Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

eee.... a ja myślałem, że ta druga nakrętka, to na podłodze leży. Czyli to jest zakrycie otworu wylewowego! To w takim układzie może tego "cyngla" do rozłączania nie być, czyli wylewa się z całości. Mało wygodne, ale starszy model może tak mieć.

 

oczywiście chłopy też robią wszystko na siedząco

 

Jak jesteś bardzo uparty, to nie musisz, w końcu to Twoja przyczepa i możesz ją myć tyle razy ile tylko zechcesz :niewiem:

 

Kolega chciał łopatologicznie to się przejąłem i napisałem jak jest. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam taką toaletę (wc) i co mam gdzie wlać, żeby to działało? Swoje pierwsze doświadczenia z przyczepką i z takim wc będę miał w te wakacje i nie chciałbym "niespodzianek". Wiem, że jak się siedzi to lewe pokrętło coś dozuje, a prawe otwiera "zsyp" :bukiet: na zewnątrz jest kaseta w której do górnego zbiorniczka coś się wlewa. Proszę o prostą instrukcję (zdjęcia mile widziane).

PS. Myślę o zastosowaniu płynów EDEN CHEMICALS (chwalone w innym wątku).

post-140409-imported-1b660aa3-6809-4cd8-bf49-2147b14222f5_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką toaletę (wc) i co mam gdzie wlać, żeby to działało? Swoje pierwsze doświadczenia z przyczepką i z takim wc będę miał w te wakacje i nie chciałbym "niespodzianek". Wiem, że jak się siedzi to lewe pokrętło coś dozuje, a prawe otwiera "zsyp" :bukiet: na zewnątrz jest kaseta w której do górnego zbiorniczka coś się wlewa. Proszę o prostą instrukcję (zdjęcia mile widziane).

PS. Myślę o zastosowaniu płynów EDEN CHEMICALS (chwalone w innym wątku).

jak otworzysz zewnętrzne drzwiczki to do dolnej kasety niebieski płyn i chyba coś około 1 litra wody (jest zawsze napisane na butelce). w górnej części otworu drzwiczek powinien być wlew do wody do spłuczki i tak wodę czystą pomieszaną z różowym płynem w proporcjach z butelki od płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy płyn dorobiony z wodą traci właściwości czy będzie działał do końca, niezależnie ile czasu będzie stał w zbiorniku?

 

Ale do końca czego .... ??? no swego z pewnością .... prędzej czy później wyparuje a na zimę i tak musisz wylać .... ja przy dłuższym nieużywaniu toalety nie zaobserwowałem pogorszenia właściwości .... ale opróżniam regularnie zbiornik toalety dolny ..... tego "skarbu" nie trzymam płyn z wodą mam w spłuczce .... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja mam jedno lamerskie pytanie odnośnie kibelków kasetowych. Otóż jest wciskane pokrętło do spustu. Jak naciskam to leci płyn ze spłuczki , jak przekręcę to otwiera się klapa i widać wnętrze kasety. Pytanie jest takie: Czy w praktyce najpierw otwieramy te klapę czy po zrobieniu tego co się w WC robi ;-) dopiero otwieramy? Jakie są wasze doświadczenia?

 

Może jeszcze jedno. Czy to prawda ze zalana na świeżo kaseta może wytrzymać 3-4 dni? Inaczej, że jeśli nie zapełnię kasety w 3, 4 dni to i tak ja muszę opróżnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vojtas, 3-4 dni to tyle powinno wytrzymać i tak jak mymlon napisał, zależy to od jakości użytej chemii.

Przy takiej upalnej pogodzie jaka jest teraz to jest tak akurat ale jak jest chłodniej to nawet 5-6 dni wytrzyma.

Odnośnie płynu thetforda to niebieski jest zwykłym płynem a zielony ekologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Wiem czym się różnią te płyny, po prostu dowidziałem się ze Thetford jest najlepszy (ponoć)

czyli jeśli nie zapełnię tu muszę jednak wylać, ok już wiem co i jak, nie ma co napełniać kilka dni przed planowaną podrożą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie płyn wytrzymuje 3-6 dni. A jak pozbyć się smrodu z kasety jeżeli zapomniałem opróżnić kasetę i wylałem zawartość po 14 dniach (małe i duże użycie). Stosowałem już zalanie płynem BREF pozostawiłem na kilka godzin ale po wylaniu w dalszym ciągu pozostaje nieprzyjemny zapach z pustej kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób 1% roztwór sody kaustycznej i zalej.

 

Druga opcja to wyjazd na jakąś myjnie ręczna i potraktowanie wewnątrz kwasami organicznymi.

 

Nie wiem tylko, jak kaseta zachowa się po kontakcie z tymi środkami. Rozpuścić raczej się nie powinna, zwlaszcza po kwasach organicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.