Skocz do zawartości

Okolice Kartuz - Szwajcaria Kaszubska


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Sezon praktycznie dobiega końca, ale jak ktoś nie potrafi siedzieć na przysłowiowym tyłku to go nosi i szuka czegoś na przyszły rok.

 

 

Urzekła mnie Szwajcaria Kaszubska.

 

Jadąc z od Kościerzyny na północ przejeżdżałem przez malownicze tereny chyba okolice Chmielna piękne jeziorka i wzniesienia - małe góreczki.

 

 

Czy ktoś tam zna te tereny?

 

Czy są tam wyznaczone szlaki piesze, rowerowe?

 

Czy ktoś poleci jakieś pole w okolicy?

 

Co warto zobaczyć? (widziałem już Szymbark – domek, Wdzydze Kiszewskie – skansen, miniatury w Stryszek Budzie, zamek w Bytowie).

 

 

Radek P.

 

Stargard Szczeciński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co się chce robić. Zwiedzać, spacerować - wędrować, czy wypoczywać nad wodą, a może zbierać grzyby.

Szlaków tam jest sporo. Jeszcze do wymienionych miejsc dorzuciłbym kręgi kamienne w Odrach i Węsiorach, oczywiście Kartuzy, Wieżyca. Ponadto jest kilka ładnych pałacyków i pozostałości po zamkach krzyżackich, np. Zamek Kiszewski.

Jesli chopdzi o pola, to chyba okolice Wdzydz. Ja w tej okolicy mam możliwośc postawienia przyczepy na łace gospodarza. Więc nigdy nie szukałem specjalnie w tej okolicy kempingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi

 

Nas interesuje to co kolega pisał: zwiedzać, spacerować – wędrować. Na wyjazd w góry z 2 letnim dzieciakiem to troszkę za wcześnie, ponieważ w połowie dnia mamy spanie. A takie spacery po wzniesieniach to fajne przygotowanie do wędrówek górskich.

 

 

 

Dzięki za podanie linków do kempingów. Raczej będzie Tamowa tylko jak to się ma do bazy wylotowej na „szlaki piesze”.

 

Radek P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odnawiam temat. Czy ktoś wybiera się na weekend majowy do Szwajcarii Kaszubskiej??

 

 

# z powyższych miejsc nie mają strony internetowej. Może zostały zlikwidowane.

To jest post z 2011 roku wiele mogło się zmienić.

 

Szukamy niedużych kempingów nad wodą jak też miejsc na dziko.

Może coś aktualnego polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole położone nad jeziorem, na miejscu jest bar. Pole nie duże raczej kameralne. jest kilka parceli ogrodzonych żywopłotem. Sanitariaty są, prysznic też. Po drugiej stronie drogi jest ośrodek u Stolema z restauracją i basenem. Z pola jest ścieżka rowerowa nad jeziorem do centrum Ostrzyc. Ogólnie ładne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole położone nad jeziorem, na miejscu jest bar. Pole nie duże raczej kameralne. jest kilka parceli ogrodzonych żywopłotem. Sanitariaty są, prysznic też. Po drugiej stronie drogi jest ośrodek u Stolema z restauracją i basenem. Z pola jest ścieżka rowerowa nad jeziorem do centrum Ostrzyc. Ogólnie ładne miejsce.

Dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proponuje upewnić się przed przyjazdem czy przyjmą z przyczepą. Odwiedzałem tą okolicę zimą 2016 i z tego co pamiętam nie wyglądało na to żę można tam podjechać własną przyczepą. Stało tam kilka, juz obudowanych przyczep a miejsca dla przyjezdnych nie za wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.