Skocz do zawartości
Andżelika

Tapicerka do Niewiadów N126

Rekomendowane odpowiedzi

marek
co radzicie???? :)

Wiesz najlepiej podobno jeden numer więcej niż ciągnik.Załóż spróbuj ,tyko pamiętaj zawsze możesz złapać gumę i co wtedy :ok:

Na ściankach, to białe , to panele, a wykładzina? niebieska? Czyli wychodzi na to,że mniej wykładziny niż paneli?

Racja panel biały tylko są 2 rodzaje na ścianie 20cm bez widoczne łączenia ponieważ ściana jest płaska a na suficie zwykła 10cm bez problemu osiągnąłem ten łuk dachu.

P.S.

Panie Marku
po prostu marek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marek
Fajne to małe okienko,pewnie od kibelka.Ciekawe czy jest do kupienia?

Są w Tamie podwójne 172 zł ,pojedyncze 145 zł do tego trzeba zrobić taki stelaż ja w dużym oknie i dlatego dodatkowo uszczelka ten biały klin i te bolce do klamek ,listwa u góry i zakończenia tej listwy Razem około 250 zł i trochę pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaro
Fajne to małe okienko,pewnie od kibelka.

Wygląda jak od kibelka, bo poniżej jest klapa serwisowa - ale w tym kibelku jest też część dużego okna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marek

Jest to coś takiego

post-16468-imported-75082f71-439c-44a6-b7ac-efd77ff87304_thumb.jpg

post-16468-imported-672513ca-b728-48de-9f82-e91ed6088fe8_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaro

Marku OK, ale nie na tych wcześniejszych zdjęciach z odwróconą budką, bo tam oba okna są pełnowymiarowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marek

Te fotki co pokazałem to są klasyczne N 126et,N 126nt i N 126ntl .Z pełnym oknem domowa przeróbka.A tobie chodziło o to :

post-16470-imported-9650999f-4f2f-4ad4-a482-6a9ba8b745a7_thumb.jpg

post-16470-imported-3545f8fb-1e36-4c65-ba86-18552329719e_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaro

OK czepiam się, pomyliłeś zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marek
OK czepiam się, pomyliłeś zdjęcia.

Nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lepciak

Marku - Jaro ma rację, chyba zdjęcia jednak pomyliłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andżelika

Wracajac do tematu z początku - zdecydowaliśmy sie sami to zrobić. W tym momencie, po dlugim wekendziku, przeznaczonym zazwyczaj do wypoczynku, jestesmy po zerwaniu tapicerki. Brzmi to spokojnie, przyjemnie, ale zapenwe wiecie, co przezylismy....Gąbka, spróchniala i klejąca - była wszedzie. spadajac , natychmiast przyklejala sie do wszystkiego. Po zerwaniu materialu skrobalismy scianki szpachelkami. Potem resztki szorowalismy szczootami ryzowymi. Na sam koniec wciagnelismy czesc smieci odkurzaczem, odskrobujac zwały poklejonej gabki szpachelka - z podlogi, z mebli itp.Potem - to REWEL:ACJA!!!- resztki kleju pieknie zmylismy pasta BHP do rak.

Teraz musimy kupic material i nakleic. Boję się...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sowa_77

Też miałem takie obawy.

Kleiłem tapicerkę nie dalej jak wczoraj i wyszło wyśmienicie.

Fotki są tutaj:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1123&postdays=0&postorder=asc&start=120

Wykładziny kupiłem 20metrów kwadratowych po 4,99 za metr w OBI.

Do tego 3kg butaprenu i jeden dzień roboty.

Koszt całości około 140złotych.

Najpierw odmierzyłem tą najdłuższą ścianę ze sporym zapsem na długości i na wyskość 140cm,tak,żeby łączenie wyszło w miejscu gdzie była półka na długości-nie będzie widać łączenia,a dół zaszedł około 10cm na podłogę.Miałem trochę ułatwione zadanie,bo wyciągnięte są szyby boczne więc naklejałem w całości, a na końcu wycinałem otwory na okna.

Później ten bok z drzwiami następnie zkola u góry i na końcu sufit w jednym kawałku.

szerokość podsufitki taka ,żeby zaszła na wykładzinę na zakolach u góry.(chyba 176cm,dokładnie nie pamiętam).Wyciąłem otwór 112cmx112 cm na szyberdach(ta wycięta część pasuje akurat na pokrywę) i przykleiłem zaczynając od otworu w suficie do przodu przyczepy,później po bokach i na końcu w kierunku tylnego okna.

Ścian pod oknami jeszcze nie robiłem,ale to mały pikuś.

Powodzenia :bukiet:

Gdyby coś,śmiało dzwońcie,pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andżelika

Dzięki serdeczne. Całość ogarnięcia sprawy nalezy niestety do mojego męza - niestety dla niego, ja oczywiście będę go wspierac i wydawac okrzyki zachwytu. Zapewne byłoby duzo prościej, gdyby wymontowac mebelki i wyjąc okna, ale oczywiście wiąże się to z dodatkową papraniną, a my naprawdę prawie nie dysponujemy czasem. W koncu człowiek i mężczyzna tez powinien czasem wypoczywać. Poza tym obawiam się, ze po wyjęciu uszczelek z okien trzeba bedzie je wyrzucić (= nowa robota+ nowe koszta), więc zobaczymy, czy uda się to jakos zrobić bez tego.

Dodatkowo nie zrobilismy jeszcze dachu - aby zerwac podsufitke z tej klapy, trzeba byłoby odkręcic uchwyty, a niestety, cos tam jest z tymi srubami, "kreca sie", czy jakos tak to wyjasnił mi malzonek. Podsumowujac, trzeba by wejsc na dach, albo po prostu zdjac ten dach i odkrecac , gdy bedzie lezal na ziemi, co tez zrobimy.

Bardzo ucieszyl mnie fakt, ze wykladzina jest w takiej cenie. szczerze mowiac, sadzilam, ze bedzie to koszt kolo 50 zł/m.b, jak przy tkaninach obiciowych. Rozumiem, ze ta Twoja to jest wykładzina dywanowa? Bardzo ładnie i schludnie Ci to wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Serek

ooooo Sowa super , ja tez mogę liczyc na pomoc :bukiet:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sowa_77
Rozumiem, ze ta Twoja to jest wykładzina dywanowa?

Tak,najcieńsza i najtańsza z możliwych.Nazywa się polo i do kupienia jest w OBI.

W komforcie jest taka sama,ale trochę droższa i większy jest wybór kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andżelika

W tym tygodniu bedziemy kupowac wykładzinę. Może w wekeend maz bedzie kładł. Czy ten butapren szybko wywietrzał? Mąż mial jeszce kilka pytań, ale oczywiście już zdążyłam zapomnieć. :bukiet:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi