (dozowałem 150ml do dolnego). Różowy zabija zapaszek dodatkowo, ale faktycznie nie wszystkim może się podobać.

 

Co do papieru to musi być to celulozowy. Wtedy firma nie jest ważna. Velvet celulozowy rozkłada się tak samo jak thetford - również już sprawdzone. A cena znacznie niższa. 4 rolki thetforda kosztowały mnie 16zł, 8 rolek velvet 8zł. Zwykły papier nie rozkłada się za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam kupiony w Auchan płyn niebieski Fiamy? bodajże.

 

Lapay chyba w każdym razie są oba do dołu i do góry tanie i dobre :niewiem:

 

Mam szary heheh http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1384&highlight=p%B3yn+lapay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.