Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej oferta prawdziwego Thetford:

http://www.scottie.nazwa.pl/thetford/thetford/Toalety_Przenosne.html

 

Nie polecam tych małych. Już na średniej osoba dorosła czuje się jak na nocniku ... :bukiet:

Oczywiście dochodzi element serwisowania. Im mniejszy kibel, tym częstsze opróżnianie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no własnie taką ofertę znalazłem na stronie thetforda. podejrzewam jednak, że te dostępne na allegro ( i nie tylko) nie są żadnymi podróbkami tylko modelami wycofanymi z produkcji pchanymi prza imorterów na nasz rynek. na allegro dostępne są te kibelki od kulku miesięcy przynajmniej ( od sierpnia zeszłego roku podglądam oferte kibli żeby znaleźć jakąś okazję), więc jakby to były podróbki to ktoś na 100 proc. zrobiłby o to dym. zabawne bo na allegro nie znalazłem ani sztuki z oficjalnej oferty thetforda.

Edytowane przez hippis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o tych beżowych ?

 

ja miałem taki kibelek już dwa lata temu, sprzedałem w zeszłym roku

to jest thetford - gdzieś pojawia się taka nazwa - chyba na pudle, a instrukcja jest identyczna jak na stronie thetford'a

być może jest to wersja budżetowa i dlatego się nie chwalą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się beżowa sprawowała? (trzymanie zawartości na miejscu, zapachy)

 

wiesz to jest tak prosta konstrukcja, że nie ma się co nie sprawować :bukiet:

(zastanowiła mnie tylko po lekturze tego wątku trwałość tej pompki i ew kupno, ale widzę że nie jest to problem)

 

otwierasz "dziurę", wpada co ma wpaść, zamykasz i tyle ... jedna uszczelka tam chyba jest

tu nie widzę różnic w stosunku do kasety

 

pełnej nie woziłem więc nie wiem czy np podczas wywrotki by się wylało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wywróci, to może wyciec trochę "zawartości" dolnego zbiornika. Tam jest taki przycisk odpowietrzający (przy wylewaniu). Przez niego potrafi po wywrotce się trochę wylać. Oczywiście, jeżeli coś w środku jest. Trzeba brać pod uwagę, że w przyczepce na dołkach mocno trzęsie.

 

Aby ten problem rozwiązać (raz w mojej starej budce kibelek się wywrócił) zamontowałem w podłodze uchwyty i gumkami (do bagażnika) przypinałem do uchwytów kibelek. Rozwiązanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój dzbanek będzie wciśnięty między ścianę łazienki a nadkole i oczywiście będzie czymś przymocowany, bo będzie jezdził często z zawartością. coś cię wymyśli jak już będzie wpasowywany na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymyśliłem coś takiego, że zamontowałem w podłodze cztery blaszane okucia narożnikowe (2x2x2cm). W te okucia wstawiałem "dzbanek". Dodatkowo dwa uchwyty (po obu stronach). Kibelek stał dość stabilnie w uchwytach, a na czas jazdy montowany był gumą. Zfotki mam na innym kompie. Postaram się zamieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupił ja dzisiaj ten oto dzbaneczek (względy finansowe niestety dały o sobie znać, albo tańszy kibel albo majówka w domu) http://www.sklep-presto.pl/product-pol-14324-Toaleta-turystyczna-Thetford-Potti-De-Luxe-ze-wskaznikiem-21L.html ( mam nadzieję, że to nie zostanie potraktowane jako kryptoreklama). Znalazłem też jedną różnice w budowie tych starszych modeli od tych nowszych. Ta, którą kupiłem nie ma guzika odpowietrzającego dolny zbiornik podczas wylewania zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik napełnienia ma, więc w dziurę nie będę musiał zaglądać. A bez odpowietrzania da się wylewać, w sumie jak sobie będzie bulgotać to może więcej osadów wyleci i innych dziadostw poprzyklejanych do ścianek.

Edytowane przez hippis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik napełnienia ma, więc w dziurę nie będę musiał zaglądać. A bez odpowietrzania da się wylewać, w sumie jak sobie będzie bulgotać to może więcej osadów wyleci i innych dziadostw poprzyklejanych do ścianek.

 

zamiast odpowietrzenia możesz rozszczelnić otwór główny. Bez odpowietrzania nie wyobrażam sobie wylewania pozostałości. TO bulgotanie wiąże się z chlapaniem, a uwierz mi - w tym wypadku to nic przyjemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w Białogórze podglądełem gościa przy g...nianej robocie. nie miał odpowietrzenia tylko zakrętkę, robił to w krótkich spodenkach nawet bez rękawiczek. Ten dzbanek, który zakupiłem ma taką fajną rurę spustową, która odsuwa od uzytkownika strumień zawartości. Podejrzewam, że nawet jakbym sobie kupił najbardziej wypasiony kibelek na rynku to i tak przy pierwszysm opróżnieniu się pochlapię. :rolleyes::)

Edytowane przez hippis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.