Skocz do zawartości

Tapicerka do Niewiadów N126


Rekomendowane odpowiedzi

co radzicie???? :)

 

Wiesz najlepiej podobno jeden numer więcej niż ciągnik.Załóż spróbuj ,tyko pamiętaj zawsze możesz złapać gumę i co wtedy :ok:

 

Na ściankach, to białe , to panele, a wykładzina? niebieska? Czyli wychodzi na to,że mniej wykładziny niż paneli?

 

Racja panel biały tylko są 2 rodzaje na ścianie 20cm bez widoczne łączenia ponieważ ściana jest płaska a na suficie zwykła 10cm bez problemu osiągnąłem ten łuk dachu.

 

P.S.

Panie Marku
po prostu marek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fajne to małe okienko,pewnie od kibelka.Ciekawe czy jest do kupienia?

Są w Tamie podwójne 172 zł ,pojedyncze 145 zł do tego trzeba zrobić taki stelaż ja w dużym oknie i dlatego dodatkowo uszczelka ten biały klin i te bolce do klamek ,listwa u góry i zakończenia tej listwy Razem około 250 zł i trochę pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracajac do tematu z początku - zdecydowaliśmy sie sami to zrobić. W tym momencie, po dlugim wekendziku, przeznaczonym zazwyczaj do wypoczynku, jestesmy po zerwaniu tapicerki. Brzmi to spokojnie, przyjemnie, ale zapenwe wiecie, co przezylismy....Gąbka, spróchniala i klejąca - była wszedzie. spadajac , natychmiast przyklejala sie do wszystkiego. Po zerwaniu materialu skrobalismy scianki szpachelkami. Potem resztki szorowalismy szczootami ryzowymi. Na sam koniec wciagnelismy czesc smieci odkurzaczem, odskrobujac zwały poklejonej gabki szpachelka - z podlogi, z mebli itp.Potem - to REWEL:ACJA!!!- resztki kleju pieknie zmylismy pasta BHP do rak.

Teraz musimy kupic material i nakleic. Boję się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie obawy.

Kleiłem tapicerkę nie dalej jak wczoraj i wyszło wyśmienicie.

Fotki są tutaj:

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1123&postdays=0&postorder=asc&start=120

 

Wykładziny kupiłem 20metrów kwadratowych po 4,99 za metr w OBI.

Do tego 3kg butaprenu i jeden dzień roboty.

 

Koszt całości około 140złotych.

 

Najpierw odmierzyłem tą najdłuższą ścianę ze sporym zapsem na długości i na wyskość 140cm,tak,żeby łączenie wyszło w miejscu gdzie była półka na długości-nie będzie widać łączenia,a dół zaszedł około 10cm na podłogę.Miałem trochę ułatwione zadanie,bo wyciągnięte są szyby boczne więc naklejałem w całości, a na końcu wycinałem otwory na okna.

 

Później ten bok z drzwiami następnie zkola u góry i na końcu sufit w jednym kawałku.

szerokość podsufitki taka ,żeby zaszła na wykładzinę na zakolach u góry.(chyba 176cm,dokładnie nie pamiętam).Wyciąłem otwór 112cmx112 cm na szyberdach(ta wycięta część pasuje akurat na pokrywę) i przykleiłem zaczynając od otworu w suficie do przodu przyczepy,później po bokach i na końcu w kierunku tylnego okna.

Ścian pod oknami jeszcze nie robiłem,ale to mały pikuś.

 

Powodzenia :bukiet:

Gdyby coś,śmiało dzwońcie,pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Całość ogarnięcia sprawy nalezy niestety do mojego męza - niestety dla niego, ja oczywiście będę go wspierac i wydawac okrzyki zachwytu. Zapewne byłoby duzo prościej, gdyby wymontowac mebelki i wyjąc okna, ale oczywiście wiąże się to z dodatkową papraniną, a my naprawdę prawie nie dysponujemy czasem. W koncu człowiek i mężczyzna tez powinien czasem wypoczywać. Poza tym obawiam się, ze po wyjęciu uszczelek z okien trzeba bedzie je wyrzucić (= nowa robota+ nowe koszta), więc zobaczymy, czy uda się to jakos zrobić bez tego.

 

Dodatkowo nie zrobilismy jeszcze dachu - aby zerwac podsufitke z tej klapy, trzeba byłoby odkręcic uchwyty, a niestety, cos tam jest z tymi srubami, "kreca sie", czy jakos tak to wyjasnił mi malzonek. Podsumowujac, trzeba by wejsc na dach, albo po prostu zdjac ten dach i odkrecac , gdy bedzie lezal na ziemi, co tez zrobimy.

 

Bardzo ucieszyl mnie fakt, ze wykladzina jest w takiej cenie. szczerze mowiac, sadzilam, ze bedzie to koszt kolo 50 zł/m.b, jak przy tkaninach obiciowych. Rozumiem, ze ta Twoja to jest wykładzina dywanowa? Bardzo ładnie i schludnie Ci to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.