Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Tapicerka do Niewiadów N126

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#61 marek

marek

FanKlub Niewiadówek

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1522 postów
  • Telefon:502-625-141
  • SkądSosnowiec
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:N 126e
  • Holownik:skoda felicja 1.3

Napisano 21 kwiecień 2007 - 18:52

co radzicie???? :)

Wiesz najlepiej podobno jeden numer więcej niż ciągnik.Załóż spróbuj ,tyko pamiętaj zawsze możesz złapać gumę i co wtedy :ok:

Na ściankach, to białe , to panele, a wykładzina? niebieska? Czyli wychodzi na to,że mniej wykładziny niż paneli?

Racja panel biały tylko są 2 rodzaje na ścianie 20cm bez widoczne łączenia ponieważ ściana jest płaska a na suficie zwykła 10cm bez problemu osiągnąłem ten łuk dachu.

P.S.

Panie Marku

po prostu marek :)
www.fanklub-niewiadowek.com
Dołączona grafika

#62 marek

marek

FanKlub Niewiadówek

• Użytkownicy
  • 1522 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 21 kwiecień 2007 - 18:57

Fajne to małe okienko,pewnie od kibelka.Ciekawe czy jest do kupienia?

Są w Tamie podwójne 172 zł ,pojedyncze 145 zł do tego trzeba zrobić taki stelaż ja w dużym oknie i dlatego dodatkowo uszczelka ten biały klin i te bolce do klamek ,listwa u góry i zakończenia tej listwy Razem około 250 zł i trochę pracy
Dołączona grafika

#63 Jaro

Jaro

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2007 - 12:15

Fajne to małe okienko,pewnie od kibelka.

Wygląda jak od kibelka, bo poniżej jest klapa serwisowa - ale w tym kibelku jest też część dużego okna?
pozdrawiam Jarek

...Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie do końca atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... " ALE TO BYŁA JAZDA..."

#64 marek

marek

FanKlub Niewiadówek

• Użytkownicy
  • 1522 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 22 kwiecień 2007 - 12:45

Jest to coś takiego

Załączone miniatury

• n001.jpg
  • n004.jpg

Dołączona grafika

#65 Jaro

Jaro

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2007 - 12:51

Marku OK, ale nie na tych wcześniejszych zdjęciach z odwróconą budką, bo tam oba okna są pełnowymiarowe.
pozdrawiam Jarek

...Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie do końca atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... " ALE TO BYŁA JAZDA..."

#66 marek

marek

FanKlub Niewiadówek

• Użytkownicy
  • 1522 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 22 kwiecień 2007 - 12:53

Te fotki co pokazałem to są klasyczne N 126et,N 126nt i N 126ntl .Z pełnym oknem domowa przeróbka.A tobie chodziło o to :

Załączone miniatury

• aus4.jpg
  • aus6.jpg

Dołączona grafika

#67 Jaro

Jaro

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2007 - 13:23

OK czepiam się, pomyliłeś zdjęcia.
pozdrawiam Jarek

#68 marek

marek

FanKlub Niewiadówek

• Użytkownicy
  • 1522 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 22 kwiecień 2007 - 14:43

OK czepiam się, pomyliłeś zdjęcia.

Nie rozumiem
Dołączona grafika

#69 Lepciak

Lepciak

Komtur

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1146 postów
  • Telefon:601 195 570
  • SkądGdańsk Oliwa
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Burtsner

Napisano 22 kwiecień 2007 - 16:19

Marku - Jaro ma rację, chyba zdjęcia jednak pomyliłeś.
Wyślij głupka po flaszkę to przyniesie jedną.
lepciak
Dołączona grafikaPiszę poprawnie po polsku.

#70 Andżelika

Andżelika

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2007 - 21:20

Wracajac do tematu z początku - zdecydowaliśmy sie sami to zrobić. W tym momencie, po dlugim wekendziku, przeznaczonym zazwyczaj do wypoczynku, jestesmy po zerwaniu tapicerki. Brzmi to spokojnie, przyjemnie, ale zapenwe wiecie, co przezylismy....Gąbka, spróchniala i klejąca - była wszedzie. spadajac , natychmiast przyklejala sie do wszystkiego. Po zerwaniu materialu skrobalismy scianki szpachelkami. Potem resztki szorowalismy szczootami ryzowymi. Na sam koniec wciagnelismy czesc smieci odkurzaczem, odskrobujac zwały poklejonej gabki szpachelka - z podlogi, z mebli itp.Potem - to REWEL:ACJA!!!- resztki kleju pieknie zmylismy pasta BHP do rak.
Teraz musimy kupic material i nakleic. Boję się...

#71 Sowa_77

Sowa_77

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1153 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 11 czerwiec 2007 - 21:55

Też miałem takie obawy.
Kleiłem tapicerkę nie dalej jak wczoraj i wyszło wyśmienicie.
Fotki są tutaj:

http://www.forum.kar...r=asc&start=120

Wykładziny kupiłem 20metrów kwadratowych po 4,99 za metr w OBI.
Do tego 3kg butaprenu i jeden dzień roboty.

Koszt całości około 140złotych.

Najpierw odmierzyłem tą najdłuższą ścianę ze sporym zapsem na długości i na wyskość 140cm,tak,żeby łączenie wyszło w miejscu gdzie była półka na długości-nie będzie widać łączenia,a dół zaszedł około 10cm na podłogę.Miałem trochę ułatwione zadanie,bo wyciągnięte są szyby boczne więc naklejałem w całości, a na końcu wycinałem otwory na okna.

Później ten bok z drzwiami następnie zkola u góry i na końcu sufit w jednym kawałku.
szerokość podsufitki taka ,żeby zaszła na wykładzinę na zakolach u góry.(chyba 176cm,dokładnie nie pamiętam).Wyciąłem otwór 112cmx112 cm na szyberdach(ta wycięta część pasuje akurat na pokrywę) i przykleiłem zaczynając od otworu w suficie do przodu przyczepy,później po bokach i na końcu w kierunku tylnego okna.
Ścian pod oknami jeszcze nie robiłem,ale to mały pikuś.

Powodzenia :bukiet:
Gdyby coś,śmiało dzwońcie,pomogę.

#72 Andżelika

Andżelika

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2007 - 08:00

Dzięki serdeczne. Całość ogarnięcia sprawy nalezy niestety do mojego męza - niestety dla niego, ja oczywiście będę go wspierac i wydawac okrzyki zachwytu. Zapewne byłoby duzo prościej, gdyby wymontowac mebelki i wyjąc okna, ale oczywiście wiąże się to z dodatkową papraniną, a my naprawdę prawie nie dysponujemy czasem. W koncu człowiek i mężczyzna tez powinien czasem wypoczywać. Poza tym obawiam się, ze po wyjęciu uszczelek z okien trzeba bedzie je wyrzucić (= nowa robota+ nowe koszta), więc zobaczymy, czy uda się to jakos zrobić bez tego.

Dodatkowo nie zrobilismy jeszcze dachu - aby zerwac podsufitke z tej klapy, trzeba byłoby odkręcic uchwyty, a niestety, cos tam jest z tymi srubami, "kreca sie", czy jakos tak to wyjasnił mi malzonek. Podsumowujac, trzeba by wejsc na dach, albo po prostu zdjac ten dach i odkrecac , gdy bedzie lezal na ziemi, co tez zrobimy.

Bardzo ucieszyl mnie fakt, ze wykladzina jest w takiej cenie. szczerze mowiac, sadzilam, ze bedzie to koszt kolo 50 zł/m.b, jak przy tkaninach obiciowych. Rozumiem, ze ta Twoja to jest wykładzina dywanowa? Bardzo ładnie i schludnie Ci to wyszło.

#73 Serek

Serek

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2701 postów
  • SkądŻory
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:15m2.
  • Holownik:Opel Meriva B 1.4

Napisano 12 czerwiec 2007 - 08:29

ooooo Sowa super , ja tez mogę liczyc na pomoc :bukiet:

#74 Sowa_77

Sowa_77

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1153 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 12 czerwiec 2007 - 14:36

Rozumiem, ze ta Twoja to jest wykładzina dywanowa?

Tak,najcieńsza i najtańsza z możliwych.Nazywa się polo i do kupienia jest w OBI.
W komforcie jest taka sama,ale trochę droższa i większy jest wybór kolorów.

#75 Andżelika

Andżelika

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2007 - 06:57

W tym tygodniu bedziemy kupowac wykładzinę. Może w wekeend maz bedzie kładł. Czy ten butapren szybko wywietrzał? Mąż mial jeszce kilka pytań, ale oczywiście już zdążyłam zapomnieć. :bukiet:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych