Skocz do zawartości

Karawaningowe Spotkanie Szmaciarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

W trakcie jednego ze spotkań zaprzyjaźnionych forumowiczów, zrodził się w głowie mojej ładniejszej połowy, pomysł na zorganizowania spotkania ale nie z przyczepami tylko tak jak to dawniej bywało pod namiotami.

Jak chyba prawie wszyscy kiedyś, zanim zakupiliśmy nasze przepiękne przyczepki czy kamperki, poznawaliśmy Polskę i nie tylko podróżując z namiotamibiwak.gif.

Ania, Grażyna, Asia, Terenia i inne koleżanki tak się rozmarzyły, że zaraziły nas facetów, dlatego postanowiliśmy zorganizować takie spotkanie z łezką w oku. A że to inicjatorką była Ania, to nic mi nie zostało jak zakręcić się w okół tego tematu i luźną rozmowę wcielić w rzeczywistość. slinka.gif

 

Dlaczego rozpoczynam ten temat już dziś, choć do spotkania ma dojść dopiero w przyszłym roku? A no dlatego abyśmy mieli czas w miarę możliwości przygotować się do niego w sposób należyty tj: wyciągnąć z garaży, piwnic, strychów nasz stary sprzęt kempingowy: namioty, śpiwory, materace, prymusówki, menażki, butle czy kuchenki gazowe itp. Może będzie konkurs na najstarszy namiot czy inny sprzęt?winner.gif

 

 

INFORMACJE BIEŻĄCE:

 

Termin spotkania:

15-17.06.2012r

 

Miejsce spotkania:

Ośrodek Kolonijny TPD Jelenia Góra

Brenno - Letnisko (Brenno Ostrów), Plażowa 1

brama wjazdowa z lotu ptaka

GPS: N51°56'00"81 E16°12'42"44

Kilka fotek z ośrodka:

potencjalne miejsca na rozbicie namiotów:

plac pomiędzy pawilonami tu ognisko - przy samych namiotachbiwak.gif,

wysoki las sosnowy do ogniska musimy podejść,

teren pod karawaning, zaleta gotowe stoły.

jak będzie padać tu będziemy mieli wystawione stoły i krzesła

widok na plażę z bramy głównej

pozostałe informacje:

Cena za pobyt 10 zł/osoba/doba w tym ustawienie namiotu, dostęp do sanitariatów i ustawienie auta na terenie ośrodka, prąd do lodóweczek ładowarek itp. Drewno na ognisko uzbieramy sami, Kierownik też coś od siebie dołoży.

 

dostęp do toalet i wody bieżącej bez ograniczeń zarówno ciepłej jak i zimnej,

w trakcie spotkania będzie istniała możliwość wypożyczenia kajaków jak i rowerów wodnych,

dla osób nie lubiących gotować w odległości 100m od bramy ośrodka dobra jadka (dania domowe, smażalnia ryb, lody, zapiekanki i inne smakołyki).

Aktualna lista

proszę o potwierdzenie uczestnictwa

ok.gif - potwierdzony udział, food.gif - piszę się na jedzonko, passed_out.gif - kajaki

1. Akissjg - 2 osoby - namiot średni ok.giffood.gifpassed_out.gif

2. Miodzio - 2-3 osoby - namiot średni

3. Dżuma - 2 osoby - namiot średni ok.giffood.gif

4. Wiecho57-2 osoby-namiot średni ok.giffood.gifpassed_out.gif

5. Adje 2 osoby a może więcej.Namiot średni

6. Jery - 2 osoby namiot duży ( może namówię Luksusową i pojedziemy w 4 )

7. Finger -3 osoby 2 namioty ok.giffood.gifpassed_out.gif

8. asic-pawcio- 2osoby + pies - namiot duży

9. tadek123 - 2 osoby - namiot Brda 3 ok.gif:jesc::?

10. Janusz s.-namiot mały ok.giffood.gifpassed_out.gif

11. Lucek26 - 2 osoby. Namiot średni ok.gif

12.100pa - 2 osoby . Namiot średni

13. Piaskowy- 3 osoby. Namiot średni ok.giffood.gifpassed_out.gif

14. Turtl - 2 osoby. ok.giffood.gifpassed_out.gif

15. Justyna705-Omen69 - 2 osoby. ok.giffood.gifpassed_out.gif

16. balthur - 2 osoby? i księżniczka. ok.gif

17. djfredo - ok.giffood.gifpassed_out.gif

18. ...

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam mam jeszcze SKIFA (hahaha) rosyjski wynalazek namiot rozbity na przyczepie.. 4osobową.. ona się liczy jako namiot na kempingach..;

 

Zdjęcie z wakacji 2011r. Chorwacja bo w Polsce nie ma klimatu pod namioty.. :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam jeszcze SKIFA (hahaha) rosyjski wynalazek namiot rozbity na przyczepie.. 4osobową.. ona się liczy jako namiot na kempingach..;

 

Zdjęcie z wakacji 2011r. Chorwacja bo w Polsce nie ma klimatu pod namioty.. :)

 

No nie wiem nie wiem wszak jest na kołach ale jak nie znajdziesz klasycznej szmaty to nikt Ciebie nie wygoni hehe(1).gif najwyżej w ramach odszkodowanie postawisz kolejkę piwo.gif uczestnikom bananaevil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem nie wiem wszak jest na kołach ale jak nie znajdziesz klasycznej szmaty to nikt Ciebie nie wygoni hehe%281%29.gif najwyżej w ramach odszkodowanie postawisz kolejkę piwo.gif uczestnikom bananaevil.gif

 

kolejkę to i bez karniaka można postawić.. :) hahaha ale mam gdzieś kawalerskie Legionowo (3osobowe) w które się z składem rodziny nie zmieścimy.. hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jak wiecie już zwarci i gotowi.

 

Możemy jechać nawet jutro :tuptup::hehe:

 

No i odezwał się sprawca całego zamieszania. Zbysiu ty wiesz że to za sprawą Twojego i Basi przyjazdu z mini przedsioneczkiem zrodził się pomysł tego spotkania.bow.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie możemy się doczekać :serducha:

Wiecie, że ja byłam gotowa jechać już w tym roku we wrześniu :biwak:

Ale w sumie dobrze, że przełożyliśmy tę imprezkę na przyszły rok - będzie więcej czasu na przygotowanie całego sprzętu i w ogóle.... :hehe:

Rozmarzona Grażka ..... :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoby z przyczepą nie będą miały prawa wstępu na imprezę niewiem.gif , czy może będą stawiane w odległych sektorach grinser006.gif.

Ja w przyszłym roku na pewno na namiot się nie zdecyduję grinser006.gif bo nie mamy w domu trzeciego śpiwora w wersji extra mini zlosnik.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, do tego celu świetnie nadawały się stare polskie śpiwory - nie pamiętam marki, ale takie wzorzyste były. Na pewno wiesz o jakie mi chodzi. Od nowych, tych co teraz sprzedają, różnią się tym, że można je było ze sobą łączyć. Jakbyście mieli takie dwa to spokojnie się wyśpicie z Juniorem po środku i na pewno nikomu nie będzie zimno ;) . Ale wiem, że nie tylko ten aspekt decyduje o Twoim sceptycyzmie do namiotu.

 

Ja bym się chętnie wybrał na takie spotkanie, choć wiem, że moja piękniejsza część załogi będzie raczej na nie. Z resztą we czworo to już ze dwa większe materace musielibyśmy mieć. Raczej niewykonalne.

 

Mam pomysł. Dowiemy się, gdzie jest spotkanie i staniemy z przyczepami na uboczu, co by nas od razu niewygonili. Potem jakoś się wkupimy i mam nadzieję, że uda nam się zostać:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii wiesz w zasadzie "łatwiej kijek pocieniasić niż go potem pogrubasić", więc do dużego wora mały wkład też wejdzie. Ale biorąc pod uwagę że Ty będąc niemal wiecznym "szmaciarzem" brałeś czynny udział w istnieniu tego forum to ewentualnie dopuścimy Was jako burżujów przyczepowych do naszego grona szmaciarzy na tym spotkaniu. spineyes.gif033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, do tego celu świetnie nadawały się stare polskie śpiwory - nie pamiętam marki, ale takie wzorzyste były. Na pewno wiesz o jakie mi chodzi. Od nowych, tych co teraz sprzedają, różnią się tym, że można je było ze sobą łączyć. Jakbyście mieli takie dwa to spokojnie się wyśpicie z Juniorem po środku i na pewno nikomu nie będzie zimno ;) . Ale wiem, że nie tylko ten aspekt decyduje o Twoim sceptycyzmie do namiotu.

 

A mieliśmy w domu dwa takie wzorzyste - pomarańczowe w kwiatki rumiankowe. Nawet poduszki w te same wzory były. Były bo jakieś 5 lat temu zostały na działce rodziców i niestety nóg dostały smirk(1).gif. Zadziwiające że dla włamywacza tamte śpiwory były łakomym kąskiem...

Jako że na różne "surwiwale" u mnie w pracy jeździmy to udało mi się zakupić "mumie" które można połączyć - tzn. jeden ma suwak lewy, drugi prawy, ale nie odważył bym się spać z małym.

 

Mam pomysł. Dowiemy się, gdzie jest spotkanie i staniemy z przyczepami na uboczu, co by nas od razu niewygonili.

Przez przypadek będziemy przejeżdżać przez okolice i kemping się nam po prostu spodoba zlosnik.gif.

 

Byle następne lato nie było takie burzowe jak to obecne grinser006.gif, bo albo pozrywa "szmaty" albo niektórzy wypłyną na otwarte wody hehe(1).gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadziu, Tadziu, Tadziu, nie sądzę żeby Alutka tak bardzo była na nie. Bo chyba właśnie o to Ci chodzi? :niewiem:

Nas też temat zainteresował, Namiot muzeum jest, śpiwory spinane też, ---- teraz będziemy :klotnia:

 

Ja w każdym razie jestem za chociaż nie wiem jak ON. :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.