Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy konieczne jest lanie płynu do spłuczki? Słyszłaem ,że to tylko płyn zapachowy nie ma właściwości czyszczących. Może poprosu wrzucić kostkę WC taka jak do domowych spłuczek.

Następne to czy można czyścić takie WC (muszle i klapkę zamykającą) domestosem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nigdy nie robię w caravanie. Jest dzisiaj tyle kibelków na stacjach paliwowych czy miejcach parkingowych. Kiedyś rozmawiałem z takim co całe życie wychował się i mieszka w caravanie, i powiedziałmi, że NIE. Wyjątkiem są małe dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robię w caravanie. Jest dzisiaj tyle kibelków na stacjach paliwowych czy miejcach parkingowych. Kiedyś rozmawiałem z takim co całe życie wychował się i mieszka w caravanie, i powiedziałmi, że NIE. Wyjątkiem są małe dzieci.

Karavanem to sie zwloki przewozi i masz racje że trudno denatowi wtedy korzystac z toalety,

a toaleta w camperze czy tez w przyczepie kempingowej jest uzywana w zaleznosci od potrzeb wlasciciela

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karavanem to sie zwloki przewozi i masz racje że trudno denatowi wtedy korzystac z toalety,
Napisałem Caravan a nie karawan. Dla mnie to wielka różnica. :bzik: Po drugie jeszcze nie wybieram się tym przez K :oslabiony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przyczepie toaleta jest po to aby z niej korzystać. Żona i córka na kempingu nie pójdą do obcego WC. W czasie podróży to jest też wygoda korzystać z własnej toalety w której bez obawy można usiąść.

Moim zdaniem producenci przyczep, czy kamperów po to po to instalują toalety aby ułatwić życie użytkownikom, a nie na pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn jak najbardziej zapachowy :oslabiony:

 

- Odświeża wodę do spłukiwania muszli

- Zwiększa skuteczność spłukiwania

- Utrzymuje toaletę w higienicznym stanie

- Pozostawia na ściankach muszli ochronną warstwę płynu

- Przyjemny zapach lawendy

 

Dotyczy to THETFORD Rinse

 

A co w przypadku samochodów które nie posiadają osobnego zbiornika do spłukiwania tylko ciągną wodę z głównego zbiornika?

 

Płyn niby zapachowy ale sam niebieski również pachnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pierwszy raz spędzaliśmy wakacje mieszkając w przyczepce

powiem (napiszę) tak:

z toaletą w przyczepie jest tak, jak z oponami zimowymi w aucie .... trzeba spróbować, by poznać zalety

.... nam się przydała a wręcz okazała się niedozowana

przeżyliśmy prawie 24 godzinny opad deszczu, połączony z niezłym wiaterkiem (kemping obok pływał, nasz ominęły te atrakcje bo było wyżej)

w takich warunkach, bieganie do łazienki równało się z prysznicem

... łazienka zdała egzamin.

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robię w caravanie. Jest dzisiaj tyle kibelków na stacjach paliwowych czy miejcach parkingowych. Kiedyś rozmawiałem z takim co całe życie wychował się i mieszka w caravanie, i powiedziałmi, że NIE. Wyjątkiem są małe dzieci.

 

ale nie bo ? ;(

 

wiesz jak nie miałem to też nie robiłem, a teraz ... co 3 dni trza kasetę opróżnić ;(

 

wg tego co piszesz to producenci są strasznie rozrzutni instalując zupełnie niepotrzebny osprzęt :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robię w caravanie.

 

Ja też nie. Zawsze korzystam z WC (w przyzcepce też) ;(

 

Marios - mocno się ograniczasz, albo myślisz tylko o sobie. A przyczepkę kupuje się dla rodziny, a rodzina to:

 

ŻONA

- która czasami "nagle" potrzebuje skorzystać,

- w ciąży, która dość często korzysta, bo dziecko naciska jej na pęcherz,

- nie chce, nie lubi lub maksymalnie ogranicza korzystanie z kibla publicznego,

DZIECI

- napisałeś, że dopuszczasz, ale duże dzieci też potrzebują nagle skorzystać, bo:

- najadły się czegoś moczopędnego,

- starsze dzieci rodzaju żeńskiego (patrz żona),

- bo czasami dzieci potrafią się przeziębić i zamiast ganiać po nocy do kibla - lepiej, zeby zrobiły w przyczepkowym WC,

 

Dorośli faceci - też czasami chorują, też im się nie chce wyjść w nocy na deszcz, burzę w pidżami czy slipkach.

 

Rozwiązaniem (połowicznym) byłoby postawienie przyczepy blisko kibla publicznego na polu. Ale dla mnie takie rozwiązanie odpada. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marios! Napisałeś, że nigdy nie korzystasz z WC przyczepki bo tyle jest kibelków na stacjach, barach przydroznych itd. To po kiego grzyba Ci przyczepka? Przecież tyle jest moteli, hoteli zajazdów , domów turysty itd a Ty z uporem musisz ciągac własny dom. A gotujesz w przyczepie czy kuchnia też jest dla Ciebie zbednym atrybutem - tyle restauracyjek przy drogach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

no dobra. jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało przebrnąłem przez cały wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. w najbliższym czasie planuję zakup toalety przenośnej do przyczepki. przyglądałem się troche ofercie rynku karawaningowego i znalazłem w sumie sporo propozycji w różnych cenach. kumpel poleca mi kupno takiego kibelka http://allegro.pl/toaleta-turystyczna-thetford-campa-potti-xg-21l-i1463522443.html podobno łatwy i wygodny w obsłudze i żadnych niemiłych zapachów (dla mnie ważne bo kibelek będzie mieszkał wewnatrz przyczepy w łazience), ale znalazłem taki http://allegro.pl/toaleta-turystyczna-thetford-porta-potti-21l-luxe-i1451778136.html producent ten sam wygląd niemalże identyczny a cena o 100 prawie niższa. może mnie trzeba ;) na zatrybkę ale nie widzę jakiś zasadniczych różnic. czy ktoś może używa tych modeli i może mi coś o nich powiedzieć? a może jest jeszcze inny producent czy model z lepszym stosunkiem jakości do ceny? nie zależy mi na najtańszym rozwiązaniu bo ze względu na ograniczone środki finansowe wolę kupić droższe i na dłużej niż tańsze na raz.

 

 

pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga propozycja jest dobra. Jedna z płynami, druga bez. Ta tańsza to chyba starszy model. Ale tak czy siak do jednego służy i obie spełnią swoje zadanie ;)

 

Trwałością pewnie nie odbiegają od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.