Skocz do zawartości

maszyna do mysia przyczepy-karcher


tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ci się to stało? Na przyszłość pamiętaj, że niezależnie od gwarancji producenta sprzedawca przez 2 lata odpowiada za zgodność towaru z umową. Szczegóły np. na www.uokik.gov.pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam Karchera zakupionego 4 lata temu w OBI . / OK.350 Zł / . Używam go do mycia podwórka ,ogrodowej fontanny , stacjonarnego grilla . Samym Karcherem samochodu sie nie umyje bez pomocy rączek . Można go tylko umyć z szamponu i to z dalszej odległości . To samo dotyczy przyczepy . Zmoczyć , umyć ręcznie i delikatną mgiełką zmyć ! :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z nas niestety nie czyta dokładnie instrukcji na opakowaniach środków myjących - efekt jest taki, że jak napisał jeden z szanownych kolegów powyżej i tak trzeba "dygać" gąbką. Oczywiście gabka jest dobra ale samą myjką też da radę umyć do czysta. Proszę zwrócić uwagę na procedurę stosowania wszelkich środków - przede wszystkim nie spłukiwać najpierw wodą auta ale spryskać od razu wodą z detergentem. Sam kiedyś robiłem inaczej i efekty były jak wspomniano powyżej. Płyn musi mieć chwilkę aby zadziałać a następnie spłukujemy wodą. Ważny jest w miarę ostry kąt między powierzchnią pojazdu a strumieniem wody. Oczywiste jest, że myjką za 129 zł nie da się porządnie umyć auta ale z pewnością warto jej użyć. Wszelkie zakamarki, nadkola, okolice uszczelek ciężko doczyścić tak jak myjką. W sprawie możliwości uszkodzenia elementów pojazdu to jakoś bym się nie martwił - tańszymi (słabszymi) urządzeniami możemy jedynie zaszkodzić naklejkom czy odchodzącemu lakierowi na starej tablicy rejestracyjnej. Osobiście posiadam dość dobrą myjkę, tzn. o cisnieniu roboczym 150 bar (maksymalne 180), 3,1 kW i nie zaobserwowałem jakichkolwiek uszkodzeń powłoki lakierniczej na moich pojazdach.

Co do róznych środków myjących to używałem "aktywnej piany" markowanej przez Castoramę, była całkiem niezła, teraz jakoś wpadł mi w ręce Effectal Plus i tego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uzytkuje to zolte , niemieckie ustrojstwo (najmniejszy model) i jak na razie jestem zadowolony. Nieocenione w myciu zakamarkow , nadkoli - jednak duze powierzchnie tylko w duecie z gabka. Poza tym rewelacji przy myciu motocykla !

Calkowicie zgadzam sie z Abartem ze do podstawowych akcesorii powinien nalezec dlugi waz bo krew mnie zalewa jak musze caly majdan przestawiac przy przechodzeniu na druga strone auta czy przyczepy ( w szczegolnosci) - szkoda tylko ze kosztuje prawie tyle co moje urzadzonko - ALE WARTO! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mycia przyczep i kamperów polecam szczotkę z podłaczeniem do węża ogrodowego.

Szczotka na "końcówce" jest obłożona gumą, także nie ma możliwości zarysowania powierzchni.

 

IMG00000093w.jpg

 

http://elcamp.movera.com/?navID=168&pID=22681&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=80ead4c7aa842c444d1cea7a8716e119

 

Bardzo dokłądnie można umyć całą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zanim zdecydowalem sie na zakup oryginalnego dlugiego weza Karchera zajrzalem na kochane Allegro - i cale szczescie :bzik: bo znalazlem sporo ciekawych ofert firm ktore chyba na codzien zajmuja sie dorabianiem wezy wysokocisnieniowych. Za 8mb weza z dedykowanymi do mojego urzadzonka koncowkami zaplacilem z przyslka 75PLN - jezeli ktos nosi sie zamiarem kupna to polecam najpierw tam zajrzec.

Waz juz sprawdzilem - bez zadnych wyciekow mimo to nie oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.