Skocz do zawartości
ADAMiEWA

spojler

Rekomendowane odpowiedzi

ADAMiEWA

Widziałem na necie spojler do holowania przyczepki montowany na holowniku. Czy ktoś używa czegoś takiego, czy warto inwestować w to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ADAMiEWA

Wielkie dzięki, widziałem ten filmik i aukcję, czasami tego typu wynalazki nie działają, stąd moje pytanie. Moje doświadczenie w dziedzinie ciągnięcia czepki jest nieduże, zestawem jechałem dwa razy, z powodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregorio

filmik filmikiem ale Piotrek (Szantymen) opisał też własne doświadczenia gdyż test przeprowadzał osobiście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ADAMiEWA

Chodz moje " podróże nie są dalekie, na razie, chyba zainwestuję w spojler :hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szantymen

Jak Bozia da i nic nie wypadnie to przyjadę z nim za tydzień do Warki będzie można pooglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregorio

przyjedź i ocenimy co to za wynalazek :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ADAMiEWA

Ja niestety nie będę i nie ocenię, już po urlopie i brak czasu, praca.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NICKT

szantymen, jak jeszcze dasz jakiś rabacik fajny to przywieź dla mnie taki spojler do Warki :) Czy jest jakiś wybór koloru? Bo chciałbym srebrny, pod kolor auta ;) W najbliższe wakacje (to już niedługo ;) ) planuję trasę 9000km, więc powinien się zwrócić wg Twoich wyliczeń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemo.D

I ja mam gdzies na strychu taki spoiler. Nie używałem go co prawda bo dostałem gratis od właściciela co mi pierwszą N-126N sprzedał.Na pewno aby to działało musi być dobrze ustawione a jak to zrobić -> nie wiem,dodatkowo trzeba mieć belkę relingu. Poza tym mój holownik jest wysoki więc nie zamierzam tego używać.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NICKT

Jak to jest taki sam, to dawaj zdjęcie i ofertę na PW. Możesz przywieź do Warki. Belkę mam do Superba, to montaż wg filmiku łatwy. Chyba, że masz coś innego, lub zniszczony czy niekompletny to odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotrekbb

Kiedys produkował to Niewiadów, szwagier do dziś ma w piwnicy ,jest trochę inny. Troch wątpie w spadek 20% moj samochód solo pali 7l a z przyczepą 10l (przy prędkości do 100km/h. Samochód jest wysokości przyczepy czyli cały jest "spoilerem", poprzedni zestaw (Mondeo kombi) spalał z solo 5l z przyczepą 7.5-8l równiez do 100km/h.Może przy bardzo starych pryczepach gdzie ściana przednia jest w pionie coś pomoże ,nowsze mają nachylenie takie jak ten spolier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maras
.Na pewno aby to działało musi być dobrze ustawione a jak to zrobić -> nie wiem,dodatkowo trzeba mieć belkę relingu.

Pozdro.

Pozostaje tylko badanie labolatoryjne gdzie "puszczane" są strugi powietrza (dymu) i odpowiednie ustawienie (pochylenie) spojlera.I pewnie dla każdego auta oraz przyczepy będzie inne a koszt takiego badania na pewno nie wytrzyma nasz budżet. A po taniości ,aby to ustawić prawie idealnie to należałoby zaliczyć trasę w nocy, wtedy kiedy lata dużo owadów i ustawić tak spojler aby tych zabitych owadów nie było na przedniej ścianie przyczepy :hmm:

Też mam gdzieś taki spojler ,który leży w piwnicy jakieś 20 lat i jeszcze nigdy nie był zamontowany na dachu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NICKT

No to spojler od Przemo.D wstępnie zaklepany :):jump:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotr05

Piotrekbb mozesz przesłac zdjatko tego spojlera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi