Skocz do zawartości

Tapicerka do Niewiadów N126


Rekomendowane odpowiedzi

Może i przekombinowaliśmy. Tzn. pomysł dobrej, grubej wykładziny nie jest na pewno zły, tylko być może umiejętności nie te. Jesli chodzi o sam fakt trzymania kleju, to jest ok. Chodzi o to, ze po prostu trudno ten material ułozyc na gładko. I na dodatek gdziekolwiek dotknęła wykładzina- natychmiast sie przyklejala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin, wszystko fajnie,tylko,że klej polimerowy nie wsiąka,bo jest gęstszy od butaprenu i nie jest kontaktowy w takim stopniu jak butapren.(pewnie dlatego musiałeś stęplować.

 

Oczywiście bez wątpienia grubsza wykładzina to lepszy efekt izolacyjny

(jak się uda położyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie byc dobrej myśli.

Dach jest najtrudniejszy.

Ściany pojdzie wam dużo łatwiej.

Napewno z grubszą wykładziną jest trudniej, ale efekt odczujecie w wiosenny czy jesienny wieczór.

Co do ilości kleju to sie nieprzerażaj, bo ja jestem pewnie rekordzistą w zużywaniu( do N132 zużyłem ok 20kg kleju o nazwie Winakol)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Zobaczyłem dyskusję na temat klejów i mogę z doświadczenia powiedzieć tak - klej polimerowy jest rewelacyjny do przyklejania wykładzin w naszych Niewiadówkach. W zeszłym roku okleiłem sufit i trzyma tak, że nie można oderwać. W tym roku kończę właśnie ściany - najpierw okleiłem je warstwą izolacyjną - płyty takie jak do układania pod panele i dopiero na to wykładzina. Co do zużycia kleju to sprawa wygląda tak - sufit poszło mi ok. 3 l (tam jeszcze nie rozcieńczałem) a na ściany 4 (na izolację i wykładzinę) i rozcieńczałem. Przy klejeniu ścian sprawdziło się powiedzenie mojego dziadka - "najlepiej klej trzyma kiedy go nima". Klej rozcieńczałem tak aby móc rozprowadzać go pędzlem. Teraz jestem na etapie wkręcania mebli a czasu coraz mniej bo w niedzielę wypad nad morze.

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjatkowo duze zuzycie kleju macie :jump:

Ja nie smarowalem pedzlem a ni niczym innym tylko klej dozowalem z dziobka butelki wprost na wykladzine, wylewalem takiego wezyka 3mm co 5-6 cm.

Lacznie na cala niewiadke poszlo mi niecale 10 butelek 0,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja inaczej jeszcze robiłem i z tego co czytam najoszczędniej wyszło (pod względem ilości). Silikon szklarski na podklejanie dachu (3 tubki) i litr jakiegoś kleju do wykładzin (nie pamiętam dokładnie na czego bazie był i jak się nazywał) na ściany. Technika jak u Marcina T. I dodam, że przez 2 lata jak jeździłem z niewiadówką nic się nie odkleiło. Tylko ciekawe jak później było...

 

Może za dużo smarujecie? Pamiętam, że jak nie żałowałem silikonu czy kleju długo nie mogłem podkleić wykładziny. Albo się zsuwała albo odpadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Przeczytałem cały ten temat i muszę przyznać, że jest on bardzo interesujący. Sam ostatnio okazyjnie kupiłem przyczepę n126 do remontu i pierwsza rzecz jaką chciałbym zrobić to naprawić okno przednie i tylne ponieważ są popękane strasznie - ok. połamane.

 

I dlatego piszę w tym temacie o oknie ponieważ Wasza dyskusja weszła na temat klejów - czy macie może jakiś dobry, bezbarwny, niezbyt szybko schnący klej (czyli nie Poxipol) do sklejenia tej (powiedzmy) Plexy z której wykonane jest okno? Poxipol całkowicie mi się nie sprawdził bo szybko zsechł i nie skleił równo.

 

A może gdzieś takie okno całe można kupić w miarę tanio? (przyczepkę kupiłem za 350zł. więc okna za tyle samo mnie nie za bardzo interesują. :jump: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepkę kupiłem za 350zł. więc okna za tyle samo mnie nie za bardzo interesują. :jump:

Coś za coś no okna możesz szukać czasami sie trafi teraz jest na allegro około 150 zł ,normalnie około 230-250.Zależy co chcesz z przyczepą zrobić jeździć z rodziną ,na działkę czy odpicować i sprzedać.Wtedy wiadomo ile na co wydać.W temacie części itp Sowa jest na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepkę kupiłem za 350zł. więc okna za tyle samo mnie nie za bardzo interesują. :jump:

Coś za coś no okna możesz szukać czasami sie trafi teraz jest na allegro około 150 zł ,normalnie około 230-250.Zależy co chcesz z przyczepą zrobić jeździć z rodziną ,na działkę czy odpicować i sprzedać.Wtedy wiadomo ile na co wydać.W temacie części itp Sowa jest na bieżąco.

 

 

Przyczepkę zamierzam przeznaczyć na spanie dla robotników, którzy by w przyszłości budowali mój dom. Później, kto wie - może będę nią jeździł, a może sprzedam. Podoba mi się natomiast sposób w jaki niektórzy z użytkowników podeszli i wyremontowali swe campingi. Sam bym chciał tak fajnie ją wyremontować, a jak już to zrobię to pewnie ciężko będzie mi ją sprzedać.

 

Aha, a jak sprawdzić jaki model jest mojej przyczepy? Wiem, że jest to n126 (prawdopodobnie) N, ale nie jestem pewien. Czym się różni N od innych? Gdzie można znaleźć na ten temat informacje?

 

A wracając do tematu - czy wie ktoś coś na temat tego kleju do klejenia plexy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym chciał tak fajnie ją wyremontować, a jak już to zrobię to pewnie ciężko będzie mi ją sprzedać.

 

 

Ja swoją wyremontowałem wmiare niskimi kosztami, ale ze starannością jaką tylko umiałem i sprzedałem za 1700zł i to po pierwszym ogłoszeniu na allegro. W remont włożyłem nieco ponad 1000zł łącznie z kupnem jednej nowej szyby (przód). W środku było wszystko nowe łącznie z podłogą. Gąbki jedynie były stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a jak sprawdzić jaki model jest mojej przyczepy? Wiem, że jest to n126 (prawdopodobnie) N, ale nie jestem pewien. Czym się różni N od innych?

 

Tu http://www.fanklub-niewiadowek.yoyo.pl/historia.html , a co do remontu to Sowa wie ile kosztuje porządny remont ja wydałem około 1000zł dodam że szyb nie wymieniałem i nie malowałem jak kolega Sowa ,on zrobił najbardziej profesjonalny remont jaki do tej pory widziałem :):jump: czym mnie zainspirował i szukam nowego wyzwania w dobrej cenie.Reasumują nie warto robić remontu dla robotników ,dotnij pleksi a środek wytapetuj a potem zawsze będziesz mógł wrócić do kapitalnego remontu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.