Skocz do zawartości

Wyjazd w okolicach Łodzi


toa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwszy wyjazd z przyczepą mamy już zaliczony. Teraz chciałbym się wybrać na drugi wyjazd z rodzinką ( 2+2) w ostatni weekend sierpnia.

Czytałem już trochę relacji o kempingach do 150km w okolicach Łodzi i wstępnie padło na http://www.nacyplu.cepede.pl/

Pytanie czy ktoś tam był w tym roku albo czy mozecie polecić jakieś inne ciche miejsce do spędzenia weekendu (poza Borkami).

 

Kolejne pytanie czy ktoś miałby ochotę się wspólnie wybrać na taki wyjazd?

 

Pozdrawiam

toa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cyplu to nie proponuje chyba że bez dzieciaków na ryby i :drink::drink: byłem widziałem w ubiegłym roku i odpada

a sam dojazd masakra

Natomiast sprawdzone moge polecić w miare blisko

http://www.camping140.pl/

oraz

http://www.rafa-jeziorsko.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cyplu to nie proponuje chyba że bez dzieciaków na ryby i :drink::drink: byłem widziałem w ubiegłym roku i odpada

a sam dojazd masakra

Natomiast sprawdzone moge polecić w miare blisko

http://www.camping140.pl/

oraz

http://www.rafa-jeziorsko.eu/

 

Wyglądają super, a ten drugi zupełnie bliziutko. Dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zalewem Sulejowskim są takie miejscowści jak Karolinów Tresta Zarzęcin występują tam leśne kampingi nad brzegiem wody

jakieś wc widziałem ale nie wiem jak z prądem

i jeszcze jeden sprawdzony

http://www.kemping-nad-pilica.pl/

popatrz tu jeszcze może coś ci się spodoba

http://www.pfcc.eu/pol/main.php?nazwa=campingi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zalewem Sulejowskim są takie miejscowści jak Karolinów Tresta Zarzęcin występują tam leśne kampingi nad brzegiem wody

jakieś wc widziałem ale nie wiem jak z prądem

i jeszcze jeden sprawdzony

http://www.kemping-nad-pilica.pl/

popatrz tu jeszcze może coś ci się spodoba

http://www.pfcc.eu/p...?nazwa=campingi

 

Nad pilicą wygląda fajnie. W pfcc w łódzkiem mało znalazłem ale może rozważę lekko dalszy dojazd. Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na zalewem Sulejowskim są takie miejscowści jak Karolinów Tresta Zarzęcin występują tam leśne kampingi nad brzegiem wody

jakieś wc widziałem ale nie wiem jak z prądem

 

Jeśli chodzi o Zarzęcin to jest tam zaplecze sanitarne i możliwość podpięcia prądu.

Warunki jak to na leśną wioskę żeglarską, więc takie sobie. Liczyć trzeba się z tym, że do późna żeglarze grają i śpiewają szanty.

Jeśli to komuś odpowiada, a mnie tak, to jest super atmosfera.

Oto link

Edytowane przez dzidas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Zarzęcin to jest tam zaplecze sanitarne i możliwość podpięcia prądu.

Warunki jak to na leśną wioskę żeglarską, więc takie sobie. Liczyć trzeba się z tym, że do późna żeglarze grają i śpiewają szanty.

Jeśli to komuś odpowiada, a mnie tak, to jest super atmosfera.

Oto link

 

Dzięki za wszystkie informacje. Pojechałem w końcu na zlot do Bałtowa i było super - ale może na przyszłość skorzystam ze wskazówek albo komuś innemu się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Trochę odkopię: byłem przejazdem w okolicy i wpadłem z ciekawości na pole namiotowe w Karolinowie.

Jeżeli chodzi o sama miejscówkę wygląda nie najgorzej. "Węzeł sanitarny" należy  chyba uznac za niebyły...ew. za punkt poboru wody i zrzutu ścieków.

Byłem tam w środku tygodnia o 6 rano, więc nie było z kim pogadać o prądzie itp. zauważyłem jedynie szkółkę /wypożyczalnie windserfingową oraz jakąś budkę z "kiełbaskami".

 

Moze ktoś zagląda tam od czasu do czasu? Interesuje mnie czy to miejsce nadaje się na weekendowe wypady - głównie martwię sie o lokalną,wyzwoloną młodzież wychowywaną bezstresowo...

 

Dojazd asfaltem, ostatnie kilkaset metrów taką dróżką

post-10026-0-63676700-1372923216_thumb.jpg

 

"Hamburgerownia"

post-10026-0-38738900-1372923278_thumb.jpg

 

Plaże:

post-10026-0-73114900-1372923313_thumb.jpg

post-10026-0-35494600-1372923362_thumb.jpg

post-10026-0-87704600-1372923391_thumb.jpg

post-10026-0-93310200-1372923457_thumb.jpg

 

" Węzeł sanitarny"

post-10026-0-56688600-1372923494_thumb.jpg

post-10026-0-19474200-1372923536_thumb.jpg

 

LOCO

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Jeśli chodzi o kempingi nad Zalewem Sulejowskim, to udało mi się załapać tylko w jednym. Nad zalewem byłem w maju br. i objechałem calutki dokoła.

 

post-8228-0-61692800-1373586478_thumb.jpg

 

Niestety, wszystko było pozamykane na cztery spusty.
Bardzo liczyłem na duży kemping w Borkach, ale wszelkie bramy, furtki do niego prowadzące, obwiązane były grubymi łańcuchami, a za ogrodzeniem "żywej duszy".

 

post-8228-0-09485300-1373586476_thumb.jpg

 

post-8228-0-79532500-1373586476_thumb.jpg

 

Podobno zmienił się właściciel, a co dalej, tego już nikt nie wiedział.
Na dużym parkingu przed wjazdem do ośrodka straszyła tylko pusta budka parkingowego, połamany szlaban i kilka butelek po piwie.

 

post-8228-0-74927200-1373586474_thumb.jpg

 

post-8228-0-17421400-1373586474_thumb.jpg

Pogoda w owym czasie płatała figle (deszcz, albo ... deszcz), więc udałem się do miejscowości Bronisławów, na kemping "Wodnik".

 

post-8228-0-52629200-1373586473_thumb.jpg

 

Nie mam zdjęć, bo jakoś nie miałem nastroju do tego, a aparatu nie brałem, czyli jest tylko kilka fotek z telefonu. Mogę napisać, że jeśli drzewa na kempingu nie są dla kogoś przeszkodą i lubi pod nimi biwakować, to nie będzie zawiedziony. Ludzi o tej porze roku nie było dużo, więc panowała na ogół cisza i błogi spokój, no może poza odgłosami z jednej budki, z rozstawionym szeroko przedsionkiem, w którym siedziało przy drinkach kilka / kilkanaście osób  :pub:  .

 

Obsługa kempingu sprawiała wrażenie, że najlepiej by było, gdyby nikt tam nie zaglądał.

Pani w recepcji, myślami była chyba na zupełnie innej planecie  :bzik: .

Może jednak się czepiam i ten melancholijny nastrój był wynikiem kapryśnej aury na zewnątrz  :hmm:
Na moje testowe pytanie, czy akceptują karnety PFCC lub przewidują jakiekolwiek zniżki ew. coś na zachętę dla dłuższego pobytu, usłyszałem suche "NIE" :ee:

Dojazd i manewrowanie przyczepą nie jest utrudnione (przy samym wjeździe, kilkanaście metrów trochę stromego zjazdu). O toaletach nie napiszę nic, ponieważ nie zajrzałem do nich ani razu. Wiem tylko, że są :]
W bezpośredniej bliskości kempingu, zaraz po prawej stronie od wyjścia, napotkamy mały kompleks kilkunastu lokali gastronomicznych (bufety, kawiarenki, smażalnie).

 

post-8228-0-44017800-1373586477_thumb.jpg

 

Znalazłem jeszcze cennik, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany wypadem w tamte strony, to zamieszczam.

 

post-8228-0-01764500-1373586326_thumb.jpg

 

Byłbym zapomniał, zatrzęsienie komarów i to jakichś zmutowanych - nie wiem, czy to miejscowa specyfika, czy już wszędzie tak będzie w tym roku :niewiem:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś niewiele tych miejsc w okolicach łodzi widzę zalew Sulejowski jest ok ale woda niestety nie nadaje się do kąpieli kwitnie. We wrześniu jeżdżę do Tresty cicho tanio spokojnie grzyby są . Ale jest lipiec i ochłodzić by się gdzieś należało w czystej wodzie i tu jest problem gdzie

zalew Patyki znalazłem  zbiornik retencyjny na rzece Pilsi w pobliżu Zelowa. Ma powierzchnię 5,5 ha. Tylko czy tam jest gdzie stanąć może ktoś był coś wie jest niedaleko i woda podobno czysta 

​Wygląda nieźle

patyki3.JPG 

patyki1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak lubisz ciszę bez prądu zobacz zalew cieszanowice można stać z budką 10 metrów od wody bez opłat.

 

NIe ma za dużo informacji na forum o tym zalewie. Był ktoś może osatnio ? Jest tam jakiś kemping lub stał na dziko ? :hmm: 

zalew Patyki znalazłem  zbiornik retencyjny na rzece Pilsi w pobliżu Zelowa. Ma powierzchnię 5,5 ha. Tylko czy tam jest gdzie stanąć może ktoś był coś wie jest niedaleko i woda podobno czysta ​Wygląda nieźle

 

Był ktoś może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja osobiście mogę polecić kemping Rafa nad Jeziorskiem, to chyba jedno z niewielu takich miejsc nad tym zbiornikiem, który jest średnio zagospodarowany. Zaletą Jeziorska jest według mnie w miarę czysta woda bo prąd jest dość wartki, Zalew Sulejowski często latem pokrywa się zieloną zgnilizną, dla mnie od lat już wypoczynek latem nad zalewem to średnia frajda. Rafa ma duże pole namiotowe, domki letniskowe, mają własny bar, przystań ze sprzętem do pływania, nawet bilard i ping-pong jest :D Cen niestety nie pamiętam, ale tu można sobie sprawdzić http://www.rafa-jeziorsko.eu/

Z pola namiotowego jeszcze nie korzystałem, byłem w zeszłym roku na weekend w domku. Rafa jest położona w tym malutkim skrawku Jeziorska, który nie należy już do łódzkiego, a do wielkopolskiego :) Z Łodzi niecała godzinka jazdy przy dobrych wiatrach.

Edytowane przez droopy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tej odleglości to jezioro powidzkie. Byłem w przybrodzinie na kempingu i tanio i fajnie. Polecam

 

A na wiosne będę sprawdzał Jezioro Białe w Gostyninie

Edytowane przez verbel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.