Skocz do zawartości

Pierwsze relacje ze zlotu


kit

Rekomendowane odpowiedzi

O 13.06 jeszcze tam byli. busted.gif Też mi pamiątkę przysłali.mlot.gif

Zastanawiam się czy czy do extra_kosz.gif?

 

Ja podobną pamiątkę dostałem w ubiegłym roku. Ponieważ auto w leasingu to dotarła ona do mnie po 6 miesiącach od zrobienia. Cykneli mi ją w lipcu a doszła na Boże Narodzenie jako prezent :-) Dowiadywałem się wtedy jak to jest z tym przedawnieniem i niestety trzeba płacić... przedawnienie jest po 5 latach podobno. Znajomy co za mną jechał dostał już wogóle z opóźnieniem bo przyszła do niego bodajże w kwietniu tego roku. Jedyne co jest pocieszające to to że punkty liczone są od dnia zrobienia zdjęcia a nie od dnia zapłaty.

 

Za SM mają się podobno zabrać od przyszłego roku

http://www.dziennikzachodni.pl/stronaglowna/473140,po-co-komu-taka-straz-miejska,id,t.html

 

Sorry za OT

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie wczoraj dostałem pocztówkę z okolic Płęsna , aż łza się w oku kręci...

 

 

post-826-0-88503300-1321422637_thumb.jpg

 

 

jaki piękny krajobraz i przepiękne niebo....

 

Hello!

Wiesia też dostała taką samą fotkę.

Proponują 100zł mandatu za 63kmh na 50-tce. To jest maksymalna stawka bo za takie wykroczenie taryfikator przewiduje od 50 do 100zł. Warto do nich zadzwonić i można się dogadać na najniższą stawkę. W tym wypadku dopuszczalna prędkość została przekroczona nieznacznie, zaledwie o 3kmh od dopuszczalnego progu. Straż gminna idzie na ustępstwa ponieważ w przypadku nie przyjęcia mandatu sprawa jest kierowana do sądu i zasądzona kwota mandatu idzie na skarb państwa a nie do kasy gminy. Ja wytargowałem na 50zł no i 2 punkty niestety zostały.

A tak na marginesie mamy taką samą prędkośc na zdjęciu, czy to przypadek?

Edytowane przez paulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to trzeba wspomnieć, że powiaty chojnicki i człuchowski są naszpikowane radarami Straży Miejskiej czy Gminnej. Mają z tego niezłą kasę, więc na łapaniu kierowców się w 99% skupiają.

 

 

W ostatnim roku dostałem łącznie trzy fotki. Ale... wszystkie z jednego dnia i z jednego powiatu. Aby było ciekawiej dwie z nich były z tego samego fotoradaru, raz od przodu, raz od tyłu.

Oczywiście mówię o powiecie człuchowskim.

Piękna okolica, ale okrutne władze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

A tak przy okazji to trzeba wspomnieć, że powiaty chojnicki i człuchowski są naszpikowane radarami Straży Miejskiej czy Gminnej. Mają z tego niezłą kasę, więc na łapaniu kierowców się w 99% skupiają. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś odbierze im te uprawnienia.

 

No to się doczekałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.