Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

qrde muszę się przejechać do jakiegoś sklepu i obejrzeć sobie obydwa modele bo kumpel mówił coś o układzie uszczelek między górą a pojemnikiem na fekalia. podobno w tańszych modelach zawartość dostaje się między uszczelki i śmierdzi a w tym droższym zjawisko nie występuje. jakoś mam alergię na kupowanie w sieci przedmiotów, których nie miałem okazji pomacać. martwi mnie to, że zarówno nie różnią sie szerokością a to znaczy, że bez względu na wybór muszę zdemolować trochę obudowę nadkola bo mi półtora cm brakuje... dzięki szary11 za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak powiedział szary11 nie ma w nich żadnej różnicy w jakości czy użytkowaniu. Pewnie biały kolor jest droższy, no i te dodatkowe płyny. Najważniejsze że są firmy Thetford, jest chyba najlepsza na naszym rynku.

Sprzedający tę droższą z pierwszego linku, ma w swojej ofercie również taką beżową, a jest u niego tańsza niż ta z drugiego linku.

Co do uszczelek, to są na pewno takie same.

W wyrobach innych firm mogą być inne i powodować takie przygody jak wspomniałeś.

Edytowane przez piterek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelek to prawdopodobnie powinny być takie same. Nie natknąlem sie nigdy na kilka rodzajów uszczelek ;) Aczkolwiek nie znaczy to, że nie ma. Ogólnie to trwałe jest. A o smród się nie bój - spłukujesz to pachnie :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to tylko młode kobiety korzystają z WC- A reszta do latryny (komfortowej) A jak sobie wykopią tak będą miały ;) Temat mnie interesuje bo jak mozna sr...c i to jeszcze w przyczepie :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy w przyczepie potrzebny jest sraczyk czy nie to jest kwestia gustu. jak się z żonką kręciliśmy po bieszczadach to do szczęścia mi papier tylko był potrzebny, na mazurach w wielu miejscach nie zaryzykuje wejścia w las szczególnie w klapkach... ja mam oddzielną łazienkę więc moge sobie w przyczepce postawić ( w domu te z mam toaletę i jakoś mi nie przeszkadza sr...nie we własnym domu). kupuje kibelek bo będę jeździłz o m.c. trzyletnim dzieckiem, a wiadomo, że taki maluch nie zawsze może zdążyć do kibelka zbiorowego. poza tym zamierzam częściej korzystać z postojów w miejscach, gdzie nie występują żadne formy "zorganizowanego załatwiania potrzeb fizjologicznych" więc i dorosłym się przyda wygodna deska zamiast łopaty. poza tym nie lubie sie włóczyć po nocach po kempingach w poszukiwaniu kibelka. dziwi mnie tylko jedna rzecz, na stronie producenta czyli Thetford występują modele zupełni inaczej oznaczone niż np na polskim allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ta druga to na pewno Thetford? Bo nawet nazwa jest Potty, a nie Potti.

 

Niezależnie od tego, to ważny jest wskaźnik napełnienia. Nie musisz przez dziurę zaglądać ...

 

Więc chyba jednak tańsze rozwiązanie, pomimo, że nie-markowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk chyba ma rację, "coś tu śmierdzi" z tymi toaletami, bo patrząc na inne oznaczenia na stronie producenta (o czym wspomniał hippis), to żadna z nich nie jest taka jak oryginał, hm...:bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk chyba ma rację, "coś tu śmierdzi" z tymi toaletami, bo patrząc na inne oznaczenia na stronie producenta (o czym wspomniał hippis), to żadna z nich nie jest taka jak oryginał, hm...:jump:

 

śmierdzi co najwyżej zawartość :-]

producent jest ten sam, tylko marka handlowa inna, miałem taką beżową potti i gdzieś na pudełku była nazwa THETFORD :ok:

zresztą jakie to ma znaczenie ? ja co prawda krótko bo tylko 2tyg używałem, ale problemów nie było :bukiet: (poza brakiem intymności w przedsionku :-])

kolor beżowy bo podobno jest zrobiona ze starego plastiku :-]

 

jeśli komuś się nie spieszy to Lidl ma czasem kibelki (te mniejsze) za niecałe 200zł, z tego co koledzy pisali to też są THETFORD

oczywiście sprzedawane pod inną marką, warto więc może poczekać do sezonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onna rzecz, że na rynki nazwijmy to 'wschodnioeuropejskie' często firmy puszczają inny towar niż na swoje rodzime. nazewnictwo teź sie różnić może. dla mnie osobiście kolor dzbanka i material, z ktorego jest zrobiony nie na znaczenia, byle decha byla ciepla i drzazgi w zadek nie wlazily. moze dzisiaj udam sie do sklepu z turystyką i pomacam sobie. (przepraszam za ewentualne błędy ale psalem z komórki i cos mogłem połknąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kilka egzemplarzy toalet turystycznych. W Thetfordach najczęstszą awarią jest pęknięcie harmonijki od spłuczki, która nie uniemożliwia dalszego korzystania z toalety. Miałem również toaletę Campingaz i tej nie polecam- kiepski plastik i złe wykonanie urządzenia do zamykania dolnego zbiornika. Dźwigienka do przesuwania tej klapki zamykającej pękła zaraz na początku używania.

Ogólnie nie polecam.

post-2725-0-65714700-1297940119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kilka egzemplarzy toalet turystycznych. W Thetfordach najczęstszą awarią jest pęknięcie harmonijki od spłuczki, która nie uniemożliwia dalszego korzystania z toalety.

 

można spłukać czymś z zewnątrz :bukiet:

 

u siebie w kasecie (spłuczka na 12V) czasem tak spłukuje jak nie ma prądu ...

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, zgadzam się z Tobą całkowicie...

i z tego względu tak właśnie napisałem... "nie uniemożliwia" :jump:

 

ano faktycznie, już poprawię :ok:

przy okazji, ile kosztuje ta pompka, bo na allegro nie widzę, a w sklepach są jakieś inne, ale za 150zł :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.