Skocz do zawartości

Temperatura silnika


pplaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz klimę, to ją włącz i wtedy masz wentylator chłodnicy włączony cały czas.
Drogi Jurku nie wszystkie modele aut mają tak skonstruowaną klimę. W niektórych dopiero wzrost cićnienia w ukł. klimatyzacji powoduje włączenie wentylatora, czyli zachowują się podobnie jak wentylatory chłodnicy(czasowo włączają się i wyłączają) w związku z tym w niektórych wypadkach właśnie wyłączenie klimy spowoduje obniżenie obciążenia silnika i spadek temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeczytaj moje uwagi na temat holowników.

Jeżeli masz klimę, to ją włącz i wtedy masz wentylator chłodnicy włączony cały czas.

Mnie to pomaga przy silniku benzynowym 1,6.

Jeżeli nie masz klimy to będziesz musiał chyba dołożyć drogi wentylator na chłodnicę, to załatwi problem. Francuskie auta mają słabe chłodzenie i w ekstremalnych obciążeniach sobie z tym nie radzą.

 

Klimatyzację posiadam. I chyba trafiłeś w sedno. Po wyłączeniu klimatyzacji wzrosła temperatura silnika :ok:.

 

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki, chyba ja się zakręciłem i wogóle o innych ciśnieniach pisaliśmy. Twój test napewno potwierdzi Twoja tezę. Zgadzam się z tym. Mi chodziło o to, że gdy prędkość cieczy wzrasta z większą siłą udeża w elementy silnika i o takie ciśnienie mi chodziło.

Nie wiem czy dobrze to opisałem, brakuje fachowego słownictwa.

 

 

Co do klimy nie wiem czy ochłodzi silnik bezpośrednio, ale jak ją włączymy i ogrzewanie wrzucimy na max wtedy napewno ostudzi nam silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przepraszam, że się wtrącam, z fizyki nie jestem najlepszy, ale co by było gdyby wyłączono pompy tłoczące wode w sieci wodociągowej ? Czy po odkręceniu kranu leciałaby tak jak do tej pory ?
Tomek aleś gafę walnął!!!!

Chyba przykład ni w ząb do poruszanego tematu.

 

No co, w rurach też jest ciśnienie :ok:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki, chyba ja się zakręciłem i wogóle o innych ciśnieniach pisaliśmy. Twój test napewno potwierdzi Twoja tezę. Zgadzam się z tym. Mi chodziło o to, że gdy prędkość cieczy wzrasta z większą siłą udeża w elementy silnika i o takie ciśnienie mi chodziło.

Nie wiem czy dobrze to opisałem, brakuje fachowego słownictwa.

To prawda, że się zakręciłeś. Nie wszystko w fizyce można brać "na chłopski rozum". Ciśnienie to ciśnienie, to o czym teraz piszesz to napór hydrodynamiczny i w tym przypadku jest pomijalny. Słuchaj co mówi Mrsulki, bo tak to jest. Ciśnienie w układzie chłodniczym jest ciśnieniem statycznym, pompa obiegowa jest do cyrkulacji, a nie podnoszenia ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki, chyba ja się zakręciłem i wogóle o innych ciśnieniach pisaliśmy. Twój test napewno potwierdzi Twoja tezę. Zgadzam się z tym. Mi chodziło o to, że gdy prędkość cieczy wzrasta z większą siłą udeża w elementy silnika i o takie ciśnienie mi chodziło.

Nie wiem czy dobrze to opisałem, brakuje fachowego słownictwa.

To prawda, że się zakręciłeś. Nie wszystko w fizyce można brać "na chłopski rozum". Ciśnienie to ciśnienie, to o czym teraz piszesz to napór hydrodynamiczny i w tym przypadku jest pomijalny. Słuchaj co mówi Mrsulki, bo tak to jest. Ciśnienie w układzie chłodniczym jest ciśnieniem statycznym, pompa obiegowa jest do cyrkulacji, a nie podnoszenia ciśnienia.

 

 

Zgadzam się z Wami :):) Pojąłem :) I fakt - to o czym ja pisze w opisywanym przypadku (ciśnienie przy przegrzewaniu silnika) nie ma większego znaczenia. :):ok::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej astrze przy około 30 stopniach na zewnątrz, przy holowaniu przyczepy temperatura wynosi jakieś 98 stopni :ok:, ale chyba mam padnięty termostat i nie otwiera się do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej astrze przy około 30 stopniach na zewnątrz, przy holowaniu przyczepy temperatura wynosi jakieś 98 stopni
Jeśli nie wchodzi na czerwone pole i wentylator się pracuje to nie ma się czym martwić. W Oplu temperatura włączania wentylatora to ok 102-110st. Jedyne co możesz zmodyfikować to nie potrzebna przesłona w atrapie powyżej znaczka. Po prostu ją zdejmij. Jak nie będziesz wiedział to dzwoń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody nie powoduje powstawania ciśnienia w układzie wodnym a jedynie wymusza cyrkulację płynu. Ciśnienie w układzie chłodzenia powodowane jest wzrostem objętości cieczy chłodzącej (w normalnym sprawnym układzie). Za wysokie ciśnienie w układzie może powodować uszk. uszczelka pod głowicą ewentualnie za wysokia temperatura.

Obieg wody w większości samochodów jest ciśnieniowy za zadanie to odpowiada własnie pompa wody i korek na zbiorniczku wyrównawczym. Sam to przerabiałem na swoim Golfie, który bez przyczepy trzymał normalnie 90 stopni, a z budą 110-115. Wiedząc, że nie mam czasu na naprawę ( krótki urlop ) i tak wybrałem się do Zakopca 770 km ze Słupska, ale tylko dlatego że VW robi dobre wozy. W drodze zmieniłem wodę na Borygo ( gotuje się dopiero przy 110-115 ) i korek ze szrotu za 10 złotych. Trzymał temperaturę 105-110. Ale co tam sobie pomyślałem jadąc dalej, wystrzeliły też 2 opony bo za duże ciśnienie 2,5 bar upał był 30 stopni i nie były z indeksem C. Po powrocie sam jeździłem dalej aż tu nagle po 2 tygodniach od powrotu patrzę spod silnika kapie coś. I co pompa wody nie wymieniana od nowości Golfa z przebiegiem 260 000 km jeśli nie był kręcony. Po zakupie nowej i wyjęciu starej okazało się że była skorodowana i brakowało jej przynajmniej połowy wysokości łopatek. Po wymianie problem temperatury z budą minął tak jak zawsze trzyma 90 stopni solo czy z LMC. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg wody w większości samochodów jest ciśnieniowy za zadanie to odpowiada własnie pompa wody i korek na zbiorniczku wyrównawczym.
Odnoszę nwrażenie że nie czytałeś dokładnie postów w tym temacie. Jasno było wyjaśnione że po 1 pompa wody wymusza obieg płynu chłodzącego a nie powoduje ciśnienia w układzie, po 2 ciśnienie w układzie jest wynikiem przyrostu objętości cieczy (w zamkniętym naczyniu jakim bez wątpienia jest układ chłodenia)w wyniku wzrostu temperatury. Poza tym woda w podwyższonym ciśnieniu wrze w wyższej temperaturze a płyny chłodzące mają trochę podwyższoną temp wrzenia ze względu na większą gęstość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlega chciał sie dowiedzieć o prostą sprawę, a stała się tak skomplikowana, że aż strach bierze.

1. sprawdzić czy jest wystarczająca ilość płynu chłodzącego ( nie odkręcać korka wlewu przy gorącym silniku, bo w zbiorniku wurównawczym jest nadciśnienie), po przestygnięciu silnika dolać odpowiednią ilość płyny, ale nie zimnego !)

2. sorawdzić czy jest jeszcze pasek poruszający pompę wodną

3. sprawdzić czy włąca się termowentylator

4. najczęstszą przyczyną jest defekt termostatu. Jeżeli jest możliwość wymienić na nowy, a jeżeli nie to wyjąć go, zrobić w nim dziurę i zamontowac spowrotem

5 częstą przyczyną jest "zupa pomidorowa" w układzie chłodzenia - spuścić i wlać po wypłukaniu układu nowy płyn lub wodę.

Takie są mije rady - niefachowca. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.